مفاهیم پایه ارز دیجیتال

Web3 چیست و بهترین ارزهای دیجیتال Web3 کدام ها هستند؟

زندگی انسان با ظهور اینترنت تغییراتی زیادی کرد که  تاثیرات مثبت آن را در زندگی امروزی شاهد هستیم. به مرور زمان اینترنت نیز رشد کرد و امروزه نسل سوم آن نیز آغاز به کار کرده است. نسل سوم اینترنت با نام Web3 نیز شناخته می شود که نسبت به نسل های گذشته اینترنت تغییرات بسیار زیادی را به وجود آورده است. در حال حاضر این تکنولوژی تاثیر بسیار زیادی نیز بر روی رشد ارزهای دیجیتال و متاورس داشته است. به همین جهت در این مطلب از بیتمینو به طور کامل به بررسی ارزهای web3 خواهیم پرداخت و متوجه می شویم که web3 چیست.

web3 چیست و چه اهمیتی دارد؟

قبل از اینکه بخواهیم درباره بهترین ارزهای web3 صحبت کنیم، در ابتدا باید بفهمیم که web3 چیست و چه اهمیتی دارد. برای درک بهتر وب ۳ باید حتما نگاهی به پروسه پیشرفت اینترنت داشته باشیم. اینترنت نسل اول در دهه نود میلادی رشد کرد و در اختیار کاربران قرار گرفت. شما در نسل اول می توانستید که داده های مختلف همچون نوشته و عکس را در داخل یک وبسایت ببینید. البته شما امکان تعامل با این صفحات را نداشتید و فقط امکان خواندن برای شما میسر بود. در سال ۲۰۰۴ میلادی نسل دوم اینترنت یا همان web2 ایجاد شد.

در نسل دوم اینترنت کاربر می تواند به راحتی با سایت تعامل داشته باشد و درخواست های  خود را اعمال کند. به همین جهت با رشد وب ۲، شاهد شکل گیری فروشگاه های اینترنتی بودیم که رشد بسیار زیادی را تجربه کردند. در سال ۲۰۱۸ میلادی نسل سوم اینترنت یا همان web3 آغاز به کار کرد. یکی از ایرادات اساسی وب ۲ این بود که اینترنت را در انحصار شرکت های بزرگ قرار داده بود. اینترنت نسل ۳ یا web3 کاملا غیرمتمرکز است و خود کاربران آن را تشکیل می دهند. همین ویژگی مثبت سبب شده است که وب ۳ نقش بسیار زیادی در گسترش ارزهای دیجیتال و بلاکچین داشته باشد.

مزایای web3 چیست؟

احتمالا شما هم از خود پرسیده اید که مزایای web3 چیست و چه فوایدی برای شما دارد. یکی از برترین مزایای وب ۳ این است که به حریم خصوصی کاربران خود احترام زیادی می گذارد. در نسل ۲ اینترنت بسیاری از شرکت های بزرگ همچون گوگل اطلاعات شخصی افراد را دریافت می کردند. این در حالی است که web3 حریم خصوصی افراد را رعایت می کند و از این نظر خطری شما را تهدید نخواهد کرد. یکی دیگر از مزایای نسل ۳ اینترنت این است که شرایط را برای رشد هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال فراهم می کند. ای در حالی است که در وب ۲ باید مبادلات مالی با ارزهای فیات دولتی صورت می گرفت.

web3 باعث می شود که مواردی همچون حمله هکرها به سایت نیز رخ ندهد. در این نسل از اینترنت اصلا سروری وجود ندارد که مورد حمله واقع شود. در واقع این گره ها هستند که مدیریت این شبکه را انجام می دهند که به همین جهت امنیت آن چند برابر خواهد شد. با بررسی آموزش web3 می توان به این نکته پی برد که امکان سانسور اطلاعات نیز در آن وجود ندارد. ماهیت غیرمتمرکز بودن web3 سبب می شود که کسی به محتوای یک وبسایت برای دستکاری آن دسترسی پیدا نکند.

ارتباط ارزهای دیجیتال و فناوری web3

ارزهای دیجیتال بدون شک یک تحول بزرگ در اقتصاد جهان به شمار می آیند که در سال های اخیر تغییرات بسیار بزرگی را در دنیا ایجاد کرده اند. این ارزها بر روی شبکه بلاکچین قرار دارند که ماهیت غیرمتمرکز دارد. غیرمتمرکز بودن web3 باعث می شود که ارتباط بسیار نزدیکی با بلاکچین داشته باشد. به طور قطع با رشد بیشتر اینترنت نسل ۳، شاهد رشد بیشتر بازار کریپتوکارنسی نیز خواهیم بود. در حال حاضر ارزهای زیادی بر پایه web3 کار خود را‌ آغاز کرده اند که آینده روشنی در انتظار آن ها است.

آشنایی با web3

 

شناخت ارزهای web3 به شما کمک می کند تا به آسانی از فرصت هایی که در این قسمت وجود دارد استفاده کنید. تمرکززدایی که در web3 دنبال می شود سبب شده است ارتباط بسیار نزدیکی با تکنولوژی بلاکچین پیدا کنند. با توجه به اینکه می دانیم web3 چیست و چه قدرتی دارد،‌ باید فرصت های سرمایه گذاری در ارزهای web3 را نیز جدی بگیریم تا بتوانیم از این فرصت به سود خود بهره ببریم.

لیست ارز های حوزه web3

در زیر لیستی از ارز های web3 را برای شما آماده کرده اییم که میتوانید مشاهده و بررسی نمایید :

Price MarketCap
Arweave (AR) $61 $2 billion
Audius (AUDIO) $1.7 $0.9 billion
Basic Attention Token (BAT) $1.25 $1.85 billion
Bittorent (BTT) $0.003 $2.8 billion
Filecoin (FIL) $35.3 $5 billion
The Graph (GRT) $0.7 $3.1 billion
Helium (HNT) $37.6 $3.9 billion
Chainlink (LINK) $20.5 $9.4 billion
Livepeer (LPT) $41 $0.86 billion
Siacoin (SC) $0.016 $0.77 billion
Theta (THETA) $4.9 $4.8 billion

فایل کوین؛ رمزارزی بر پایه web3

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که بدانند بهترین ارز دیجیتال web3 چیست. بررسی ها نشان می دهد که در این زمینه گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارد که شما باید از بین آن ها بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. فایل کوین یکی از بهترین ارزهای web3 به حساب می آید. Filecoin در واقع یک پروتکل غیرمتمرکز است که توجه بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. این پروتکل سعی می کند که یک فضای ذخیره سازی ابری را برای کاربران خود ایجاد کند.

در این حالت تمامی داده های شما به صورت امن در فایل کوین ذخیره می شوند. همچنین اگر شما دارای فضای خالی هستید، می توانید که آن را در اختیار این پروتکل قرار دهید و به جای آن پاداش خوبی را دریافت نمایید. توکن فایل کوین با نماید FIL در بازار معامله می شود. فایل کوین تلاش می کند تا در web3 یک فضای عالی برای ذخیره سازی داده های کاربران به وجود بیاورد. با توجه به تلاش های زیاد فایل کوین، می توان آن را جزو ارزهای آینده دار web3 دانست.

رشد اپلیکیشن های web3 با پروژه ارز دیجیتال هولو

برای اینکه بدانیم web3 چیست و چه تاثیری بر دنیای بلاکچین دارد، باید حتما پروژه هولو را نیز مورد بررسی قرار دهیم. پروژه هولو تمام تلاش خود را می کند تا در زمینه رشد اپلیکیشن های غیرمتمرکز فعال باشد. در واقع این بستر سعی می کند تا زمینه لازم برای اپلیکیشن های نسل ۳ را فراهم کند. برای اینکه کارهای پردازش مربوط به اپ ها انجام شود، باید حتما فضای میزبانی مناسب برای آنان در نظر گرفته شود. بر همین اساس شما این فرصت را خواهید داشت که فضای میزبانی خود را در اختیار این پروژه قرار دهید و در ازای آن پاداش خوبی را دریافت کنید.

به غیر از این مورد، خود توسعه دهندگان نیز پاداش مجزایی را برای کامپیوترهای میزبان در نظر گرفته اند که می توان از این امکان ویژه نیز بهره برد. ویژگی های جذاب هولو باعث شده است که در آموزش web3 نیز از آن نام برده شود. در بین ارزهای web3 هولو از اهمیت خاصی برخوردار است که با نماد HOLO در بازار خرید و فروش می شود. با توجه به نکات مهمی که درباره این ارز بیان کردیم، شما این فرصت را خواهید داشت که بررسی های لازم را درباره هولو انجام دهید.

پولکادات؛ بلاکچینی منحصر به فرد در web3

فناوری بلاکچین نیز مانند سایر تکنولوژی ها همواره در حال رشد است و از این جهت شرایط بسیار خوبی دارد. پولکادات نسل جدید بلاکچین را ایجاد کرده است که ساختارهای هوشمندی در آن دیده می شود. بر همین اساس این بستر توانسته است که در بسیاری از جنبه ها نسبت به اتریوم برتری پیدا کند. در این بلاک چین انواع ارزهای web3 به راحتی قابل پیاده سازی هستند زیرا دقیقا برای همین کار ساخته شده اند. رمز ارز بومی این بلاکچین با نام DOT در بازار شناخته می شود که در بسیاری از صرافی های معتبر لیست شده و خرید و فروش می شود.

مشاهده قیمت پولکادات در بیتمینو

شرایط فاندامنتالی این پروژه نشان می دهد که پولکادات می تواند نقش بسیار زیادی در توسعه web3 داشته باشد. بر همین اساس شما این فرصت را خواهید داشت که در این ارز نیز سرمایه گذاری مناسبی داشته باشید. حال که متوجه شدید تاثیر پولکادات در web3 چیست،‌ حتما نگاه ویژه ای به این پروژه داشته باشید. در حال حاضر بسیاری از پروژه های web3 بلاکچین پولکادات را برای میزبانی خود انتخاب کرده اند. به همین جهت بسیاری از کارشناسان نسبت به آینده ارز پولکادات خوشبین هستند.

ارز کازوما kusama؛ پیشتاز دنیای web3

اگر دوست دارید بدانید که kusama چیست و چه اثری در آینده دارد، بهتر است که پروژه کازوما را زیر نظر بگیرید. کازوما در واقع یک بلاکچین مقیاس پذیر است که با هدف رشد پروژه های بلاکچینی به وجود آمده است. بلاکچین کازوما به نحوی ساخته شده است که امکان اجرای تستی پروژه های web3 را فراهم می کند. به همین جهت توسعه دهندگان می توانند قبل از اجرای پروژه اصلی آن را به صورت تستی در این بستر امتحان کنند.

kusama ارز

در حال حاضر این ارز با نماد  KSM در بازارهای مالی خرید و فروش می شود. تعداد کل توکن های کازوما برابر با ۹ میلیارد عدد است. ذکر این نکته ضروری است که بهترین ارزهای web3 نیز قابلیت اجرا در این بلاکچین را خواهند داشت. همچنین این بستر برای اجرای برنامه های web3 نیز بسیار عالی خواهد بود و قابلیت میزبانی از آن ها را دارد. با توجه به این که توسعه دهندگان کازوما با قدرت  به کار خود ادامه می دهند، احتمال رشد این پروژه در آینده نیز بسیار بالا خواهد بود. به همین جهت شما می توانید که شرایط سرمایه گذاری در این ارز را نیز مورد بررسی قرار دهید.

گسترش اینترنت web3 با بلاکچین هلیوم Helium

برای اینکه بتوانید بهترین ارزهای web3 را بشناسید، باید حتما نگاهی نیز به پروژه هلیوم داشته باشید. هلیوم دارای بلاکچین اختصاصی است که هدف اصلی آن گسترش اینترنت همتا به همتا است. به همین جهت این پروژه به طور مستقیم در رشد اینترنت web3 نقش دارد. پروژه هلیوم تلاش می کند تا دسترسی عموم مردم به اینترنت web3 را فراهم کند. ارز دیجیتال هلیوم با نماد HNT در بازار معامله می شود. به همین جهت شما قادر خواهید بود که این توکن را به راحتی خرید و فروش کنید. شاید برای شما جالب باشد که پروژه هلیوم اقدام به ساخت دستگاه ها تجهیزات جدید می کند.

در واقع تیم توسعه دهنده هلیوم قصد دارد که سخت افزارهای بیشتری را برای رشد اینترنت web3 ایجاد کند. با توجه به اقدامات گسترده ای که توسط این پروژه دنبال می شود، می توان آن را جزو ارزهای web3 آینده دار نامید. ویژگی های مثبت این پروژه سبب شده است که بسیاری از سرمایه گذاران نیز نسبت به آن نظر مثبتی پیدا کنند. از آنجایی که آموزش web3 گسترش زیادی پیدا کرده است، شما هم می توانید با استفاده از این فرصت برای حضور در نسل سوم اینترنت برنامه ریزی کنید.

معرفی ارز دیجیتال اوشن Ocean و تاثیر آن در web3

بررسی و شناخت ارزهای دیجیتال مختلف همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که باید خود را در این زمینه آماده کنید. ارز دیجیتال اوشن یکی دیگر از ارزهای web3 است که اخیرا سرو صدای زیادی به پا کرده است. هدف اصلی پروژه اوشن این است که اطلاعات کاربران را به شکل توکینیزه دربیاورد. در این حالت اطلاعات از امنیت بیشتری برخوردار می شوند که نقش بسیار مهمی در اینترنت web3 خواهد داشت. در واقع شما این امکان را خواهید داشت که اطلاعات خود را بر اساس استاندارد ERC-20 به شکل توکن دربیاورید.

از همین رو می توان به این نکته پی برد که این پروژه بر روی بلاکچین اتریوم اجرایی شده است. در صورتی که به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای web3 هستید، بهتر است که حتما نگاه ویژه ای به این ارز داشته باشید زیرا احتمال رشد آن در آینده وجود دارد. تبدیل اطلاعات به توکن یک فناوری جدید است که پروژه اوشن آن را دنبال می کند. چنانچه تصمیم گرفتید در این ارز سرمایه گذاری خاصی انجام دهید، حتما شرایط تکنیکالی این رمزارز را نیز بسنجید تا با چشمانی باز انتخاب خود را انجام دهید.

چین لینک ChainLink؛ شاهکار ارزهای web3

وقتی که شما آموزش web3 را بررسی می کنید، با ارز مهمی همچون چین لینک برخورد خواهید کرد.  چین لینک یک پلتفرم بی نظیر است که نقش بسیار مهمی در اجرای نسل سوم اینترنت ایفا می کند. چین لینک در اصل یک ارز اوراکل به حساب می آید. اوراکل ها وظیفه دارند که داده های خارج از بلاکچین را به آن وارد کنند. به همین جهت امروزه شاهد آن هستیم که اوراکل هایی همچون چین لینک اطلاعات داخل بلاکچین را کامل تر می کنند.

در حال حاضر اینترنت نسل سوم برای رشد خود به اوراکل هایی همچون چین لینک نیاز زیادی خواهد داشت که حتما باید از آن استفاده کند. با توجه به حجم بالای معاملات در توکن لینک، می توان پیش بینی کرد که سرمایه گذاران علاقه بیشتری به این پروژه نشان دهند. ذکر این نکته ضروری است که صرافی های معتبری همچون بایننس این ارز دیجیتال را لیست کرده اند که به همین جهت می توان آن را در لیست بهترین ارزهای web3 قرار داد. با توجه به شرایط خاصی که در این ارز وجود دارد، شما می توانید که برای سرمایه گذاری اصولی در این پروژه برنامه ریزی خوبی انجام دهید.

مشاهده قیمت چین لینک در سایت بیتمینو

ارز دیجیتال هایو؛ پلتفرمی برای تولید محتوا در web3

با یک نگاه ساده به آموزش web3 می توان به این مورد پی برد که تولید محتوا در وب ۳ چه نقش مهمی دارد. به همین جهت باید حتما پروژه ارز دیجیتال هایو را زیر نظر داشته باشید. هایو hive در واقع یک شبکه بلاکچینی است که هدف اصلی آن ارائه بستر مناسب برای تولید محتوا است. کاربران می توانند که محتوای مورد نظر خود را در این بلاکچین بسازند و آن را با دیران به اشتراک بگذارند. در اینترنت نسل سوم بدون شک محتوا نقش بسیار مهمی دارد. از همین پروژه ها می تواند تاثیر بی نظیری بر روی وب ۳ داشته باشد.

قیمت hive در بیتمینو

با توجه به توضیحاتی که به شما داده شد، احتمال رشد این ارز دیجیتال در آینده بسیار بالا خواهد بود. البته اگر قصد دارید که در این ارز سرمایه گذاری کنید، حتما شرایط تکنیکالی آن را در بازار به طور کامل بررسی کنید. شما با کمک تحلیل درست می توانید نقاط ورود و خروج را متوجه شوید. چنانچه شما قصد دارید درصد موفقیت خود را بالاتر ببرید، می توانید از تحلیل سنتیمنتال نیز برای خود کمک بگیرید که یک شیوه نوین محسوب می شود.

تولید محتوای ویدیویی در web3 با پلتفرم تتا Theta

چنانچه شما می خواهید بهترین ارزهای web3 را بشناسید، حتما ارز دیجیتال تتا را مدنظر خود قرار دهید. این پروژه با هدف رشد تولید محتوای ویدیویی کار خود را آغاز کرده است. طبق بررسی هایی که تا به حال صورت گرفته است، کاربران علاقه زیادی به محتوای ویدیویی نشان می دهد. به طور مثال سرویس هایی همچون یوتیوب میلیون ها بیننده دارند که از هر جهت حائز اهمیت است. با توجه به اهمیت بالای محتوای ویدیویی، به طور قطع در web3 نیز باید تولید و پخش ویدیو ادامه پیدا کند.

پروژه تتا این فرصت را به شما می دهد که ویدیوی خود را به اشتراک بگذارید. چنانچه ویدیو شما با استقبال زیادی روبرو شود،‌ می توانید از این طریق کسب سود نیز کنید که در نوع خود بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه می دانید اهمیت محتوای ویدیویی در web3 چیست، حتما یک برنامه درست برای سرمایه گذاری در تتا داشته باشید. البته برای این کار بی گدار به آب نزنید و حتما مدیریت ریسک را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. به طور کلی بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند که این پروژه ها می تواند آینده روشنی در پی داشته باشد.

جستجوی پیشرفته در web3 با پروژه گراف Graph

اگر دوست دارید بدانید که گل سرسبد ارزهای web3 چیست، حتما باید  ارز گراف را بررسی کنید. پروژه گراف تلاش می کند تا جستجوی اطلاعات در بلاکچین را برای شما میسر کند. از آنجایی که جستجوی حرفه ای بخش مهمی از فضای وب را تشکیل می دهد، به طور قطع در web3 نیز نقش بسیار بزرگی را ایفا می کند. چنانچه شما می خواهید بهترین جستجوها را در بلاکچین داشته باشید، به طور قطع پروژه گراف می تواند برای شما بسیار عالی باشد. این پروژه دارای توکن ویژه خود با نماد GRT است که شما باید آن را بشناسید.

با توجه به شرایط خاصی که در این ارز وجود دارد، باید برای خرید و سرمایه گذاری در آن عوامل مختلفی را در نظر گرفت. به طور کلی نمی توان به صورت دقیق آینده این ارز را پیش بینی کرد که به همین جهت باید مدیریت ریسک و سرمایه را رعایت کنید. در بین ارزهای web3 گراف دارای جایگاه بزرگی است که با استفاده از آن می توانید در آینده به سود خوبی دست پیدا کنید.

ارزهای دیجیتال متاورسی در تکنولوژی web3

تا به اینجای کار چند مورد از مهم ترین ارزهای web3 را برای شما معرفی کردیم که هر کدام آن ها دارای شرایط خاص خود هستند. در این بین شما حتما باید به ارتباط web3 و دنیای متاورس نیز دقت کافی را داشته باشید. متاورس یک دنیای جدید است که در آن کاربران می توانند به راحتی با هم ارتباط بگیرند و در یک جهان واقعیت مجازی با هم ملاقات کنند. از همین رو شاهد آن هستیم که پروژه های متاورسی همچون دیسنترالند و سندباکس به سرعت در حال رشد هستند. هر کدام از این پلتفرم ها دارای ارزهای دیجیتال MANA‌ و SAND هستند که از مهم ترین ارزهای متاورسی به حساب می آیند.

بیشتر بخوانید : متاورس چیست

به طور قطع اجرایی شدن متاورس کمک بسیار زیادی نیز به اینترنت نسل سوم خواهد کرد. به همین علت می توان سند و مانا را به عنوان ارزهای web3 نیز شناخت. حال که می دانید ارتباط متاورس و web3 چیست، حتما سعی کنید که  از این دو تکنولوژی اطلاعات کافی را به دست بیاورید. در واقع متاورس و وب ۳ برای یکدیگر نقش مکمل را دارند و رشد هر کدام از آن ها می تواند بر روی دیگری هم تاثیر بگذارد. به طور کلی سعی کنید که ارزهای متاورسی را نیز زیر نظر داشته باشید تا در زمان مناسب بتوانید از این ارزها نیز سود خوبی کسب کنید.

سخن پایانی

نسل سوم اینترنت بدون شک یک انقلاب بزرگ را در دنیای وب به وجود خواهد آورد. مهم ترین ویژگی web3 غیرمتمرکز بودن آن است به طوری که این فضا توسط خود کاربران شکل خواهد گرفت. در این میان برخی از ارزهای دیجیتال با فعالیت خود به رشد نسل ۳ وب کمک زیادی می کنند. در این مطلب از بیتمینو برخی از این ارزهای مهم را برای شما بیان کردیم. شما می توانید که با بررسی شرایط این ارزها در بازار، نسبت به خرید یا فروش آن ها اقدامات لازم را انجام دهید.

در بیتمینو بخوانید :

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه