مفاهیم پایه ارز دیجیتال

معاملات فیوچرز چیست و یا معاملات آتی چیست ؟

معاملات فیوچرز چیست؟ فرآیند فیوچرز در ارز دیجیتال چیست؟ آشنایی شما با معاملات فیوچرز چقدر است؟ تریدرهای فیوچرز در بازار پر رونق کریپتوی ارزش تمامی ارزهای دیجیتال را در می‌آورد که چه رمزارزی ارزش خریدن یا فروش دارد. نام دیگر معاملات فیوچرز قراردادهای آتی است. امروزه سرمایه‌گذاری بر روی رمز ارزها، صرافی‌های داخلی و خارجی ارز دیجیتالی و پلتفرم‌های مختلف انواع معاملات را با سبک‌های خاص انجام می‌دهند که به آن‌ها معاملات فیوچرز میگویند.

قرارداد های آتی یا معاملات فیوچرز چیست؟

معاملات فیوچرز بین دو نفر انجام می‌شوند که بر سر دارای در زمان تعیین شده خرید یا فروش خواهد شد. شما می‌توانید با روش‌های مختلفی در بازار مالی فعالیت کنید. معاملات آنلاین در بازارهای مالی پیشرفت بسیاری کرده  و همچنین روش‌های زیادی جهت کسب سود و قرارداد بستن توسط افراد ابداع شده است. این معاملات بسیار متفاوت هستند و نام این معاملات فیوچرز یا قرار دادهای آتی است که محبوبیت بسیاری را در بازار مالی دارد.

معاملات فیوچرز تریدینگ روشی برای درآمد زایی از سود دارایی‌هایی مانند ارز دیجیتالی است. تریدرها در این معاملات خرید فروش خود را باد دقت انجام می‌دهند و همچنین از تکنیک‌های مدیرتی ریسک پذیری استفاده می‌کنند. مدیریت معاملات فیوچرز ارز دیجیتال بسیار راحت است به این دلیل که دارایی واقعی وجود ندارد که به راحتی انجام می‌شود.

قراردادهای آتی بر روی انواع دارایی‌هایی که شامل طلا، برنج، نفت، رمز ارز و… انجام می‌شود. یکی از ویژگی‌های این معاملات استفاده از لوریج یا اهرم‌ها است. تریدرها مجبور به قفل کردن تمام دارایی خود نیستند و از اهرم‌ها برای بهتر شدن کارایی سرمایه خود استفاده می‌کنند.

معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال

فرآیند فیوچرز در ارز دیجیتال چیست؟ در معاملات فیوچرز زمان و قیمت ملاک‌های بسیار مهمی هستند. این معامله که بین دو نفر انجام خواهد شد دارایی که یا خریداری می‌شود و یا به فروش می‌رسد ارز دیجیتالی است. ارزهای دیجیتالی  شامل بین کوین، اتر، تتر و… هستند. پارامتر زمان یا Expiration Date  تاریخ تسویه بوده و قیمت دارایی‌ها تحت عنوان Price  نام گذاری می‌شود.

فیوچرز چیست

تریدرها به صورت معاملات فیوچرز دارایی‌های خود را خرید و فروش می‌کنند و بر اساس زمان و قیمت تعیین شده قرار داد خواهند بست. این‌گونه اگر قیمت ارزهای دیجیتال تغییر کند و قبل از این تغییرات قرارداد آتی بسته شود نباید به قیمت جدید رمز ارز را خریداری یا به فروش برسانید.

انواع معاملات فیوچرز رمز ارز

تریدرها برای معامله ارزهای دیجیتالی خود از انواع قرار دادهای فیوچرز استفاده می‌کنند. برخی از این پلتفرم‌های صرافی ارز دیجیتال قابلیت انجام این معاملات نیستند و باید صرافی مناسب را برای ترید رمز ارز خود انتخاب کنید.

 • معاملات استاندارد فیوچرز

چگونه این معامله به صورت استاندارد انجام می‌شوند؟ قرار دادهای آتی استاندارد مانند نوع معمولی خود دارای تاریخ سر رسید و انقضا هستند. امروزه صرافی‌های بسیاری موجود است که معاملات استاندارد فیوچرز را انجام می‌دهند این صرافی‌ها شامل: بایننس و بای بیت بوده که تسویه حساب آن‌ها به دلار آمریکا انجام می‌شود. این نوع معامله برای قرار دادهای Swing Trading بسیار مناسب است.

 • معاملات فیوچرز با تحویل فیزیکی

فرآیند فیوچرز در ارز دیجیتال چیست؟ چگونه به صورت فیزیکی می‌توان این معاملات را انجام داد؟ این نوع معامله فیوچرز توسط صرافی بکت ابداً شد و واحد آن بر اساس Intercontinental Exchange  انجام میشود که این واحد برای شرکت بورس سهام نیویورک است. تفاوت این نوع معاملات آتی با بقیه آن‌ها این است که زمان انجام تسویه حساب رمز ارز را به شما تحویل می‌دهند. صرافی بکت برای معاملات فیوچرز خود ارز دیجیتال بیت کوین را به صورت فیزیکی تحویل شما خواهد داد. هدف این شرکت برای انجام شدن تسویه نقدی و مشارکت در گردش بیت کوین است.

 • معاملات فیوچرز ارز دیجیتال به صورت دائمی

قراردادهایی هستند که تمامی آنها دارای تاریخ سر رسید بوده و به موقع انجام می‌شوند. نوع دیگر قراردادهای آتی یا فیوچرز Perpetual Futures Contract است که این نوع از معاملاتی بدون تاریخ سر رسید و تاریخ انقضا قرارداد انجام خواهند شد. این گونه قراردادهای آتی تاریخ تسویه حساب ندارند و تریدرها می‌توانند هر زمانی که نیاز شود تسویه حساب کنند. بسیاری از صرافی‌هایی که در حوزه رمز ارز هستند قرار دادهای بدون تاریخ سر رسید و تاریخ  انقضا را برای کاربران خود ارائه می‌دهند.

دلیل معامله تریدر ها در بازار Futures چیست؟

دلیل معامله تریدر ها در بازار Futures چیست؟

یکی از دلایلی که تریدرها به سمت معاملات فیوچرز می‌روند مدیریت ریسک در سبد سرمایه‌گذاری است. این قراردادها کمک می‌کند که در ریزش قیمت‌ها سود کنید که یکی از بهترین ویژگی‌های بازار ارز دیجیتال فیوچرز و مارجین خواهد بود. تریدرها با خرید توکن از بازار اسپات زمانی سود خواهند کرد که قیمت توکن خریداری شده افزایش پیدا کند. ولی با معاملات آتی و خرید و فروش در بازار فیوچرز می‌توانند در زمان ریزش قیمت‌ها سرمایه خود را به راحتی افزایش دهند.

یکی دیگر از دلایلی که تریدرها سمت بازار معاملات فیوچرز می‌روند استفاده از اهرم یا همان لوریج است. یک تریدر باید در بازار اسپات 100 درصد دارایی مد نظر خود را پرداخت کند ولی در قراردادهای فیوچرز و مارجین تریدرها امکان استفاده از Leverage را دارند. اهرم‌ها درصدی از سرمایه خریداری شده دارای را می‌پردازد و بقیه آن را صرفاً قرض خواهد گرفت.

مزایا انجام دادن معاملات فیوچرز ارز دیجیتال

مزایا ریسک کردن برای معامله‌های فیوچرز چیست؟ این قرار دادهای آتی چه مزایایی دارند؟ معامله فیوچرز ارز دیجیتال بسیار سودآور است که مزایا بسیاری دارد. این مزایا عبارت‌اند از:

 • راحتی کار

معامله فیوچرز برای افراد تازه کار که می‌خواهند ترید رمز ارزهای خود را نسبت به اوراق آتی انجام دهد بسیار راحت است. برای این کار به یک بازار لیکوئیدی و کیف پول ارز دیجیتال با امنیت بالا نیاز خواهید داشت. راحتی کار در بازار فیوچرز باعث شده است که حجم معاملات فیوچرز 3 برابر بیشتر از بازار اسپات شود.

 • سود دهی بسیار بالا

زمان انجام دادن ترید معاملات فیوچرز می‌توانید از قابلیت خود که لوریج نام دارد استفاده کنید و این کار باعث سود آوری بسیاری است. صرافی بای بیت امکان ضریب 100 لوریج را در پلتفرم خود قرار داده که به طور مثال شما می‌توانید با 15 دلار وارد شوید و دارای یک پوزیشن به ارزش 1500 دلار شوید. باید بدانید که  ریسک ضرر دهی با بالا رفتن لوریج بیشتر خواهد شد.

 • انجام استراتژی های معاملاتی

انجام استراتژیک تریدینگ در معاملات فیوچرز در قرار دادهای روزانه شما بسیار کاربرد دارد. معاملات فیوچرز به کاربران کمک می‌کند تا بدون هیچ مانعی وارد پوزیشن شورت شوند. این عمل باعث می‌شود که فضای بیشتری را در استراتژیک‌های مختلفی در قراردادها جهت ماکزیمم کردن سود ایجاد کنید.

معاملات فیوچرز برای چه کسانی مناسب هستند؟

افراد علاقه‌مند به دنبال جواب سؤال‌هایی مانند فرآیند فیوچرز در ارز دیجیتال چیست؟ هستند و برای گرفتن جواب در منابع مختلفی جستجو می‌کنند. افراد علاقه‌مند به ترید ارز دیجیتالی می‌توانند معاملات فیوچرز را شروع کنند. قرار دادهای آتی مخصوص افرادی است که با رمز ارزهای بسیاری درگیر هستند. فیوچرز ارزهای دیجیتالی را با قابلیت انجام استراتژی‌های مختلف فعال کرده است. از انواع این استراتژیک‌ها می‌توان شورت کردن و اسکاپینک را نام برد.

لیست بهترین صرافی ها برای معاملات فیوچرز

معمولاً تریردرها برای سود کردن از نوسانات مارکت‌های ارز دیجیتال به سراغ معاملات فیوچرز می‌روند. بهترین صرافی‌ها برای کاربران ایرانی در بازار فیوچرز چیست؟ بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در بازار فیوچرز عبارت‌اند از:

 • صرافی کوینکس coninex

این صرافی در سال 2017 تأسیس شد و پلتفرم کوینکس به صد کشور خدمت رسانی می‌کند که یکی از این کشورها ایران است. از مهم‌ترین امکانات این صرافی داشتن زبان فارسی برای کاربران بوده و برای کار کردن با برنامه صرافی کوینکس باید از vpn یا vps  مناسب استفاده کنید. از مزایا این صرافی می‌توان پشتیبانی از زبان فارسی برای کاربران ایرانی، برای احراز هویت می‌توان از پاسپورت ایرانی استفاده کرد، سقف برداشت کاربران احراز نشده در این پلتفرم ده هزار دلار در روز و کسانی که احراز هویت شده‌اند 1 میلیون دلار است، قابلیت ثبت نام شماره همراه ایرانی، انجام دادن معاملات اسپات و فیوچرز، 50 در صد تخفیف در کارمزد در صورت پرداخت با کوین CET ، دارای پلتفرم برای سیستم عامل‌های گوشی‌های همراه هوشمند، تخفیف کار مزد با دعوت دوستان  را نام برد.

در بیتمینو بخوانید : تفاوت فیوچرز با مارجین چیست؟

 • صرافی کوکوین KuCOIN

با استفاده از این صرافی می‌توانید تا سقف یک بیت کوین بدون احراز هویت برداشت کنید که پلتفرم کوکوین مناسب برای کاربران ایرانی است. معاملات فیوچرز چیست؟ با استفاده از پلتفرم صرافی کوکوین می‌توانید معاملات بازار فیوچرز، اسپات و مارجین را به راحتی انجام دهید. برای استفاده از صرافی کوکوین باید از ای پی خارجی استفاده کنید. امکانات این صرافی‌ها شامل: انجام دادن معاملات فیوچرز، اسپات و مارجین، کارمزد بسیار کم، تنوع زیاد در جفت ارزها که بیش از هفصد عدد می‌رسد، برداشت تا 1 بیت کوین در روز بدون نیاز به احراز هویت، کسب سود از رمز ارزها، حساب سپرده گذاری، پشتیبانی 24 ساعت در تمامی روزهای ماه هستند.

 • صرافی اسندکس AscendEx

شما با استفاده از صرافی اسندکس میتوانید رمز ارز الت کوین معامله کنید. از صرافی اسندکس  می‌توان به راحتی ارز های دیجیتالی الت کوین و شت کوین خریداری کنید. فرآیند فیوچرز در ارز دیجیتال چیست؟ با استفاده از این صرافی می‌توانید این رمز ارزها را در بازار فیوچرز معامله کنید. مزایا این صرافی AscendEx عبارت‌اند از: امکان انجام معاملات فیوچرز، دارای بیش از 250 جفت ارز، انجام معامله تعداد بالا الت کوین، برداشت بدون احراز هویت با محدودیت دو بیت کوین در روز، کارمزد معاملات آن بسیار کم است، کاهش کارمزد هنگام استفاده از ارز دیجیتالی BTMX ، امکان شراکت در کارمزد با دعوت کاربران دیگر عمده‌ترین امکانات این پلتفرم است.

 • صرافی بای بین ByBit

این صرافی در سال 2018 راه اندازی شده است که احراز هویت در پلتفرم آن اجباری نخواهد بود. ضریب اهرم‌های این صرافی بالا است و تا 100 لوریج هم می‌رسد. برای کاربران ایرانی استفاده از این پلتفرم غیر مجاز است اما می‌توان با vps بدون احراز هویت معاملات اهرمی را به راحتی انجام دهید. مزایای این پلتفرم شامل: اهرم لوریج بالا، انجام دادن معاملات فیوچرز و مارجین، برداشت رمز ارز در این پلتفرم بدون کارمزد، برای تمامی سیستم عامل‌های گوشی همراه هوشمند این پلتفرم ساخته شده، دارای صندوق بیمه صرافی جهت مدیریت ریسک، کارمزد معاملات انجام شده در آن بسیار کم است، سقف برداشت در روز تا 2 بیت کوین بدون احراز هویت از ویژگی‌های این صرافی هستند.

 • صرافی بینگ ایکس BingX

کاربران ایرانی می‌توانند بدون تغییر ای پی معاملات فیوچرز را در صرافی بینگ ایکس انجام دهند. فرآیند فیوچرز در ارز دیجیتال چیست؟ شما می‌توانید بدون احراز هویت روزانه تا پنجاه هزار دلار واریز و پرداخت کنید. مزایا این پلتفرم شامل: نقدینگی بالایی دارد، این صرافی بیش از 100 شعبه در جهان دارد، رابط کاربری بسیار آسان، پشتیبانی از زبان فارسی، دریافت کارمزد کم، انجام دادن معاملات بازار  فیوچرز، اسپات و فارکس، پشتیبانی 24 ساعته برای کاربران، امکان نصب بر روی تلفن همراه و رایانه، الزامی نبودن به احراز هویت، کپی ترید در معاملات فیوچرز و اسپات، انجام معاملات شرت و لانگ با لوریج فیوچرز از مزایا این صرافی است.

انجام معاملات فیوچرز ارز دیجیتال

قراردادی آتی است که تریدرها با مشخص کردن تاریخ سر رسید و انقضا برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مانند: کریپتو، تتر، بیت کوین و… انجام می‌دهند. معمولاً تریدرها برای راحتی و ریسک هک نشدن از بازار فیوچرز استفاده می‌کنند. قرار دادها آتی نسبت به بقیه معاملات ویژگی‌های بسیار عالی دارند که محبوبیت بسیاری از سوی تریدرها برخوردار هستند.

معاملات در بازار فیوچرز ریسک بالایی دارند و همان قدر که لوریج به شما سود چند برابری می‌دهد امکان دارد زیان تریدر را افزایش دهد. با مدیریت ریسک پذیری می‌توانید از سود دهی بیشتر در بازار فیوچرز برخوردار شوید. یکی از اتفاق رایج در این بازار صفر شدن سرمایه است و باید از استراتژیک‌های این بازار آشنا شده و پس از محک زدن خود وارد معاملات بزرگ‌تری شوید.


در بیتمینو بخوانید :

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه