مفاهیم پایه ارز دیجیتال
موضوعات داغ

رمز ریال چیست؟ (معرفی 15 ویژگی ارز دیجیتال ایرانی برای مبتدی‌ها! )

این روزها که تب‌ و تاب خرید ارزهای دیجیتال در ایران شدت گرفته است، ورود رمز ریال به جمع رمز ارزهای دیجیتالی، سروصدای زیادی را بین فعالان دنیای خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران به پا کرده است!

اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که در دنیای ارزهای دیجیتال، به خرید و فروش ارزها فعالیت دارند، احتمالا این سوال در ذهن‌تان ایجاد شده است که در میانه ارزهای دیجیتالی، جای یک رمز ارز ایرانی خالی است و اگر این ارز بود می‌توانستید تجربیات خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی لذت بخشی را برای خودتان رقم بزنید.

خوشبختانه بانک ملی ایران به تازگی خبر خوش وجود رمز ریال ایرانی یا همان ارز دیجیتال ایرانی را داده است و شما نیز به زودی شانس خرید و فروش آن را خواهید داشت، در این مطلب، جدیدترین اخبار و نکات پیرامون این رمز ریال ایرانی پرماجرا شرح داده می‌شود! اگر علاقه دارید درباره ارز دیجیتال ایرانی اطلاعات کاملی به دست آورید در ادامه با ما همراه باشید.

رمز ریال ایران (ارز دیجیتال ایرانی) چیست؟

مدت‌های زیادی بود که نبود یک ارز دیجیتال ایرانی در دنیای بزرگ ارزهای دیجیتال، احساس می‌شد و رمز ریال نیز برای پر کردن این جای خالی، قرار است به زود وارد بازار ارزها شود.

ارز دیجیتال چیست

به علت حواشی ریز و درشت اقتصاد در ایران، استفاده از رمز ریال ایرانی با چالش‌های بزرگی مواجه است و برخی دوست دار آن هستند و گروهی دیگر دشمن ابتدای صف استفاده از ارزهای دیجیتال ایرانی!

بهترین راه برای اینکه بفهمید خرید ارز دیجیتال ایرانی برای شما انتخاب خوبی خواهد بود یا خیر این است که مزایا و معایب رمز ریال را یاد بگیرید تا بتوانید به خوبی از آن استفاده کنید، در ادامه لیست کاملی از مزیت‌ها و معایب این رمز ایرانی خدمت شما ارائه می‌شود با ما همراه باشید !

مزایای رمز ریال ایرانی

این ارز، یک رمز ارز تازه وارد به دنیای ارزهای دیجیتال است و در ابتدای کار می‌توان مزیت‌‌های زیادی را برای آن به شمار آورد.

1. همسان بودن ارزشی با پول کشور

اگر به تازگی وارد ارزهای دیجیتال شده باشید احتمالا درک و تحلیل ارزش ارزهای دیجیتال برای شما کار ساده‌ای نباشد، اما این رمز ارز با داشتن قیمت یکسان با اندکی تفاوت پول رسمی کشور می‌تواند معاملات اولیه شما را ساده‌تر سازد.

2. استفاده راحت و بدون دردسر

رمز ارز ایرانی با سایر ارزهای دیجیتال، از نظر سبک استفاده و کابرد، تفاوتی ندارد و شما می‌توانید با کمک کارت‌های هوشمند یا برخی از نرم‌افزارهای مخصوص طراحی شده برای مدیریت ارزهای دیجیتال، خرید و فروش رمز ریال‌تان را زیر نظر بگیرید.

3. افزایش ارزش پول داخلی

احتمالا شما نیز می‌دانید که واحد پول ایرانی در برابر سایر ارزش‌های پولی محبوبیت کم‌تری دارد، این سبک ارز دیجیتال برای برطرف کردن این مشکل، به واحد ریال کمک می‌کند و در مرور زمان با تزریق قدرت و اعتبار بیشتر به پول داخلی، ارزش آن را بالا می‌برد.

4. احتمالا ایجاد خط خرید داخلی

بانک مرکزی مژده داده است که احتمال ایجاد فرایند خرید از طریق رمز ریالی در بسیاری از فروشگاه‌ها وجود خواهد داشت و می‌توانند از آن بهره ببرند با راه اندازی این سیستم جذاب تبادل پول، دیگر خبری از دردسرهای تعاملات مالی، نخواهد بود.

5. خرید ساده‌تر

به علت وابسته بودن این رمز ارز، به بانک‌های داخلی خرید و فروش آن به شدت برای افراد مقیم ایران، ساده‌تر خواهد بود و بسیاری از دردسرهای مسیر خرید ارزهای دیجیتال بین‌المللی در فرایند تهیه رمز ریال، برای شما وجود نخواهد داشت.

معایب رمز ریال ایرانی

رمز ریال دارای معایبی نیز هست که با شناسایی دقیق آن‌ها می‌توانید خیلی ساده‌تر و با ریسک کم‌تری قدم در مسیر خرید ارزهای دیجیتال ایرانی بگذارید.

1. دارای نوسانات قیمتی روزانه

اولین عیب بزرگی که از این رمز ارز، پیش بینی ‌می‌شود، نوسانات ارزشی شدید روزانه است، ممکن است این نوسانات برای تازه کارهای دنیای ارزهای دیجتیتال، کمی سخت و غیر قابل تحمل باشد.

2. الزامی بودن وجود واسط

در سایر سبک‌های ارز دیجیتال شما می‌توانید بدون نیاز به هیچ واسطی ارز مدنظرتان را خریداری کنید و سود زیادی به دست آورید؛ اما در ارز دیجیتال ایرانی، به دلیل تسلط داشتن کامل  بانک ملی بر فرایند تولید و ارائه ارز دیجیتال، باید از واسط‌های حقیقی و حقوقی برای خرید ارز ریال، کمک بگیرید.

3. عدم اطمینان برای سرمایه گذاری بلند مدت

اصولا ارزهای دیجیتالی به یک منبع بی‌نظیر عالی برای سرمایه گذاری مالی در بلند مدت مشهور هستند؛ اما ارز ریالی به علت داشتن نوسانات قیمتی شدید، از این قائده مستثنی است و نمی‌توان به آن برای سپردن سرمایه بسیار سنگین اعتماد کرد

4. نداشتن نوآوری و خلاقیت

بسیاری از افراد معتقد هستند که رمز ریالی پول در دستان مردم را به توکن‌های بی‌مصرف در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد کرد و در مرور زمان، این ارز دیجیتال، قدرت خرید و رشد را از مردم خواهد گرفت.

5. عدم توانایی رقابت با ارزهای دیجیتال قوی

امروزه در دنیای ارزهای دیجیتالی، رمز ارزهایی وجود دارند که قدرت مالی و اقتصادی فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند و در این شرایط، بسیاری از افراد معتقد هستند رمز ریالی به علت نداشتن قدرت رقابت اقتصادی کافی، حرفی در بازارهای جهانی ارزهای دیجتال نخواهد داشت.

تفاوت رمز ریال و ارز دیجیتال چیست؟

لطفا اشتباه نکنید! رمز ریال و ارز دیجیتال قابل مقایسه نیستند چون که رمز ریال یک نوع ارز دیجیتال ایرانی است و از زیر شاخه‌های ارزهای دیحیتال است، یعنی شما با خرید رمز ریال یک نوع ارز دیجیتال ایرانی را خریداری کرده‌اید و شاید سوال مناسب این باشد که‌:

رمز ریال بخریم یا نه؟

اگر اهل ریسک کردن روی سرمایه‌تان هستید و به بازارهای مالی ایرانی اعتماد دارید، خرید رمز ریال ایرانی به شما توصیه می‌شود؛ اما در غیر این صورت بهتر است به صورت کامل، این نوع ارز دیجیتال را فراموش کنید و به فکر افزایش سود درآمدتان از روش‌های دیگری باشید.

برای این که بتوانید قیمت لحضه‌ای و نمودار رشد این رمز ارزها را مشاهده کنید، می‌توانید از طریق قیمت لحظه‌ ای ارز‌ دیجیتال سایت بیتمینو تمامی قیمت‌‌ها و نمودارها را به‌ صورت لحظه‌‌ای و دقیق در دسترس داشته باشید.

مهم‌ترین تفاوت‌های رمز ریال (ارز دیجیتال ایرانی) و ارزهای دیجیتال جهانی چیست؟

شاید با خواندن این مقاله این سوال در ذهن شما ایجاد شود که تمامی مزایا و معایب مختلفی که برای رمز ریال ذکر شد را که ارزهای دیجیتال عادی نیز دارند! پس چطور باید بین خریدن یا نخریدن ارز ریال تصمیم بگیریم؟! مهم‌ترین تفاوت‌های ارزهای دیجیتال ایرانی و جهانی چیست؟

ویژگی های رمز ریال

1. نداشتن استخراج

این نوع ارز دیجیتال، با سایر ارزها فرق دارد و استخراج شدنی نیست بلکه تنها به عنوان یک ابزار پرداخت واسط، برای  خرید و… نقش ایفا می‌کند.

2. وجود واسط

شما برای خرید سایر ارزهای دیجیتال جهانی نیاز به واسط جهت خرید رمز ارز مدنظرتان ندارید اما در دنیای ارزهای دیجیتال ایرانی ماجرا فرق دارد و برای به دست آوردن ارز مدنظرتان نیاز به اشخاص حقیق و حقوقی دارید.

3. ثبات کم‌تر

ارز ریال به علت وجود مشکلات متعدد در سیستم اقتصادی کشور، از ثبات بسیاری کمی برخوردار است هر زمان امکان آسیب وارد شدن به سیستم مالی شما وچود خواهد داشت.

4. تست نشده

فراموش نکنید که تمامی اخبار و نکات به دست آمده در رابطه با ارز دیجیتال ایرانی، تست و بررسی نشده است همه چیز بر پایه احتمالات می‌چرخد، به همین دلیل اگر تصور می‌کنید نیاز به خرید ارز دیجیتالی دارید که درس‌های خود را در این بازار پس داده باشد، رمز ریال را فراموش کنید.

5. طرفدار کم‌تر

هر ارزی در روزهای اولیه ورود خود به دنیای ارزهای دیجیتال، با انتقادات و مخالفت شدید گسترده‌ای مواجه خواهد بود و رمز ریال نیز این قائده مستثنی نیست.

چه زمانی می‌توانیم رمز ریال ایرانی را بخریم؟

زمان در دسترس قرار گرفتن ارز دیجیتال ایرانی احتمالا یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که در ذهن ارز دیجیتال دوست‌ها در ایران قرار دارد!

پیش‌بینی می‌شود که شرایط خرید رمز ریال در حال حاضر برای ایرانی‌ها مهیا نخواهد بود و برای اجرای فرایند خرید ارز دیجیتال ایرانی، باید دو شرط زیر عملی شود:

امکان پرداخت سریع و بدون دردسر

امروزه فرایند خرید ارز دیجیتال ایرانی دارای عملیات پرداخت سنگین و پیچده است و بسیاری از فعالان بازارهای مالی ترجیح می‌دهند زمان خود را در مسیر فرایند این دسته پرداخت پردردسر تلف نکنند.

افزایش امنیت تبادل

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد، زمان خرید ارزهای دیجیتال وجود امنیت کافی در فرایند خرید و تبادل است و احتمالا در ماه‌های آینده با افزایش امنیت فرایند خرید ارزهای دیجتال، اتفاقات خوبی در مسیر تبادل ارزهای دیجیتال، رقم خواهد خورد.

چگونه می‌توان از ارز دیجیتال ایرانی استفاده کرد؟

برای اینکه طرز دقیق کارکرد ارز ریالی را یاد بگیرید، باید در ابتدا با مفهوم این ارز دیجیتال آشنا شوید، ارز ریالی مثل یک پول الکترونیکی را همیشه همراه خودتان خواهید داشت و دیگر خبری از واسط سوم یعنی بانک نخواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده از ارز ریالی به عنوان یکی از بهترین روش‌های پس انداز پول ایرانی کمک گرفته شود؛ اما فعلا در شرایط حال حاضر ایران، استفاده از این ارز، در میان غول‌های بزرگ ارز دیجیتال دنیا هوشمندانه نیست.

طبق آخرین شنیده‌ها حدود 44 میلیون دلار هزینه به سیستم بازار ارز داخلی تزریق شده است تا بتوان به زودی، خرید رمز ریال را برای ایرانی‌ها فعال ساخت، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 1401، اولین تجربیات خرید موفق ارز دیجیتال ایرانی برای افراد در داخل کشور رقم بخورد.

چطور ارز ریالی را بخریم؟

با توجه به اینکه قرار است در ماه‌ها یا حتی سال‌های آینده این ارز دیجیتال، وارد بازار بزرگ ارزهای دیجیتال بین‌المللی شود، هنوز خبری از روش‌های پرداخت و خرید آن نیست و پیش‌بینی آن چه رخ نداده است نیز کار درستی نخواهد بود.

ما در سایت بیتمینو همواره جدیدترین اخبار حوزه ارزهای دیجیتال، مخصوصا حواشی مربوط به ارز ریال را پوشش خواهیم داد، اگر دوست دارید که جزو اولین نفراتی باشید که ارز دیجیتال ایرانی را خریداری می‌کنند، تنها کافی است گوش به زنگ مطالب جدید منتشر شده در بیتمینو باشید.

به یاد داشته باشید که هنوز این رمز ریال، در مرحله گفتگو و بررسی است و به مرحله تست و آزمایش نیز نرسیده است؛ بنابراین برای خرید آن، باید کمی حوصله خرج کنید و منتظر دریافت خبرهای تکمیلی از منابع معتبر باشید.

منتظر جنگ رمز ریال و حساب‌ های بانکی باشید!

پیش بینی می‌شود بعد از راه اندازی امکان خرید رمز ریال از روش‌های مختلف، افراد بیشتر به سمت خریداری رمز ریال تا باز کردن حساب‌های بانکی تمایل داشته باشند، این موضوع در راحت بودن فرایند تبادلات ارزهای دیجیتال، ریشه دارد.

متخصصین دنیای ارزهای دیجیتالی معتقد هستند که با راه‌اندازی سیستم خرید رمز ریال، اکثر افراد به خرید این ارز نسبت به باز کردن حساب بانکی اعتقاد دارند، در واقع رمز ریال، کوچ مجدد از فضای بانکداری ایرانی به سمت بانک‌های تجاری بین المللی برای تعاملات بین المللی است.

مزایای خرید رمز ریال

با توجه به تمامی مواردی که راجب این ارز دیجیتال پرحاشیه مطرح شد، پایان این مطلب را به اشاره‌ای به مهم‌ترین مزیت‌های ارزهای دیجیتال ایرانی به پایان می‌رسانیم، با توجه به دلایل زیر، مطمئن باشید یک بار خرید ارز دیجیتال ایرانی تجربه‌ای ارزمشند برای شما خواهد بود.

 1. قیمت مناسب
 2. امنیت بالا
 3. امکان سود‌آوری خوب
 4. شناخته شده نبودن کافی
 5. استفاده برای واردات و صادرات
 6. تبادلات تجاری ساده‌تر و ….

ارز ریالی بخریم یا ارز دیجیتال؟ به شمشیر بازی جهانی دنیای ارزها خوش آمدید!

با معرفی رمز ارز ایرانی، جنگ پرسر و صدایی بین ارز دیجیتال بازها به راه افتاد که آیا واقعا این رمز کم سن و سال می‌تواند در بین ارزهای دیجیتال معروف پرسود، حرفی برای گفتن داشته باشد یا نه ؟!

ramz rial
ramz rial

برخی از رمز دیجیتال بازها در قدم اول معرفی، به صورت کامل این رمز تازه وارد را رد کردند و گروهی دیگر معتقدند رمز ریالی، آینده درخشانی خواهد داشت و باید به فکر خرید آن بود!

برای اینکه بیتمینو نگاه و تحلیل درستی بر این موضوع داشته باشد، تصمیم گرفتیم مقایسه اجمالی بر مزایا و معایب رمز ریال نسبت به ارزهای دیجیتال جهانی داشته باشیم و تصمیم را به خود شما واگذار کنیم که روی رمز ریالی سرمایه گذاری کنید یا به صورت کامل آن را از سبد خرید ارزهای دیجیتال‌تان برای همیشه خط بزنید.

مزیت‌های ارز دیجیتال ایرانی نسبت به سایر ارزهای دیجیتال

 1. حمایت از ارز ایرانی و کمک به رشد اقتصادی
 2. صادر شدن توسط بانک مرکزی داخل کشور
 3. نظارت دقیق مدیران اقتصادی داخل کشور
 4. نداشتن هزینه‌های آزاد
 5. امکان نقد شدن در اکثر کشورها

معایب ارزهای دیجیتال ایرانی نسبت به سایر ارزهای دیجیتال

 1. عدم شفاف سازی اطلاعات توسط بانک مرکزی
 2. تازه وارد بودن و عدم اطمینان از سود آوری
 3. اعتبار کم‌تر نسبت سایر ارزهای بین المللی
 4. محبوبیت کم‌تر نسبت به سایر رمز ارزها
 5. قدرت پیش بینی کم این رمز ارز

برای انتخاب بین ارز دیجیتال و رمز ریال، انتخاب با شماست !

دنیای ارزهای دیجیتال مثل یک شطرنج پر از ریسک است، برای برنده بودن باید فکر کنید، هوشمند باشید و با پیش بینی مناسب بهترین حرکت را انتخاب کنید، خرید رمز ریال حرکت ناشناخته جهان پررمز و راز ارز دیجیتال است، اگر ریسک‌پذیر هستید بد نیست خرید این رمز تازه وارد را نیز در گوشه ذهنتان داشته باشید.

آیا امکان ضرر مالی پس از خرید رمز ریال وجود دارد؟

همانطور که پیش‌تر گفتیم خرید رمز ریال ایرانی مثل یک حرکت ناشناخته در دنیای شطرنج ارزهای دیجیتالی است، برای انجام بهترین حرکت یعنی خرید بهترین ارز در بهترین موقعیت زمانی اول خوب تحقیق کنید و با بررسی بازار سایر ارزها و کمک گرفتن از تجربیات دیگران، اقدام به خرید ارز ریالی کنید.

 فراموش نکنید در قدم اول، حجم سرمایه زیادی را در این مسیر صرف نکنید تا در صورت عدم سود، دچار ضرر و زیان مالی سنگین نشوید و فرصت سرمایه گذاری مجدد روی سایر ارزهای دیجیتال را داشته باشید.

سخن پایانی: رمز ریالی همچون موم در دستان شما !

در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات جامعی را پیرامون رمز ریال در دنیای بی‌حد و مرز ارزهای دیجیتال در ایران، خدمت شما عزیزان ارائه کنیم، پیشننهاد می‌شود پیش از هرگونه اقدام برای خرید این رمز ارز، نکات مطرح شده را به خوبی مطرح کنید و با چشمانی باز و نگاهی عمیق به دنیای خرید ارز دیجیتال ایرانی وارد شوید.

با توجه به پیش‌بینی‌های متخصصین فعال دنیای ارزهای دیجیتال، رمز ریال ایرانی آینده درخشانی را خواهد داشت و اگر شما می‌خواهید با استفاده از این رمز ارز، سود زیادی به جیب بزنید، پیشنهاد می‌شود از همین حالا آزمون و خطا را شروع کنید تا رمز ریال ایرانی را همچون موم در دستان‌تان به بازی بگیرید و سودهای مالی رویایی‌تان را از از آن به دست آورید.

سوالات متداول:

1) آیا کریپتو در ایران غیرقانونی است؟

اگرچه ایران برای مدتی از پذیرش قانونی یا رسمی ارزهای دیجیتال و انتشار سکه‌های دیجیتالی مانند السالوادور و CAR خودداری کرد؛ اما به طور فزاینده‌ای از این صنعت، هرچند به صورت کنترل شده، به عنوان یک منبع درآمد بالقوه و دستگاه ضد تحریم حمایت کرده است.

2) کدام کیف پول کریپتو در ایران کار می‌کند؟

با کیف پول Guarda به راحتی بیت کوین را در ایران و سایر کشورها خریداری کنید . Guarda یک کیف پول رمزنگاری غیرقانونی است که بیش از 50 بلاک چین اصلی و بیش از 400 هزار دارایی رمزنگاری را پشتیبانی می‌کند. کیف پول Guarda به شما کنترل کامل روی کلیدهای خصوصی را می‌دهد.

3) کدام کشور بیشترین ارز دیجیتال را خریداری می‌کند؟

ایالات متحده با تقریباً 44.3 میلیون نفر دارای رمزنگاری یکی از بزرگترین بازارهای ارزهای دیجیتال در جهان است. جمعیت این کشور 335 میلیون نفر است؛ بنابراین تقریباً 13.7٪ از آمریکایی‌ها دارایی‌های دیجیتال دارند.

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه