سرمایه گذاری ارز دیجیتال

چطور ترندهای بازار ارز دیجیتال را پیدا کنیم؟ (10 راهکار ساده و کاربردی)

در صرافی‌ها معمولا یک صفحه از لیست کامل ارزهای دیجیتال وجود دارد. در راس این لیست، ارزهای دیجیتال محبوب و ترند در سال اخیر قرار دارد. این ارزهای محبوب، همان ترندهای بازار ارز دیجیتال هستند و در سال اخیر، خرید و فروش آن خیلی زیاد شده است. بسیاری از معامله‌گران، دارایی‌های خود را در این ارزهای دیجیتال تقسیم می‌کنند و سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند. چرا که این ارزهای ترند با توجه اخبار و اطلاعات موجود از آنها، قطعا ارزهایی با آینده پرسود هستند.

چرا باید ترندهای ارز دیجیتال را زیرنظر داشته باشیم؟

کلمه ترند در لغت به معنای روند است. منظور از ترند با این معنا، یعنی چیزهایی که در یک بازه زمانی در یک روند تکرار شونده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، این روزهای کلمه ترندهای اینستاگرام یا ترندهای دنیای مد و فشن را زیاد می‌شنویم. این کلمات به معنای آن است که برخی از لباس‌ها یا برخی از موزیک‌ها در یک روندی قرار گرفته‌اند که بسیاری از مردم، از آنها استفاده می‌کنند.

ترند بازار ارز دیجیتال هم تقریبا همین معنا را دارد. در واقع، یعنی روندهای متداول بخش جدایی‌ناپذیر در این بازار است. در بازه‌های زمانی مختلف، بسته به شرایط و اتفاقات خارج از بازار، برخی از ارزهای دیجیتال، بیشتر از حالت عادی مورد توجه قرار می‌گیرند. از این رو، قیمت آنها به طور ناگهانی افزایش می‌یابد. این روند، دقیقا همان ترند در بازار ارز دیجیتال است. اگر اخبار ارزهای دیجیتال را دنبال کنید، قطعا با این ترندها، آشنایی بیشتری به دست می‌آورید.

اما زیر نظر گرفتن این ترندها، چه فایده‌ای دارد؟ بسیاری از معامله‌گران بازار ارز دیجیتال، از آن‌جایی که مهارت و تجربه زیادی در تحلیل ندارند، از ترندها کمک می‌گیرند. با بررسی کوتاهی در میان اخبار ارزهای دیجیتال، ترندهای بازار ارز دیجیتال را پیدا می‌کنند و دارایی خود را بین این ترندها، پخش می‌کنند. پس از مدت زمان نسبتا کوتاهی، اکثر این ترندها، با افزایش قیمت رو به رو می‌شوند و در نتیجه، آن معامله‌گر نیز سود می‌کند. البته، سرمایه‌گذاری روی ترندهای بازار، تنها مخصوص معامله‌گران غیرحرفه‌ای نیست. بلکه بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای هم بخشی از دارایی‌های خود را بین ترندهای بازار تقسیم می‌کنند و آن سرمایه‌گذاری نیز سود به دست می‌آورند. روش‌های مختلفی هم برای پیدا کردن ترندهای بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

روش‌های شناسایی و پیدا کردن ترندهای ارز دیجیتال

روش‌های مختلف برای پیدا کردن و شناسایی ترندهای بازار ارز دیجیتال وجود دارد. شما با کمک هر یک از این روش‌ها، می‌توانید ارزهای ترند را پیدا کرده و دارایی‌های خود را بین این ارزها تقسیم کنیم. به عنوان مثال، با ۲۵ درصد دارایی خود، بیت کوین و با ۲۵ درصد دیگر آن اتریوم بخرید و روی آنها سرمایه‌گذاری کنید. به این شکل می‌توانید از ترندهای بازار ارز دیجیتال سود خوبی به دست آورید.

صرافی‌های ارز دیجیتال

اولین و مهم‌ترین روش برای شناسایی ترندهای ارز دیجیتال، کمک گرفتن از صرافی‌های ارز دیجیتال است. در صرافی‌ها، لیست کامل ارزهای دیجیتال وجود دارد که بر اساس برترین ارزهای دیجیتال چیدمان شده است. به طور معمول، این لیست‌ها در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال از جمله صرافی بایننس و کوین بیس وجود دارد. اگر صرافی معتبری را برای شناسایی ترندها انتخاب کنید، قطعا می‌توانید پروژه‌های قابل اعتمادی را پیدا کنید. برخی دیگر از صرافی‌های معتبر، پروژه‌های جدید و توکن‌های تازه معرفی شده را به شما اعلام می‌کنند. می‌توانید از تمام این امکانات صرافی‌های ارز دیجیتال برای پیدا کردن ترندهای ارز دیجیتال استفاده کنید.

شبکه‌های اجتماعی

این روزها، شبکه‌های اجتماعی به یکی از منابع بسیار خوب برای انتقال اخبار تبدیل شده‌اند. اخبار ارزهای دیجیتال، در شبکه‌های اجتماعی هم منتشر می‌شوند. اگر قصد پیدا کردن و شناسایی ترندها و توکن‌های جدید را دارید، می‌توانید پیج‌های مربوط به آنها را فالو کنید تا از آخرین اخبار مرتبط به آنها مطلع شوید. البته، به منابع این اخبار دقت کنید. پیج‌های نامعتبر را فالو نکنید. اگر اخباری درباره یک پروژه پیدا کردید، حتما از صحت آن مطمئن شوید و خود را درگیر پروژه‌های کلاهبرداری نکنید. شبکه‌های اجتماعی زیادی از جمله توییتر، فیسبوک و اینستاگرام بستر مناسبی برای پیدا کردن این اخبار هستند.

ابزارهایی دیگر برای شناسایی ترندهای بازار ارز دیجیتال

ابزارهای دیگری هم برای شناسایی ترندهای این بازار وجود دارد. اما این ابزارها، چه کمکی به یک معامله‌گر می‌کند؟ به کمک این ابزارها، شما می‌توانید از اعتبار یک ارز دیجیتال مطمئن شوید و اطلاعاتی از قبیل قیمت، تراکنش‌های آن، قراردادهای آن، سرمایه‌گذاران مهم آن و… را به دست آورید. در ادامه، به معرفی برخی از این ابزارها می‌پردازیم.

سایت پوکوین (PooCoin)

سایت پوکوین یک ابزار خوب برای شناسایی ترندهای بازار ارز دیجیتال و دنبال کردن اخبار ارزهای دیجیتال است. در این سایت، چارتی از ارزهای دیجیتال وجود دارد. شما می‌توانید هر ارزی را در این چارت سرچ کرده و اطلاعاتی مربوط به آن را مشاهده کنید. این اطلاعات عبارت‌اند از:

 • میزان تراکنش‌های انجام شده این ارز دیجیتال
 • قراردادهای آن ارز دیجیتال
 • سرمایه‌گذاران معروف و مهم آن
 • قیمت به روز ارز

ابزار توکن اسنیفر (Token Sniffer)

یکی دیگر از ابزارهای مهم در شناسایی ارزهای دیجیتال ترند، این سایت است. البته، این ابزار، بیشتر برای شناسایی و تحقیق درباره توکن‌های شبکه‌های اتریوم و بایننس چین استفاده می‌شود. اگر آدرس توکن موردنظر خود را در سایت وارد کنید، اطلاعات خاصی را دریافت می‌کنید که عبارت‌اند از:

 • بررسی اعتبار ارز دیجیتال
 • بررسی میزان نقدینگی
 • تجزیه و تحلیل مبادلات انجام شده و تعداد آن
 • تجزیه و تحلیل قراردادها
 • ارزهای دیجیتال مشابه با توکن موردنظر

ابزار Dexterlab

این ابزار، یک ابزار نسبتا جدید و محبوب برای شناسایی ترندهای بازار ارز دیجیتال است. هدف اصلی دکسترلب، ساده کردن مسیر تجزیه و تحلیل یک ارز دیجیتال یا پروژه بلاکچینی است. به همین منظور، تمام امکانات لازم برای این تحلیل را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. حتی اگر یک کاربر مبتدی هم باشید، باز هم دکسترلب در مسیر تجزیه و تحلیل به شما کمک می‌کند. برخی از امکانات این ابزار، عبارت‌اند از:

 • دارای پلتفرم معاملاتی
 • امکان مشاهده روند ارز دیجیتال
 • ارائه نمایی کلی از تمام ارزهای دیجیتال و پروژه‌های بلاکچینی
 • امکان شناسایی و کشف فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری
 • امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات ارزهای دیجیتال و بلاکچین‌های مختلف
 • ارائه اطلاعاتی درباره سرمایه‌گذاران مهم هر ارز دیجیتال
 • امکان شخصی سازی داشبورد

ابزار Coin 360

یکی دیگر از ابزارهای مهم هر معامله‌گر ارز دیجیتالی، کوین ۳۶۰ است. این ابزار برای جمع‌آوری اطلاعاتی درباره هر ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سایت، ابزارهای مختلفی در اختیار شما است تا بتوانید ارز دیجیتالی را ردیابی کنید. این ابزار برای تمامی معامله‌گران ارزهای دیجیتال مناسب است. برخی از امکانات و قابلیت‌های کوین ۳۶۰، عبارت‌اند از:

 • دارای جدول و نمودار اطلاعاتی با نمای کلی از تمام ارزهای دیجیتال
 • دارای دسترسی به آخرین اخبار ارزهای دیجیتال
 • دارای ابزاری برای شناسایی فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری
 • امکان تحلیل اطلاعات مختلف مانند نوسانات و نرخ مبادله یک ارز دیجیتال

ابزار CoinMarketCal

یکی دیگر از ابزارهای جدید تحلیلی در زمینه ارزهای دیجیتال، سایت کوین مارکت کال است. این ابزار به شما کمک می‌کند تا رویدادهای مهم و تاثیرگذار روی قیمت‌های ارزهای دیجیتال دنبال کنید. دقیقا مانند یک تقویم تصویری، تمام اخبار و رویدادهای مربوط به این حوزه را به شما نمایش می‌دهد.

اگر به دنبال پیدا کردن رویدادهای جدید در بازار ارز دیجیتال هستید، حتما از این ابزار استفاده کنید. فرصت‌های سرمایه‌گذاری دقیقا از همین رویدادها پیدا می‌شوند. این ابزار کاملا رایگان است و به صورت رایگان می‌توانید رویدادهای جدید را مورد بررسی قرار دهید.

ابزار TokenUnlocks

سایت توکن آنلاکز یکی دیگر از ابزارهای تحلیل ارزهای دیجیتال است. این سایت، اطلاعات بسیاری خوبی را در اختیار معامله‌گران و سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. این پلتفرم از سال ۲۰۲۲ با هدف کمک به معامله‌گران و شفاف‌تر کردن محیط بازار ارزهای دیجیتال، راه‌اندازی شد. اما این ابزار دقیقا چه قابلیت‌های خاصی دارد؟ برخی از قابلیت‌ها و امکانات توکن آنلاکز عبارت‌اند از:

 • امکان تجزیه و تحلیل فنی تمام ارزهای دیجیتال
 • دارای داشبوردی برای ارائه اطلاعات مختلف
 • امکان استفاده رایگان از ابزارهای تحلیلی سایت
 • بررسی انواع پروژه‌های بلاکچینی و ارز دیجیتال

ابزار DefiLlama

ابزار دیفای لاما نیز یکی دیگر ابزارهایی است که ما در این مقاله به آن می‌پردازیم. این ابزار امکان دریابی دیفای را به شما می‌دهد و از آن‌جایی که اینکار بسیار دشوار و پیچیده است، دیفای لاما در این مسیر به شما کمک می‌کند. در واقع، دیفای لاما اطلاعات جامعی درباره پروژه‌های دیفای در اختیار شما قرار می‌دهد. با کمک این اطلاعات، شما می‌توانید به سادگی ارزهای دیجیتال مختلف را تحلیل کنید. مهم‌ترین ویژگی‌های سایت دیفای لاما، عبارت‌اند از:

 • رتبه بندی پروژه‌های بلاکچینی و ارزهای دیجیتال
 • امکان استفاده رایگان
 • بررسی میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در هر پروژه
 • امکان استفاده از آمارهای دیفای لاما در دیگر سایت‌ها
 • دارای داشبورد برای نشان دادن میزان استفاده از هر ارز دیجیتال
 • تحلیل چند جانبه ارزهای دیجیتال

ابزار CryptoPanic

آخرین ابزار مهم و کاربردی در زمینه شناسایی ترندهای بازار ارزهای دیجیتال، سایت کریپتوپینک است. این سایت بیشتر به منظور جمع‌آوری اخبار ارزهای دیجیتال مورداستفاده قرار می‌گیرد. در واقع، یک منبع کاملا معتبر و به روزی است که کاربران می‌توانند به اخبار موجود در آن اعتماد کنند. برخی از ویژگی‌ها و امکانات این ابزار، عبارت‌اند از:

 • امکان تحلیل روند ارزهای دیجیتال
 • امکان ردیابی ارزهای دیجیتال محبوب
 • ارائه به روزترین قیمت ارزهای دیجیتال در بازار جهانی
 • استفاده رایگان از نمایشگر اطلاعات
 • دسترسی به آخرین اخبار ارزهای دیجیتال
 • امکان دسترسی بیشتر با خرید اکانت کریپتوپینک

جمع بندی

هر معامله‌گر حرفه‌ای، باید یک سبد خرید از واچ لیست‌های خودش داشته باشد. این واچ لیست، دقیقا از ارزهای دیجیتال ترند در آن سال تشکیل می‌شود. شما باید از میان واچ لیست خود، حداقل ۴ ارز محبوب با آینده پرسود را انتخاب کرده و سرمایه‌گذاری چند ماهه یا حتی سالانه روی آن انجام دهید. قبل از این سرمایه‌گذاری، باید تحلیل‌های زیادی انجام شود و اخبار ارزهای دیجیتال نیز بررسی شود. ابزارهای معرفی شده در این مقاله، به شما کمک می‌کند تا پیش‌بینی یا تحلیل دقیق‌تری برای سرمایه‌گذاری روی ترندهای بازار داشته باشید.

نوشته های مشابه