مفاهیم پایه ارز دیجیتال

منظور از LAND در سندباکس چیست؟

Sandbox، دنیای بازی‌های مهیج Metaverse و ارزهای دیجیتال را طوفانی می‌کند. ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که سندباکس چیست و چرا به بزرگ‌ترین بازی متاورس تبدیل شده است؟ دنیای مجازی را تصور کنید که در آن می‌توانید تجربیات بازی‌های خود را ثبت کنید، املاک مجازی خود را بسازید و حتی از آن درآمد کسب کنید. منظور از Sandbox همین است و در این مقاله قصد داریم چشم‌اندازی از نحوه عملکرد آن بدهیم و بزرگترین بازی متاورسی را به شما معرفی کنیم و توضیح دهیم که LAND در سندباکس به چه معناست. پس با ما همراه باشید.

سندباکس چیست؟

سندباکس یک پلتفرم غیرمتمرکز است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تجربه‌های خود را در بازی ثبت کرده، به اشتراک بگذارند و از آن‌ها کسب درآمد کنند. این پلتفرم بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، به این معنی که تمام دارایی‌های درون بازی، از جمله LAND، توسط توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ارائه می‌شوند که می‌توانند در بازار آزاد خرید، فروش و معامله شوند. سندباکس یک سیستم اقتصادی کاملاً جدیدی را ایجاد می‌کند که در آن بازیکنان می‌توانند از ساخته‌های خود درآمد واقعی داشته باشند.

هدف تیم Sandbox ارائه ابزارهایی بود که به بازیکنان برای ایجاد تجربیات خود و کسب درآمد از آن‌ها از طریق استفاده از NFT و توکن SAND، که همان ارز دیجیتال بومی این پلتفرم است، کمک کنند.

SAND چیست؟

SAND یک ارز دیجیتال است که Sandbox را پشتیبانی می‌کند. از آن برای خرید، فروش و تجارت LAND یا سایر دارایی‌های درون بازی مانند آواتارها، سلاح‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود. ارزش SAND بر اساس عرضه و تقاضا در بازار آزاد تعیین می‌شود؛ درست مانند هر ارز دیجیتال دیگر. قیمت SAND می‌تواند در نوسان باشد، اما در زمان نگارش این مقاله، حدود 0.79 دلار است.

LAND در سندباکس به چه معناست؟

Land به معنای زمین یا سرزمین‌های موجود در بازی است. یکی از ویژگی‌های کلیدی که Sandbox را از دیگر رقبای خود در دنیای بازی‌های متاورس متمایز می‌کند، LAND است. زمین‌ها مهمترین دارایی در سندباکس به حساب می‌آیند. LAND املاک و مستغلات مجازی است که بازیکنان می‌توانند این زمین‌ها را بخرند، بفروشند و حتی در آن‌ها ساخت‌وساز کنند.

 

هر LAND مانند یک NFT، منحصر به فرد است و بخشی از دنیای مجازی بازی را نشان می‌دهد. این موضوع دقیقاً مانند مالکیت یک قطعه زمین در دنیای واقعی است، اما در سندباکس، می‌توانید با اجاره دادن یا فروش زمین‌ها به سایر بازیکنان، از آن درآمد کسب کنید. بعلاوه، از آنجایی که سندباکس بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، تمام خریدهای LAND در بلاک چین ثبت می‌شوند و اطمینان حاصل می‌شود که هر مالکیت قابل تایید و ایمن است.

شن و ماسه و زمین بخرید!

اگر می‌خواهید بازی سندباکس را شروع کنید، اولین قدم خرید مقداری SAND است. شما می‌توانید سند را در صرافی‌های ارز دیجیتالی که از SAND پشتیبانی می‌کنند از جمله والکس، خریداری کنید یا صرفای‌های ایرانی مانند انجام دهید. هنگامی که مقداری سند خریدید، می‌توانید شروع به خرید زمین کنید. پس از خرید زمین می‌توانید LAND را برای فروش در بازار سندباکس یا در بازارهای مختلف NFT مانند OpenSea و Rarible پیدا کنید.

دلایل خرید سندباکس

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است بخواهید SAND بخرید. یکی از دلایل اصلی این است که بتوانید زمین را در Sandbox بخرید و مالک آن شوید، این است که به شما این امکان را می‌دهد تا تجربیات بازی خود را ثبت کرده و کسب درآمد کنید؛ یعنی بازی و وقت شما تلف نخواهد شد. در کنار سرگرمی درآمدزایی هم دارید. علاوه بر این، داشتن SAND همچنین به شما این امکان را می‌دهد که سایر دارایی‌های درون بازی مانند آواتارها، سلاح‌ها و ساختمان‌ها را بخرید و معامله کنید. به نوعی فقط بازی و خرید و فروش نیست؛ می‌‌توانید مانند یک تریدر وارد بازی شوید و اجناس را معامله کنید.

یکی دیگر از دلایل خرید SAND برای اهداف سرمایه گذاری است. درست مانند هر ارز دیجیتال دیگر، قیمت SAND بر اساس عرضه و تقاضا در بازار آزاد تعیین می شود. همانطور که بازیکنان و سازندگان بیشتری در Sandbox درگیر می‌شوند، تقاضا برای LAND و سایر دارایی‎‌های درون بازی افزایش می‌یابد و انتظار می‌رود ارزش SAND افزایش یابد. بنابراین، خرید SAND در حال حاضر به طور بالقوه می‌تواند بازگشت سرمایه خوبی در آینده داشته باشد.

علاوه بر این، داشتن SAND به شما امکان دسترسی به مزایای انحصاری درون بازی مانند تخفیف در خریدهای LAND، رویدادهای ویژه، و دسترسی زودهنگام به ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید را می‌دهد. این موضوع می‌تواند به شما نسبت به سایر بازیکنان برتری بدهد و تجربه شما را در Sandbox لذت‌بخش‌تر کند.

علاوه بر این، با خرید SAND، از توسعه Sandbox و چشم انداز متاورس آن نیز حمایت می‌کنید. هرچه SAND بیشتر در گردش باشد، تیم Sandbox منابع بیشتری برای ادامه بهبود و گسترش بازی و متاورس دارد. در واقع شما با خرید SAND اسپانسر و پشتیبان املاک و دارایی‌های خود می‌شوید.

همانطور که گفته شد، خرید SAND به شما این امکان را می‌دهد که املاک مجازی را در Sandbox داشته باشید و از آن درآمد کسب کنید، دارایی‌های درون بازی را تجارت کنید، به طور بالقوه بازده سرمایه‌گذاری خوبی را به همراه داشته باشید، مزایای انحصاری درون بازی را به‌دست آورید، و از توسعه سندباکس و چشم‌انداز متاورس آن حمایت کنید.

نتیجه گیری

سندباکس تغییرات زیادی در دنیای بازی و دنیای ارز دیجیتال ایجاد کرده است. با اجازه دادن به بازیکنان برای مالکیت و کسب درآمد از املاک مجازی خود، نوع جدیدی از اقتصاد را ایجاد می‌کند که هیجان‌انگیز و نوآورانه است. سندباکس یکی از اولین بازی‌هایی است که از پتانسیل کامل فناوری بلاک چین استفاده می‌کند و به بازیکنان این امکان را می‌دهد که واقعاً دارایی‌های درون بازی خود را کنترل کنند.

اگر شما علاقه‌مند به مشارکت هستید، اکنون زمان آن است که ابتدا خرید SAND، مثلا از والکس و سپس زمین را شروع کنید. همانطور که طراح معروف بازی، جین مک گونیگال (jane McGonigal)، می‌گوید: “واقعیت شکسته است و بازی‌ها بهترین راه برای رفع آن هستند.” پس چرا به سندباکس نپیوندید و از امروز شروع به ساختن واقعیت خود نکنید؟

سوالات متداول:

1) قیمت زمین روی سندباکس چقدر است؟

Sandbox شامل 166464 قطعه زمین است که برای خرید با حداقل 3.2 ETH در دسترس است که حدود 9900 دلار است. Sandbox یک توکن حاکمیتی دارد که به آن $LAND گفته می شود و این همان چیزی است که NFT ها با آن خریداری می‌شوند. قیمت سکه آن حدود 4.75 دلار است.

2) آیا می توانید از زمین sandbox درآمد کسب کنید؟

با استفاده از Sandbox Marketplace، بازیکنان می‌توانند دارایی‌های مختلف درون بازی را معامله کنند. اینها شامل LAND، اشیاء voxel و آواتارها هستند. کاربران می‌توانند این اشیاء را خریداری کنند و بعداً می‌توانند آنها را در بازارهای ثانویه بفروشند تا مقداری سود کسب کنند.

3) چه کسی بیشترین زمین را در متاورس دارد؟

اکثر املاک متاورس متعلق به چهار خریدار بزرگ است. اینها بازیگران اصلی در اقتصاد متاورس هستند و شامل Decentraland، Sandbox، Somnium Space و Cryptovoxels می‌شوند. این پلتفرم‌ها در مجموع دارای 268645 بسته هستند که جزو پر قیمت‌ترین بسته‌های موجود در بازار هستند.

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه