مفاهیم پایه ارز دیجیتال

شیباریوم چیست؟ بررسی کامل ارز دیجیتال و شبکه شیباریوم

ویژگی شیباریوم چیست؟ چرا در طول مدت‌زمان کوتاهی که وارد بازار شد، به موفقیت‌های گسترده‌ای دست‌یافت. البته بخش مهمی از پرداخت‌های مالی در بازار شیباریوم بر مبنای مشتقات آن انجام می‌شود. این پروژه در حال راه‌اندازی یک شبکه اتریومی برجسته و مهم است. همین‌طور شیباریوم در لایه ۲ کار می‌کند و تیم توسعه‌دهنده، آن را بر اساس مقیاس‌پذیری در لایه دو بلاک‌چین در نظر می‌گیرد که این موضوع از نظر امنیتی یک اصل کلیدی به‌حساب می‌آید.

همیشه در مورد ویژگی‌های شیباریوم، سؤالات اساسی زیادی مطرح می‌شود و یکی از مهم‌ترین نقاط عطف آن، توان بالای عملیاتی پرداختی آن است.

شیباریوم در سال ۲۰۲۳ میلادی به‌صورت رسمی نوشته شده و وارد بازار شد. همین‌طور قبل از انتشار نسخه نهایی، هیچ خبر خاصی از آن به گوش نمی‌رسید و این موضوع باعث شد که عدم اطلاع‌رسانی، تا حد زیادی در مورد آن‌ها یک نقطه‌ضعف بزرگ محسوب شود.

در بیتمینو بخوانید : ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟

دیگر نقطه‌ضعف شیباریوم چیست؟ می‌توان گفت که نقطه‌ضعف دیگر، عدم استفاده از المان‌های متداولی بود که واقعاً شاید کم‌تر در مورد آن‌ها شنیده می‌شود. این عدم هماهنگی‌ها در مجموعه یک موضوع مهم و کلیدی بود.

قیمت لحظه ای شیبا و قیمت امروز شیبا اینو بصورت دقیق در بیتمینو

منظور از رمزارز شیباریوم چیست؟

منظور از رمزارز شیباریوم چیست؟

شیبا از یک میم‌کوین به یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های بلاک‌چین در مسیر تبدیل‌شدن به یک سرمایه‌گذاری مبتنی بر ارزش تبدیل شده است. بااین‌حال، این بدان معناست که شیبا مجبور شده است به دنبال راه‌هایی برای کمترشدن وابستگی به پروتکل‌های قدیمی مانند اتریوم باشد. به همین دلیل است که راه‌حل بلاک‌چین لایه ۲ شیباریوم درحال‌توسعه است.

شیباریوم فی‌نفسه یک بلاک‌چین نیست، بلکه یک‌لایه بلاک‌چین است که در بالای اتریوم اجرا می‌شود. ایده این است که Shibarium بخش بزرگی از تراکنش‌های SHIB را در اختیار بگیرد تا صرفاً به اتریوم متکی نباشد. این نکته مهم است؛ زیرا انتقاد اصلی به اتریوم، بلاک‌چینی که Shiba Inu روی آن ساخته شده است، قابلیت‌های توان عملیاتی کم و هزینه‌های بالای گاز آن بوده است که به نوبه خود مانع بزرگی بر سر رشد اکوسیستم شیبا اینو (حتی با ارتقای آن و استفاده از هر نسخه دیگر که در دسترس است) شده است.

چرا شیباریوم راه‌اندازی شد؟

هدف اصلی Shibarium بهینه‌سازی اتریوم، زنجیره میزبان  Shiba Inu، با افزایش مقیاس‌پذیری است. هرچند این‌همه ماجرا نیست. سوال مهم دیگر این است که ایده شروع شیباریوم چیست؟

قبل از ترک فضای کریپتو، خالق شیبا اینو ریوشی در یک پست وبلاگی که اکنون حذف شده است، اشاره کرد که امیدوار است راه‌حل بلاک‌چین کارهای زیر را انجام دهد:

  • با اجازه‌دادن به تراکنش‌های بیشتر به‌صورت هم‌زمان، سرعت تراکنش‌ها را افزایش دهید.
  • کارمزدهای تراکنش را کاهش دهید و در برخی موارد، آنها را برای کسانی که در اکوسیستم شیبا هستند حذف کنید.
  • با تسهیل تراکنش‌های سریع، بازی Shiba Inu NFT را آسان‌تر کنید.
  • در پیاده‌سازی و برنامه‌های کاربردی Shiba Inu metaverse مشارکت کنید.
  • به‌عنوان پایه‌ای برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) و پروژه‌های دیگر کار کنید.

ریوشی همچنین می‌خواست بلاک‌چین شیباریوم به تغییر درک رایج مبنی بر اینکه شیبا اینو فقط یک میم کوین است کمک کند و مردم را متقاعد کند که آن را یک دارایی ارزشمند ببینند.

شیباریوم حتی می‌تواند منجر به افزایش قیمت شیبا اینو (SHIB) شود. اکنون که ارزش Shiba Inu نسبت به بالاترین قیمت خود در بازار نزولی کنونی 88 درصد کاهش‌یافته است، این یک پیشرفت خوشایند برای برخی خواهد بود.

رشد و برجسته‌شدن شیباریوم در بازار ارزهای دیجیتال

رشد شیبا اینو می‌تواند برای کسانی که وارد این بازار ارز شده‌اند فوق‌العاده گیج‌کننده باشد، به‌ویژه ازآنجایی‌که در حال حاضر چندین توکن در اکوسیستم شیبا وجود دارد. ما اینجا بخش مهمی از صورت‌مسئله را پاک می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چگونه آنها با Shibarium مطابقت دارند. برای بررسی قیمت شیبا، شما نیاز به تحلیل‌های دقیق و استفاده از نمودار فاندامنتال دارید.

شیبا اینو (SHIB) کوین اصلی میم شیبا است. باتوجه‌به CoinMarketCap، در حال حاضر حدود 550 تریلیون SHIB  در گردش است. همچنین BONE نماد حکومتی و کاربردی Shiba Inu است. این کوین به دارندگان این امکان را می‌دهد تا در مورد توسعه پروژه رای دهند و همچنین توکن کاربردی شیباریوم خواهد بود. از طرفی عرضه توکن BONE به 230,000,000 کوین محدود شده است.

LEASH گران‌ترین کوین شیبا اینو است که سقف آن چیزی بیش از 100000 واحد است. دارندگان LEASH می‌توانند برای دریافت پاداش، کوین‌ها را در استخرهای نقدینگی قرار دهند.

توکن TREAT جدیدترین عضو خانواده شیبا اینو است که تنها در تابستان 2022 راه‌اندازی شد. همچنین توکنی است که به دارندگان پاداش می‌دهد؛ اما چندین ویژگی دیگر نیز دارد. این توکن به‌جای BONE در ShibaSwap DEX جایگاهی پیدا می‌کند و همچنین در بازی Shiba Metaverse و بازی مبتنی بر بلاک‌چین Shiba Inu نقش خواهد داشت.

استیبل‌کوین SHI بخشی از برنامه‌های انتقال Shiba Inu به یک اکوسیستم کاربردی است. جزئیات زیادی در مورد استیبل‌کوین SHI وجود ندارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط تیم Shiba Inu، توکن TREAT نیز تا حدودی با استیبل‌کوین SHI ارتباط خواهد داشت.

مزیت‌های شیباریوم چیست؟

شیباریوم به‌عنوان یک پلتفرم مرجع، مزیت‌های مهم و اساسی زیادی دارد و به‌واسطه استفاده از آن، شما وارد یک اکوسیستم ایمن خواهید شد. از یک‌سوی دیگر، باعث می‌شود که قادر به پرداخت‌های سریع درون‌شبکه‌ای هم باشید.

توان عملیاتی بالاتر

یکی از اهداف اصلی Shibarium افزایش توان عملیاتی برای کاربران اکوسیستم است. به دلیل استفاده از لایه دومُ، این مزیت از هر چیزی که فکرش را می‌کنید در این نوع پلتفرم بزرگ‌تر و مهم‌تر، خودش را نشان می‌دهد.

هزینه‌های کمتر

انتظار این است که شیباریوم هزینه‌های مازاد مرتبط را ناچیز کند و حتی ممکن است آنها را حذف کند. به طور دقیق‌تر، کارمزدهای تراکنش کمتری دریافت خواهد شد که درآمد حاصل از آن صرف سوزاندن SHIB خواهد شد.

ابزار توکن

یکی دیگر از نقش‌های حیاتی Shibarium این است که طبق اطلاعات ارائه شده، این سیستم از لایه دوم پرداخت‌ها استفاده می‌کند، عرضه انبوه توکن‌های شیبا مانع مهمی برای تبدیل آن به یک توکن کاربردی است. از زمان عرضه کوین، بیش از 40 درصد از کل عرضه سوخته شده است، اما هنوز تعداد زیادی توکن SHIB در گردش است.

شتاب‌دهند  DApp

یکی از مزایای پیش‌بینی‌شده Shibarium نقش نهایی آن در توسعه DApps است. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز داغ‌ترین موضوع در حال حاضر در فضای بلاک‌چین هستند و Shiba Inu قصد دارد به راه‌حلی در این زمینه تبدیل شود.

توسعه  Metaverse

طرف‌داران Metaverse از آن به‌عنوان آینده دنیای دیجیتال و عصر جدیدی در نحوه اتصال ما به وب استقبال می‌کنند. برنامه‌هایی برای توسعه Shiba Inu در Metaverse و Shibarium نقش اساسی در این تلاش ایفا خواهد کرد.

لایه 2 بلاکچین چیست؟

لایه 2 بلاکچین چیست؟

لایه 2 به زنجیره ثانویه‌ای اشاره دارد که روی یک زنجیره اصلی ساخته شده است. وقتی در مورد بلاک‌چین صحبت می‌کنیم، از نظر فنی به لایه 1 اشاره می‌کنیم که می‌توان آن را زنجیره اصلی، لایه پایه، لایه1 و غیره نیز نامید؛ بنابراین لایه 2 زنجیره‌ای است که همراه با زنجیره اصلی کار می‌کند.

لایه 2 چیزی است که راه‌حل‌های مقیاس‌بندی نامیده می‌شود. فناوری که می‌تواند یک بلاک‌چین را به روش‌های مختلف بهبود بخشد، اما همه آنها در هدف اصلی کاهش ازدحام شبکه در لایه اصلی مشترک هستند. انواع مختلفی از محلول‌های مقیاس‌بندی وجود دارد، به طور عمده:

زنجیره‌های جانبی: بلاک‌چین‌های مستقلی که با بلاک‌چین اصلی دیگر سازگار هستند. یک مثال معروف Polygon است، یک زنجیره جانبی که با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است. درحالی‌که مستقل است، به توسعه‌دهندگان و کاربران اجازه می‌دهد پروژه‌های خود را از اتریوم به Polygon و بالعکس منتقل کنند.

کانال دولتی: پروتکل‌های همتا به همتا که به دو طرف اجازه می‌دهد خارج از شبکه اتریوم تراکنش داشته باشند و نتایج نهایی را به بلاک‌چین ارسال کنند.

Layer-2: یک راه‌حل مقیاس‌پذیری که تراکنش‌ها را از شبکه خارج می‌کند تا آنها را در زنجیره لایه-2s اجرا کند، سپس داده‌های تراکنش را به‌صورت دسته‌ای به زنجیره اصلی بلاک می‌فرستد.

در این حالت، Shibarium یک زنجیره لایه 2 خواهد بود که از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند. درواقع به این معنی است که این کاربران هستند که بخشی از توکن‌های خود را برای اعتبارسنجی قرار می‌دهند.

یک اعتبارسنجی به‌جای استفاده از ماینرها از سخت‌افزاری که مقادیر زیادی برق مصرف می‌کند، وضعیت بلاک‌چین را برای پردازش تراکنش‌ها تأیید می‌کند. شبکه جهانی کامپیوترها که به‌عنوان تأییدکننده عمل می‌کنند، تمرکززدایی بلاک‌چین را تضمین می‌کند.

کوین شیباریوم چیست؟ با BONE آشنا شوید!

توکن BONE، توکن اصلی شیباریوم خواهد بود. خالق Shiba Inu، ریوشی، پیش‌بینی کرده بود که BONE در یک زمین‌بازی یکنواخت راه‌اندازی شود، یعنی بدون هیچ مزیتی برای دارندگان آن، همه چیز به این شکل پیش نرفت، اما، BONE قبلاً در یک پلتفرم دیگر به‌عنوان بخشی از گیفت پرداختی استفاده شده است.

بازی شیبا چیست؟

در اوایل اکتبر، Shiba Inu بازی موبایل Shiba Eternity را منتشر کرد که به‌سرعت محبوبیت پیدا کرد. توسعه‌دهندگان Shiba Inu به اشتراک گذاشتند که از Shiba Eternity نیز برای آزمایش عملکرد Shibarium در مرحله توسعه و آزمایش داخلی آن استفاده می‌کنند.

 

شیباریوم چگونه کار خواهد کرد؟

تراکنش‌ها بین زنجیره لایه 1 (اتریوم) و پروتکل لایه 2 (شیباریوم) تقسیم می‌شوند. ممکن است به نظر برسد که سرعت کار را کاهش می‌دهد، اما برعکس آن صادق است: Shibarium بخش بزرگی از بار را کنترل می‌کند و از غلبه بر تراکنش‌های اتریوم بر سیستم جلوگیری می‌کند. نتیجه کاهش ازدحام شبکه خواهد بود.

شیباریوم دارای مکانیزم داخلی است که به دارندگان کوین اجازه می‌دهد تا توکن‌ها را بسوزانند، آنها را از گردش خارج کرده و قیمت کوین را افزایش می‌دهد. گزارش شده است که Shibarium ممکن است یک کارمزد تراکنش اسمی دریافت کند و از آن برای سوزاندن توکن‌های SHIB استفاده کند. این به Shibarium اجازه می‌دهد تا به طور مداوم توکن‌ها را بسوزاند و ارزش SHIB را به طور تصاعدی و پایدار افزایش دهد.

برای افراد ناآشنا، بلاک‌چین‌ها مقادیری توکن تعیین کرده‌اند؛ بنابراین محدودکردن آن‌ها، آن‌هایی را که باقی‌مانده‌اند، ارزشمندتر می‌کند. سوزاندن با ارسال توکن‌هایی به کیف پول‌هایی کار می‌کند که آن‌ها را می‌پذیرند؛ اما هرگز آن‌ها را آزاد نمی‌کنند و دسترسی به آن‌ها را برای همیشه حذف می‌کنند.

دارندگانی که توکن‌های خود را می‌سوزانند احتمالاً با کارمزد تراکنش کمتری پاداش می‌گیرند.

شیباریوم چگونه بر SHIB تأثیر می‌گذارد؟

شیباریوم چگونه بر SHIB تأثیر می‌گذارد؟

فقط شیبا اینو از شیباریوم بهره خواهد برد. در حال حاضر، بسیاری از مردم شیبا اینو را به‌عنوان یک میم‌کوین تصور می‌کنند. یک ارز دیجیتال که به‌عنوان یک میم عمل می‌کند و بسیاری را ترغیب می‌کند تا قبل از اینکه در نهایت علاقه خود را از دست بدهند، با آن درگیر شوند، می‌تواند در درازمدت ارزش مادی بیشتری پیدا کند و تبدیل به یک مبنای کلیدی شود. در پاسخ به سوال: امتیاز شیباریوم چیست، باید گفت که عرضه و تقاضا اهمیت زیای دارد.

کوین‌های میم عموماً گزینه‌ای برای «عرضه و تقاضا» در نظر گرفته می‌شوند که دارندگان آن را صرفاً برای صبرکردن تا افزایش ارزششان خریداری می‌کنند تا برای سود، آن‌ها را بفروشند.

ازآنجایی‌که Shibarium از طریق مکانیسم رایت خود به تثبیت و حتی افزایش قیمت Shiba Inu کمک می‌کند، به کاهش وضعیت میم توکن کمک می‌کند. تاریخ نشان می‌دهد که این امر امکان‌پذیر است: منتقدان اغلب اتهامات «میم‌کوین» را به ارزهای دیجیتالی که بعداً ثابت شد سرمایه‌گذاری‌های جدی هستند، مانند بلوکی اینو، به بخش مهمی از بازار تبدیل می‌کنند.

کارمزدهای کمتر تراکنش‌ها همچنین می تواند با تشویق تراکنش های بیشتر (به طور کلی) و جذب معامله گران ارزهای دیجیتال جدید، به ارزش توکن ها در اکوسیستم شیبا اینو کمک کند.

اگرچه بسیاری شیبا اینو را یک کوین میم می‌دانند، اما در حال حاضر از شهرت اولیه خود فراتر رفته است. اکنون گسترش‌یافته و به یک اکوسیستم کامل تبدیل شده است، با توکن‌هایی مانند LEASH و BONE که اهدافی را که شیباریوم نمی‌توانست به‌تنهایی انجام دهد، انجام می‌دهد.

Shibarium با ارائه تراکنش‌های سریع‌تر، افزایش امنیت و موارد دیگر، فرصتی برای استفاده و رشد اکوسیستم فراهم می‌کند. توسعه‌دهندگان تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا مطمئن شوند که این راه‌حل بلاک‌چین که مشتاقانه پیش‌بینی می‌شود، به میدان می‌آید.

جمع‌بندی نهایی: پله موفقیت شیباریوم چیست؟

در این مقاله در مورد این که شیباریوم چیست و چه ویژگی‌هایی دارد صحبت کردیم و به این مسئله اشاره کردیم که به دلیل افزایش توان عملیاتیُ امکان کنترل و کاهش هزینه در تراکنش‌ها، استفاده از مبنای شفافیت در پرداخت، بهره‌گیری حداکثری از امنیت و گسترش در سیستم متاورس، می‌تواند حتی آینده فوق‌العاده درخشانی داشته باشد. اما این که نقاط ضعف شیباریوم چیست و در چه مواردی دچار مشکل می‌شود، بحث نیست که هنوز بتوان در مورد آن گفتگو و تبادل نظر کرد. علاوه بر توضیحات مذکور، باید بدانید که این ارز دیجیتال تا حد زیادی این روزها یکی از پر جستجو ترین ها در بازار است.

انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۳ میلادی، اخبار بیشتری از آن شنیده شده و حتی روزبه‌روز، بیشتر به‌عنوان یک توکن، سیستم ارز دیجیتال و واحد مالی شناسایی شود.

سوالات متدوال:

1) شیباریوم چه تاثیری بر شیبا اینو خواهد داشت؟

انتظار می‌رود که Shibarium قیمت سکه Shiba Inu را افزایش دهد، زیرا زمانی که سکه SHIB با سرعت بسیار بالاتر و هزینه کمتری معامله و پردازش شود، موارد استفاده بیشتری برای آن وجود خواهد داشت.

2) آپدیت شیبا چیست؟

در اوایل اکتبر، Shiba Inu بازی موبایل Shiba Eternity را منتشر کرد که به سرعت محبوبیت پیدا کرد. توسعه دهندگان Shiba Inu به اشتراک گذاشتند که از Shiba Eternity نیز برای آزمایش عملکرد Shibarium در مرحله توسعه و آزمایش داخلی آن استفاده می کنند.

3) چگونه شیباریوم بخریم؟

اطلاعات فعلی این است که توکن کاربردی Shibarium BONE خواهد بود. این توکن قبلاً برای پاداش‌های ShibaSwap استفاده می‌شد اما اکنون به Shibarium هدایت می‌شود. جزئیات مربوط به جایی که می توان آن را خریداری کرد در انتظار است.

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه