لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

دنیای ارزهای دیجیتال روزبه‌روز در حال پیشرفت بوده و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازارهای مالی شده است. با اینکه قدمت این بازار نسبت به بازارهای مالی دیگر مثل فارکس زیاد نیست ولی توانسته جایگاه خود را ارتقا داده و سهم بزرگی از تراکنش‌ها را به خود اختصاص دهد. یکی از کارهایی که برای شروع فعالیت در بازار کریپتوکارنسی باید انجام دهید، ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال است. تعداد این صرافی‌ها بسیار زیاد بوده و افراد در انتخاب آن دچار سردرگمی می‌شوند. به همین خاطر تصمیم داریم در این نوشته، بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی را معرفی کنیم تا به راحتی بتوانید فعالیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال آغاز کنید.

انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال

صرافی نقش بسیار مهمی در بازارهای مالی داشته و در انتخاب آن باید فاکتورهایی را در نظر بگیرید. فاکتورهایی همچون: امنیت، حجم معاملات، پشتیبانی، تعداد ارزهای دیجیتال و.... بسیار حیاتی هستند که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

امنیت صرافی های ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال روزبه‌روز در حال رشد بوده و تعداد رمزارزهای آن بیشتر می‌شود. این محبوب شدن و افزایش ارزش بازار باعث می‌شود هدف مناسبی برای هکرها باشد. به همین دلیل، اولین فاکتور در انتخاب بهترین صرافی ایرانی بحث امنیت است. صرافی‌های مطمئن، معمولا دارایی کاربران را در کیف پول‌های سرد نگهداری کرده و احراز هویت دو مرحله‌ای دارند. همچنین بهتر است دارایی خود را در چند صرافی پخش کرده و خطر از دست دادن دارایی را به حداقل برسانید. علاوه بر آن، با انتقال دارایی خود به کیف پول سرد، می‌توانید ایمنی آن را افزایش دهید. کیف پول‌های به اینترنت متصل نیستند و به همین دلیل نسبت به کیف پول‌های آنلاین، امنیت بیشتری دارند.

حجم معاملات

دومین فاکتور در انتخاب صرافی ارز دیجیتال، حجم معاملات است. یکی از مزیت‌های بازارهای مالی، امکان تبدیل دارایی به نقدینگی است. اما اگر صرافی که انتخاب می‌کنید، حجم معاملات پایین داشته باشد، تبدیل دارایی به پول نقد، کار دشواری خواهد بود. همچنین در صورتی که حجم معاملات زیاد نباشد، در قیمت بالا ارز مورد نظر را خریداری کرده و در قیمت پایین آن را خواهید فروخت که به نوعی ضرر محسوب می‌شود. به همین دلیل قبل از انتخاب صرافی ارز دیجیتال ایرانی، حجم معاملات آن را بررسی کرده و از بالا بودن آن اطمینان حاصل کنید.

خواندن بیشتر نمایش کمتر

tabdeal

صرافی تبدیل

()
پشتیبانی آنلاینکیف پول اختصاصیترید در بازار معاملاتیخرید آنی ارزدیجیتالاپلیکیشن اختصاصی ورود دو مرحله ای

wallex

صرافی والکس

()
پشتیبانی آنلایناپلیکیشن اختصاصیپشتیبانی تلفنیامنیت متوسطخرید و فروش تترکیف پول تترترید در بازار معاملاتیمعامله بدون احراز هویت

tetherland

صرافی تترلند

()
پشتیبانی چت آنلاینبرنامه درآمدزاییکیف پول اختصاصیاپلیکیشن موبایلخرید بدون احراز هویت

abantether

صرافی آبان تتر

()
سیستم درآمد زاییورود دو مرحله ایپشتیبانی ویژهاپلیکیشن موبایلخرید بدون احراز هویت

nobitex

صرافی نوبیتکس

()
پشتیبانی آنلایناپلیکیشن اختصاصیپشتیبانی تلفنیامنیت متوسطخرید و فروش تترکیف پول تترترید در بازار معاملاتیمعامله بدون احراز هویت

kifpool

صرافی کیف پول من

()
پشتیبانی آنلایناپلیکیشن اختصاصیپشتیبانی تلفنیامنیت متوسطخرید و فروش تترکیف پول تترترید در بازار معاملاتیمعامله بدون احراز هویت

sarmayex

صرافی سرمایکس

()
اپلیکیشن اختصاصیتیکت و چت آنلاینکیف پول اختصاصیپشتیبانی ۲۴ ساعتهپشتیبانی بیش از ۳۵۰پشتیبانی تلگرامامکان معامله بدون احراز هویتامکان ترید در بازار معاملاتی

bit24

صرافی بیت 24

()
اپلیکیشن اختصاصیتیکت و چت آنلاینکیف پول اختصاصیپشتیبانی ۲۴ ساعتهامکان ترید در بازار معاملاتیپشتیبانی بیش از ۳۵۰پشتیبانی تلگرامامکان معامله بدون احراز هویت

ok-ex

صرافی اوکی اکسچنج

()
اپلیکیشن اختصاصیتیکت و چت آنلاینامنیت بالاکیف پول اختصاصیپشتیبانی ۲۴ ساعتهامکان ترید در بازار معاملاتیپشتیبانی بیش از ۷۰۰پشتیبانی تلگرامامکان معامله بدون احراز هویت

persianwallet

صرافی پرشین والت

()
اپلیکیشن اختصاصیتیکت و چت آنلاینامنیت بالاکیف پول اختصاصیپشتیبانی ۲۴ ساعتهامکان ترید در بازار معاملاتیپشتیبانی تلگرام

bitpin

صرافی بیت پین

()
اپلیکیشن اختصاصیتیکت و چت آنلاینامنیت بالاکیف پول اختصاصیپشتیبانی ۲۴ ساعتهامکان ترید در بازار معاملاتیپشتیبانی تلگرام

سوالات متداول

صرافی ارز دیجیتال ایرانی بهتر است یا خارجی؟

صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی معتبر بسیار زیادی وجود دارند. اما مشکل اصلی، فیلتر بودن و تحریم آن‌ها برای ایرانیان به خاطر وجود مشکلات سیاسی است. به همین خاطر بسیاری از افراد نمی‌توانند از طریق این صرافی‌ها به معامله پرداخته و از خدمات آن‌ها استفاده کنند. همچنین ریسک استفاده از این صرافی‌ها نیز بسیار بالا است. چرا که اگر بدانند شما ایرانی هستید، امکان دارد حسابتان را ببندند. حتی با دور زدن تحریم و استفاده از ابزارهای تغییر آی پی نیز، امکان شناسایی و بلوکه شدن دارایی وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد برای معامله از صرافی‌های ایرانی استفاده می‌کنند.
این صرافی‌ها با داشتن مجوزهای لازم و محیط امن و مورد اعتماد، فضای مناسبی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کنند. بنابراین اگر قصد ورود به بازارهای مالی به خصوص بازار رمز ارزها را دارید، اولین قدم انتخاب بهترین صرافی ایرانی است. اگر بازهم در انتخاب صرافی ایرانی و خارجی در تردید هستید، این نکته را در نظر بگیرید که همه ما در طول دریافت خدمات صرافی، نیاز به پشتیبانی خواهیم داشت. در صرافی‌های خارجی، پشتیبانی‌ها غالبا به صورت انگلیسی بوده و در صورتی که با زبان انگلیسی آشنایی نداشته باشید، خرید و فروش برای شما سخت خواهد بود. اما استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی این مشکل را نداشته و پشتیبانی آن‌ها به صورت فارسی است.
همچنین در صرافی ارز دیجیتال ایران، امکان واریز و برداشت پول به صورت ریالی وجود دارد. البته صرافی‌های خارجی نیز مزیت‌های مختلفی همچون معاملات اهرم، معاملات فیوچرز، قراردادهای آتی را در اختیار معامله‌گران قرار داده و از تعداد زیادی رمز ارز پشتیبانی می‌کنند. با این اوصاف تصمیم گیرنده نهایی شما هستید.

از کجا مطمئن شویم صرافی ارز دیجیتال مطمئن و قانونی است؟

مهمترین دغدغه افراد برای استفاده از صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی، امنیت آن است. چرا که قرار است سرمایه خود را در اختیار صرافی قرار داده و از این طریق معامله کنیم. بنابراین اگر صرافی امنیت نداشته باشد، عملا سرمایه خود را در معرض نابودی قرار داده‌ایم. با اینکه پیدا کردن صرافی ارز دیجیتال مطمئن و ایمن کار نسبتا سختی است، اما بازهم می‌توان با استفاده از روش‌هایی، از قانونی بودن صرافی اطمینان حاصل کرد.
قبل از اینکه بخواهید در یک صرافی معامله کنید، شیوه نگارش آدرس سایت و نام تجاری آن را بررسی کنید. چرا که برخی افراد سودجو با ساخت سایت‌های مشابه، کاربران را گول می‌زنند. همچنین اطمینان حاصل کنید که سایت با Https شروع شده باشد. البته نکته‌ای که در رابطه با صرافی ارز دیجیتال ایرانی وجود دارد، قابلیت پیگیری آن‌ها است. به این صورت که اگر از طریق پشتیبانی پاسخ مناسبی به شما داده نشد، می‌توانید به صورت قانونی از آن‌ها شکایت کنید. این مورد در مورد صرافی‌های خارجی امکان‌پذیر نیست. نکته بعدی که باید رعایت کنید، بررسی اطلاعات تماس و آدرس مرکزی شرکت است. لذا قبل از ثبت نام در یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی، حتما آدرس دقیق شرکت را پیدا کنید.
بازار ارزهای دیجیتال همواره در معرض افزایش یا کاهش ناگهانی قیمت‌ها بوده و ریسک زیادی دارند. بنابراین در انتخاب صرافی، نهایت دقت را به کار ببرید تا استرستان چندین برابر نشود. یکی از بهترین راه‌ها برای انتخاب بهتری صرافی ایرانی، مشاوره گرفتن از افراد حرفه‌ای و با سابقه است.

نحوه ثبت نام در صرافی و باز کردن حساب ارز دیجیتال

تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال همواره در حال افزایش بوده و هر کدام از آن‌ها فرایند ثبت نام مخصوص به خود را دارند. با توجه به هویت هر صرافی، برخی از آن‌ها از شما مدارک هویتی دریافت کرده و برخی دیگر اجازه ثبت نام بدون احراز هویت را به کاربران می‌دهند. در هر حال، روند ثبت نام تقریبا یکسان بوده و به اطلاعاتی همچون نام، تاریخ تولید، شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس محل زندگی و... نیاز دارید. برای احراز هویت نیز به مدارک شناسایی مانند گواهینامه، کارت ملی، گذرنامه و عکس احتیاج خواهید داشت. دقت داشته باشید مراحل ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال ایرانی بسیار راحت بوده و در معمولا در کمتر از 30 دقیقه انجام می‌شود.
بعد از اینکه مراحل ثبت نام را با موفقیت به پایان رساندید، حساب شما ایجاد شده و می‌توانید از قسمت مربوطه، خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام دهید. واریز پول در حساب صرافی نیز با کارت اعتباری و به صورت ریالی است. صرافی‌ها معمولا آموزش‌هایی را در خصوص نحوه خرید و فروش و ذخیره ارز دیجیتال در کیف پول را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. در صورتی هم که نحوه کار با یک صرافی را بلد نبودید، می‌توانید با بخش پشتیبانی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.