آموزش رمز ارز

ارز دیجیتال آنتولوژی چیست؟

تعداد ارزهای دیجیتال فعال در حال حاضر بسیار زیاد است. علاوه بر برخی از رمزنگاری‌ها مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ارزهای ناشناخته زیادی هنوز وجود دارkد. برخی از این رمزنگارها پتانسیل بالایی برای سرمایه‌گذاری و سودآوری دارند. Ont یکی از محبوب‌ترین بازیگران بازار ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید. در این مقاله درباره ارز دیجیتال آنتولوژی صحبت خواهیم کرد.

سوالات زیادی در مورد ارز دیجیتال آنتولوژی در این مقاله پاسخ داده شده. خواننده در پایان این مقاله هر آنچه را که باید در مورد ارز بداند را بدست خواهد آورد. در نهایت، آینده این ارز دیجیتال مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد که می‌ تواند نقشه راه این رمزنگاری‌ ها را در آینده مشخص کند. اگر به این موضوع علاقمند هستید تا آخر این مقاله از بیتمینو ما راه همراهی کنید.

آنتولوژی و یک توضیح کوتاه

تیم توسعه پلتفرم آنتولوژی می‌گوید پروژه آن‌ها یک انقلاب بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال است و می‌ تواند منبع تغییرات بزرگی در بازار در آینده نزدیک باشد. با این حال، پلتفرم باید به طور انتقادی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا دقت الزامات آن‌ها ارزیابی شود. Anthology یک پلتفرم بلاک چین است که برای همگام‌سازی بین بلاک چین‌های خصوصی و عمومی راه اندازی شده است. در واقع این پروژه زیرساخت مناسبی را فراهم می‌کند که بر اساس آن سایر پروژه‌ها می‌توانند داده‌های خود را باز و خصوصی نگه‌دارند.

در توسعه بلاک چین آنتولوژی، همه فعالان و کاربران این شبکه به دنبال شناخت کامل علایق همه و بهره‌مندی از مزایای این ارز بودند. البته، ایده ایجاد این شبکه کاملا جدید نیست و بلوک‌هایی مانند اتریم و ترون وجود دارد که همانند آنتولوژی از این روش استفاده می‌کنند؛ اما تفاوت‌های مهمی بین آن‌ها و آنتولوژی وجود دارد.

ارز ontology

مزایای شبکه آنتولوژی

شبکه ارز دیجیتال آنتولوژی از چند بلوک تشکیل شده است؛ بنابراین هر نوع کسب و کار می‌تواند از فرصت‌های آن بهره‌مند شود. طراحی شبکه بسیار انعطاف‌پذیر است، به طوری که می‌تواند توسط هر کسب و کار در شبکه‌های مختلف اجرا شود.

شبکه آنتولوژی به چندین زبان و سیستم عامل‌های مختلف برنامه‌‌نویسی کمک می‌‌کند؛ بنابراین برنامه متمرکز بهتر از این استفاده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست؟

ارز ONT چیست؟

ارز دیجیتال آنتولوژی به عنوان رمزنگاری شبکه بلاکچین آنتولوژی ارائه شده است. کسانی که این ارز را دارند، حق دارند در تصمیم‌گیری‌‌های مهم شبکه مشارکت داشته باشند. علامت دیگری که در این شبکه ایجاد شده است، به نام ONG نامیده می‌‌شود که آن را برای خدمات در شبکه استفاده می‌‌کنند. قراردادهای هوشمند در شبکه آنتولوژی معمولا با استفاده از علائم ONG انجام می‌شود. تخصیص این علامت بستگی به سطح ارز عددی دارد.

بیشتر بخوانید : ارز دیجیتال چیست

تاریخچه پروژه آنتولوژی

شرکت چینی به نام Onchain پروژه OnTology را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرده است. این شرکت در خرید و فروش بیت کوین از موفق‌ترین شرکت‌های سرمایه گذاری به حساب می‌آید و از همان اول تاسیس در این زمینه موفق بوده است. طبق اطلاعاتی که در دست داریم شرکت آن‌چین سازندگانی به نام‌‌های اریک ژانگ و هنگ فای دارند.

ارز آنتولوژی

تمام آژانس‌‌های دولتی و شرکت‌‌های خصوصی به راحتی می‌توانند از مزایای فناوری‌‌های بلاکچینی برای کسب و کار خود بدون تغییر شبکه‌های سنتی و زیرساخت استفاده کنند.

سرمایه گذاران خصوصی بخش اعظمی از مبلغ مورد نیاز برای ساخت بلاکچین آنتولوژی را تامین کرده‌‌اند.

 

ارز آنتولوژی به چه صورت تقسیم می‌شود؟

تعداد کل ارزهایی که می‌تواند تولید شود، برابر با یک میلیارد ارز است. ارزهای دیجیتال آنتولوژی به شرح زیر تقسیم می‌شوند:

  • تیم توسعه اصلی: ۱۵٪
  • شرکای نهادی: ۲۸٪
  • شورای نئو: ۱۰٪
  • کاربران : ۱۲٪
  • توسعه اکوسیستم هستی: ۲۵٪
  • افراد فعال در اکوسیستم: ۱۰٪

بلاکچین آنتولوژی به چه صورت کار می‌کند؟

شبکه ارز دیجیتال آنتولوژی از مکانیسم اجماعی استفاده می‌کند. با کمک یک الگوریتم اجماع، نیازی به شخص ثالث برای تأیید عملیات مانند یک بانک وجود ندارد. با این حال، الگوریتم اجماع مورد استفاده در این شبکه متفاوت از ارزهای دیگر است.

آنتولوژی از الگوریتم VBTF یا تحمل اشکال از جابجایی استفاده می‌کند. این الگوریتم نتیجه ترکیبی از سه الگوریتم دیگر، از جمله اثبات، تحمل و عملکرد تحقیق تصادفی است.

آیا اینکه آنچین در چین قرار دارد مشکلی دارد؟

شاید تنها مشکل شبکه ارز، زیرساخت‌های او در چین باشد. اگر چه شرکت‌های بسیاری در دنیای کریپتوکارنسی در چین وجود دارد، دولت چین قوانین بسیار دقیق را معرفی می‌کند که می‌تواند یک ارز دیجیتال را تا مرز نابودی ببرد!.

از کجا آنتولوژی بخرم؟

خرید پول دیجیتالی و فروش، مانند دیگر رمزنگاری‌ها، در صرافی‌ها معامله می‌شود. از جمله صرافی‌‌های معتبری که در حال حاضر از کد ارز پشتیبانی می‌کنند می‌توان به سایت معتبر Binance اشاره کرد. برخی از صرافی‌های مستقر در ایران نیز این رمز ارز را تایید می‌کنند. در این راستا می‌توانید از صرافی‌‌هایی مانند ارزجو، بیت ۲۴ و تبدیل برای خرید آنتولوژی استفاده کنید.

بهترین کیف پول‌های آنتولوژی

برای اینکه شما بتوانید ارزهای دیجیتال آنتولوژی را مدیریت کنید، به یک کیف پول مناسب احتیاج خواهید داشت. به همین خاطر شما باید کیف پول‌هایی که از آنتولوژی پشتیبانی می‌کنند را بشناسید. مهمترین کیف پول‌های دیجیتالی که از این ارزهای دیجیتال محافظت می‌کنند عبارتند از:

قیمت ارز دیجیتال آنتولوژی

در سال ۲۰۱۸ ارزش ارز دیجیتال آنتولوژی در زمان انتشار ۲.۶ دلار بود و یک ماه بعد توانست به ارزش حدود ۱۰ دلار برسد. آنچه در مورد قیمت ارزهای دیجیتال مهم است این است که تاثیر چندانی بر روند بازار ندارند و معمولا راهی برای رشد و سقوط در بازار دارند. این یک نکته بسیار مهم از نظر قیمت آنتولوژی است که معمولاً توسط سرمایه‌گذارانی که با دید بلندمدت در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌ گذاری می‌کنند مورد توجه قرار می‌گیرد.

زمانی که در سال ۱۳۹۷ به ارزش ۱۰ دلار رسید، روندی نزولی در ارزش این ارز دیجیتال وجود داشت. زمانی که رمز ارز آنتولوژی به زیر ۲ دلار رسید، تا به امروز (اکتبر ۱۴۰۰) از ۰.۵ تا ۲ دلار در محدوده قیمتی متغیر است. این با آنچه قبلاً در مورد ارزش ارزهای آنتولوژی گفتیم مطابقت دارد.

تحلیل آینده ارز دیجیتال

به دلیل پایه و اساس خوب ارز دیجیتال آنتولوژی، برخی کارشناسان نسبت به آینده آن بسیار خوش‌بین هستند. در مقابل، گروه دیگری از فعالان بازار با استناد به نمودار قیمت این دارایی، چشم‌انداز چندان مثبتی را از نظر قیمت حداقل برای این ارز دیجیتال در آینده نزدیک پیش‌بینی نمی‌کنند. با این حال، تخمین زده می‌شود که تا پایان سال ۲۰۲۱، این ارز دیجیتال می‌تواند به حدود ۳ دلار سقوط کند. البته نباید از این برآورد برای تصمیم‌گیری استفاده کرد و هر معامله‌گر باید بررسی‌های شخصی لازم را ‌روی فروش خود انجام دهد.

البته ناگفته نماند که روند قیمت این ارز دیجیتال به قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین وابسته است و به همین دلیل این ارز دیجیتال با فضای ارزهای دیجیتال رابطه مستقیمی دارند.

مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین

سخن آخر

این مقاله در مورد ارز دیجیتال آنتولوژی بود. ارز آنتولوژی زمینه‌ ای را برای اتصال دنیای بلاکچین و اقتصاد صنایع مختلف فراهم می‌ کند. مخترعان شبکه آنتولوژی نیز با هوشمندی این شبکه‌ ها را طراحی کرده‌ اند تا استفاده از انواع کسب و کارها را بدون دانش فنی زیادی در زمینه بلاک چین تسهیل کنند. با این حال به نظر می‌رسد در آینده باید منتظر اخبار مثبت زیادی از ارز دیجیتال باشیم. اما همانطور که گفتیم، هزینه آنتولوژی کمی افزایش می‌ یابد و نیازی نیست که منتظر رشد بیشتر از این ارز دیجیتال باشید.

امیدواریم که این مقاله از وبسایت بیتمینو برای شما دوستان عزیز مفید بوده باشد. به نظر شما این ارز دیجیتال آینده خوبی خواهد داشت؟ سرمایه گذاری در این ارز را کار مناسبی می‌دانید؟ اگر نظری درباره این ارز دیجیتال دارید در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول:

1) چند ارز آنتولوژی وجود دارد و در حال حاضر چند ارز موجود است؟

Ontology دارای کل عرضه سکه 1,000,000,000 ONT است که نزدیک به 80 درصد آن در حال حاضر در گردش است.

در زمان راه اندازی، 15 درصد توکن های ONT به تیم اصلی، 10 درصد به شورای NEO، 28 درصد به شرکای سازمانی، 10 درصد به جامعه فنی و 25 درصد به توسعه اکوسیستم اختصاص یافت.

این توکن‌ها تحت یک فرآیند غربالگری دقیق و دوره‌های مختلف باز کردن قفل بودند که بیش از دو سال تا پایان اکتبر 2020 ادامه داشت.

2) آیا ارز دیجیتال آنتولوژی برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

با توجه به سازوکار این ارز دیجیتال، می‌توان به توسعه خوب آن امیدوار بود. آنتولوژی به خاطر پشتوانه قوی که دارد معلوم است که قرار است تا یک ارز دیجیتال بدرد بخور در دنیای ارزهای دیجیتال باشد. به همین دلیل سرمایه گذاری در این ارز می‌تواند فکر بسیار خوبی باشد.

3) ارزش ارز آنتولوژی چقدر است؟

قیمت Ontology امروز 0.2318 دلار آمریکا است. با حجم معاملات 24 ساعته 9.78 میلیون دلار.  در حال حاضر از بالاترین قیمت 7 روزه خود یعنی 0.2531 دلار – 8.41 درصد و از پایین‌ترین قیمت 0.2238 دلاری خود در 7 روز گذشته، 3.60 درصد تغییر داشته است. ONT دارای منبع در گردش 875.25 M ONT و حداکثر عرضه 1 B ONT است.

4) رقبای آنتولوژی چه ارزهایی هستند؟

از رقبای Ontology و شرکت‌های مشابه می‌توان به EXMO، Input Output، Bitkub و Algorand اشاره کرد.

5) ایمنی شبکه آنتولوژی به چه صورت است؟

شبکه Ontology کاملاً غیرمتمرکز است و بنابراین در برابر هک‌ها بسیار مقاوم است و برای تأثیرگذاری باید بیش از نیمی از دستگاه‌های متصل را تحت تأثیر قرار دهد.

امیر محمد رزمی

امیر محمد رزمی هستم تولید کننده محتوا و علاقمند به کریپتوکارنسی و سئو

نوشته های مشابه