اخبار ارز دیجیتال

برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای (تخصصی و جامع ⚡)

اگر به دنبال چک‌لیست و برنامه روزانه یک تریدر حرفه‌ای هستید، ما در ادامه، سعی می‌کنیم که ارکان آن را، با تحقیق و تفحص طولانی در این مورد، در اختیارتان قرار دهیم. دقت کنید که شما در درجه اول، برای پیشروی بر اساس برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای، باید بتوانید نوع فعالیت و گستره حضور خود در بازار ارز را مشخص کنید.

دو نوع اصلی از تریدر وجود دارد. تریدری که آن را به‌عنوان شغل انتخاب می‌کند و کسی که صرفاً به‌عنوان شغل دوم به آن نگاه می‌کند.

اگر شما یک تریدر سرمایه‌گذاری هستید، به این معنی است که تصمیم گرفته‌اید در تجارت حرفه ای داشته باشید یا حداقل انتظار دارید از طریق حرفه تجارت امرارمعاش کنید. شاید شما فقط به فکر تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر هستید که به این معنی است که حداقل تصمیم گرفته‌اید که تجارت خود را کمی گسترش دهید.

روتین روزانه معامله‌گر سرمایه‌دار یکی از مهم‌ترین کلیدهای موفقیت است.

مانند هر کار جدی دیگر در زندگی، وقتی یک حرفه را جدی می‌گیرید، به معنای تعهد کامل است. درحالی‌که تجارت برای دیگران مستلزم مسئولیت‌ها، وظایف و تعهدات فراوانی است، اما همچنان در چارچوب سیستم معاملاتی قرار گرفته و وابسته به اشخاص دیگر نیز می‌باشد.

هنگامی که یک‌روال به طور مداوم انجام شود، موفقیت معاملات به طور مداوم به دست خواهد آمد.

نحوه کارکرد تریدرها

تجارت رمزارز چگونه کار می‌کند

اگر تجربه‌ای با انواع دیگر بازارها یا حتی بورس اوراق بهادار داشته‌اید، احتمالاً درک خوبی از نحوه عملکرد معاملات کریپتو دارید. اکثر مردم از طریق یک صرافی رمزنگاری به بازار دسترسی دارند، جایی که خریداران و فروشندگان دارایی‌ها را مبادله می‌کنند.

برای آن خریداران و فروشندگان، صرافی‌ها با نشان‌دادن مقادیر بی‌درنگ برای ارزهای دیجیتال مختلف (کریپتوهای واقعی در یک صرافی متفاوت خواهد بود) و معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به‌طوری‌که آنها بتوانند خرید، فروش و تجارت کنند، فرایند معاملات را ساده می‌کنند. البته، سرمایه‌گذاران هنوز هم می‌توانند ساعت‌ها را صرف خواندن نمودارهای رمزنگاری کنند، اما یک صرافی روند معاملات را ساده می‌کند. به‌این‌ترتیب، برای اکثر کاربران نهایی، تقریباً همان فرایند خرید یا فروش سهام است.

بیشتر در بیتمینو بمانید: هولد کردن ارز دیجیتال یا هودل HODL چیست؟

برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای چگونه است؟

برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای چگونه است؟

در ادامه پاسخ به این سوال که چطور می‌توانیم یک تریدر حرفه ای شویم و مانند حرفه ای ها برنامه‌ریزی کنیم، در مورد چند بخش مهم از این چک‌لیست اساسی صحبت خواهیم کرد. تریدر شدن نیاز به کنترل زمان، برنامه‌ریزی تخصصی و حرفه ای دارد. البته دقت کنید که برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای چیزی نیست که بتوانیم صرفاً آن را در اختیار شما به‌عنوان یک راهنمای جامع یا کتاب آسمانی قرار دهیم.

داشتن برنامه و روتین ثابت تریدری

مزایای داشتن یک برنامه روزانه ثابت بی‌شمار است. اگر از کسانی هستید که صبح‌ها به آن مشغول می‌شوید، بدون ساختار واضح و ناتوان هستید و نمی‌توانید بر روی کارهای مهم روز تمرکز کنید، یک‌روال روزانه ثابت برای شما تغییری خواهد داد.

حداقل یک نقطه از زندگی‌تان، بی‌خیال در طول روزها، هفته‌ها و ماه‌ها پیش رفته‌اید. با شروع یکنواخت صبح خود، در طول روز شتاب ایجاد می‌کنید، استرس را کاهش می‌دهید و به‌مراتب بیشتر از آنهایی که برنامه روزانه ندارند، به موفقیت خواهید رسید.

استیو جابز و بسیاری از کارآفرینان موفق دیگر شروع به پوشیدن لباس‌های یکسان کردند تا بتوانند تصمیم غیرضروری دیگری را کاهش دهند. معامله‌گران باید روی ایده‌های معاملاتی تمرکز کنند. یک برنامه روزانه ثابت ایجاد کنید که به شما امکان می‌دهد زمان و انرژی خود را بر روی مهارت‌هایی که در آنها عالی هستید متمرکز کنید، نه چیزهای کوچک.

ورزش اساس برنامه صبحگاهی آنها را تشکیل می‌دهد

قصد نداریم در ارائه برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای، مانند افراد فعال در اینستاگرام و یا کسانی که در مورد زندگی خوب و اتفاقات مثبت صحبت می‌کنند حرف بزنیم. در واقع ورزش، رکن جدانشدنی از موفقیت است.

برای اینکه هر روز بهترین عملکرد خود را داشته باشید، به انرژی نیاز دارید که شما را از زمانی که از خواب بیدار می‌شوید تا زمانی که کامپیوتر خود را خاموش می‌کنید تا پایان هر روز معاملاتی، همراهی کند. به گزارش یک منبع خبرگزاری معتبر در حوزه پزشکی، در یک مطالعه اخیر آنها نشان دادند که ورزش حافظه را بهبود می‌بخشد و جریان خون را به مغز افزایش می‌دهد. بهترین معامله‌گران می‌توانند الگوها و همبستگی‌هایی را در بازار شناسایی کنند که به آنها کمک می‌کند تا ایده‌های تجاری بهتری را به طور مداوم بسازند. برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای شما باید حتماً متشکل از اصول باشد.

اگر حافظه شما ضعیف است، احتمال اشتباه‌کردن شما بسیار بیشتر از اتصال چند ایده است که به شما کمک می‌کند فرصت معاملاتی با ریسک و پاداش را برای روز پیشرو شناسایی کنید. به طبع عدم فعالیت جسمانی، می‌تواند باعث بروز مشکلات عدیده در فیزیک و حتی ابعاد روح انسان شود.

کسب علم و دانش مداوم

برای اینکه یک معامله‌گر خوب باشید، باید فراتر از بازار سهام مطالعه کنید. شما باید در مورد اقتصاد، در مورد رویدادهای جهانی و در مورد نحوه عملکرد تجارت بیاموزید. هرچه بیشتر در مورد جهان و تجارت بیاموزید، تجارت شما قوی‌تر خواهد بود. بهتر می‌توانید درک کنید که در شرکت‌هایی که معامله می‌کنید چه می‌گذرد، و این می‌تواند نحوه انتخاب سهام و زمان معامله را بهتر نشان دهد.

وقت‌گذاشتن برای تحقیق؛ تحقیق بخشی منظم از روال هر معامله‌گر است. واقعیت این است که شما احتمالاً بدون خواندن نظرات مشتریان حتی جوراب از فروشگاه اینترنتی نمی‌خرید؛ پس چطور انتظار ندارید که بخش مهم از برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای، در زمینه کسب علم و بررسی تجربیات باشد.

معامله‌گران خوب می‌دانند که انجام تحقیق به زمان نیاز دارد، اما اگر بخواهند در بلندمدت موفق باشند، این یک‌روال ارزشمند است.

تریدهای برتر روز قبل را کنترل کنید

یکی دیگر از پله‌های رسیدن به موفقیت در ترید بخصوص در بازار ارزهای دیجیتال و پیروی از مبنای برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای، توجه به این مسئله است که باید شکست‌ها و پیروزهای دیگران را آنالیز کنید.

این یک عادت عالی است که زمانی را برای بررسی اینکه معامله‌گران دیگر به‌درستی انجام می‌دهند اختصاص دهید تا بتوانید در نظر بگیرید که چگونه این نوع موفقیت را در حرفه خود بیاورید. این چیزی است که معامله‌گران تثبیت شده به‌خوبی در حرفه خود به‌خوبی انجام می‌دهند. اگر شخص دیگری کاری را عالی انجام می‌دهد، بگذارید به شما الهام بخشد! کپی نکنید، اما اجازه دهید به شما اطلاع دهد و ایده‌هایی برای بهبود تجارت و حرفه خود به شما ارائه دهد.

روال معاملات

اکثر معامله‌گران موفق یک روتین دارند که هر روز از آن استفاده می‌کنند. مزیت چنین روال این است که به آنها کمک می‌کند تا رویکردهای معاملاتی خود را ساده کنند. همچنین به آنها کمک می‌کند تا ایده‌های جدید را شناسایی کنند و هر روز معاملات نسبتاً موفقی انجام دهند.

 برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای می‌تواند برای شما تبدیل به یک اصول و منع از بسیاری از فعالیت‌های غیرضروری باشد.

اگر معامله‌گر فارکس هستید، این روال می‌تواند ابتدا به تقویم اقتصادی نگاه کنید و مرتبط‌ترین اخبار را بخوانید.

اگر معامله‌گر سهام هستید، این روال می‌تواند به بررسی برترین محرک‌های قبل از بازار و حجم آنها باشد. همچنین می‌تواند به اخبار پشت فعالیت بازار نگاه کند. مهم‌تر از همه، آنها یک‌روال پس از معامله دارند، جایی که معاملات روزانه خود را بررسی می‌کنند.

تست و اضافه‌کردن استراتژی

به‌عنوان یک معامله‌گر، شما در حال حاضر یک استراتژی معاملاتی دارید که هر روز از آن استفاده می‌کنید. اگر هنوز استراتژی تعریف شده‌ای ندارید، توصیه می‌کنیم برای ساخت آن تلاش کنید. صرف‌نظر از استراتژی، توصیه می‌کنیم در حین حرکت، استراتژی‌های بیشتری را آزمایش کرده و اضافه کنید. مزیت این کار این است که به شما کمک می‌کند در بازارهای متلاطم معامله کنید. همچنین به شما کمک می‌کند تا با داشتن رویکردی متنوع در تجارت، سود خود را افزایش دهید. برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای باید وابسته به زمان‌بندی او باشد.

برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای با استفاده از روتین‌های استراتژی، قدرتمندتر پیش می‌رود.

تفریح را واقعاً کنترل کنید

مسئله مهم دیگری که باید در روتین و برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای جای بگیرد، ازدست‌دادن موقعیت‌هایی است که شاید چند ساعت برای شما حسرت ایجاد کند. اما واقعیتش را بخواهید وسط هفته اصلاً وقت صرف وقت با دوستان نیست. اگر در مسیر موفقیت هستید، باید قید موارد مشابه را بزنید.

برای راهبردهای برنده سرمایه را به کار ببرید

این نقطه‌به‌نقطه دوم و سوم مرتبط است. همان‌طور که اشاره کردیم، شما باید یک ژورنال معاملاتی خوب داشته باشید که تمام معاملات برنده و بازنده شما را ذکر کند. در مرحله بعد به لزوم تست و افزودن استراتژی‌ها اشاره کردیم. این مرحله شامل بررسی ژورنال و شناسایی معاملات برنده و بازنده و مشاهده الگوها است. با تجزیه‌وتحلیل این داده‌ها، اکنون باید بیشتر بر روی استراتژی‌های برنده تمرکز کنید.

سبک‌های مختلف تجارت را درک کنید

یکی دیگر از عادت‌های مهمی که باید به‌عنوان یک معامله‌گر ایجاد کنید، نحوه تجارت با سبک‌های مختلف معاملاتی است. این یک جنبه مهم است؛ زیرا بازار چرخه‌های مختلفی را طی می‌کند.

در برخی، بازار می‌تواند بسیار نوسان داشته باشد درحالی‌که در برخی دیگر، وضعیت می‌تواند محدود به محدوده باشد؛ بنابراین، شما باید بدانید که چگونه در آن شرایط بازار حرکت کنید.

بهره‌برداری از دارایی‌های متعدد

داشتن درک خوب از چند سبک به شما کمک می‌کند فرصت‌های معاملاتی را در چندین دارایی شناسایی کنید.

به‌عنوان‌مثال، مهارت‌های تحلیل بنیادی به شما کمک می‌کند تا دارایی‌ها را در دوره‌های مختلف مطالعه کنید. در سهام، آنها به شما کمک می‌کنند فصل سود را معامله کنید، درحالی‌که در دارایی‌های دیگر مانند فارکس، به شما کمک می‌کنند داده‌های اقتصادی مانند NFP و تورم را معامله کنید.

به‌عبارت‌دیگر، دانستن چندین سبک معاملاتی به شما کمک می‌کند تا در تمام شرایط بازار پیمایش کنید و در آنها موفق باشید.

چرا باید عادات بد را در ترید ترک کنید؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید در هنگام معامله برای ترک عادت‌های بد تلاش کنید. برخی از این دلایل عبارت‌اند از:

  • سود خود را افزایش دهید. مهم‌ترین دلیلی که چرا باید عادت‌های خود را ترک کنید این است که به شما در افزایش سود کمک می‌کند.
  • از اشتباهات ساده معاملاتی خودداری کنید. با شکستن عادت‌های معاملاتی، می‌توانید از اشتباهات ساده جلوگیری کنید.
  • رفاه عاطفی – رفاه عاطفی شما برای موفقیت در بازار بسیار مهم است. با ترک عادت‌های بد، در موقعیت خوبی برای بهترشدن از نظر ذهنی قرار خواهید گرفت.
  • مدیریت ریسک. ترک عادت‌های بد به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های مدیریت ریسک باکیفیت را بپذیرید.

به‌عنوان یک معامله‌گر، شما تا حد زیادی رئیس خود هستید. روند رهبران مثبت را با چک‌کردن مکرر (و صادقانه) با کارمند اصلی خود … خودتان دنبال کنید. ارزیابی کنید که کارها در حرفه تجارت شما چگونه پیش می‌رود، از جمله نگاهی به موفقیت‌ها و شکست‌های اخیر. صریح از خود بپرسید: چه کاری را درست انجام می‌دهید؟ و (این سخت‌تر است) چه اشتباهی انجام می‌دهید، یا می‌توانید بهتر انجام دهید؟

کریپتو در تعطیلات آخر هفته چگونه معامله می‌شود؟

کریپتو در تعطیلات آخر هفته چگونه معامله می‌شود؟

کریپتو در روزهای آخر هفته مانند روزهای هفته معامله می‌شود. به یاد داشته باشید: بازار هرگز بسته نمی‌شود! اما یک نکته وجود دارد که باید در نظر داشت: بازارهای ارزهای دیجیتال بی‌ثبات هستند و حتی در آخر هفته‌ها بیشتر از آن. در واقع، ارزش‌های کریپتو اغلب در تعطیلات آخر هفته به چند دلیل کلیدی سقوط می‌کنند:

حجم معاملات کمتر

بسیاری از مردم آخر هفته‌ها را تعطیل می‌کنند و این شامل معامله‌گران ارزهای دیجیتال نیز می‌شود. به‌این‌ترتیب، حجم معاملات کاهش می‌یابد. با حجم کمتر، معاملاتی که انجام می‌شوند (مخصوصاً معاملات بزرگ) می‌توانند تأثیر زیادی بر بازارها داشته باشند. بیشتر از زمان‌هایی که حجم معاملات بالاتری دارد.

ترید مارجین

بسیاری از معامله‌گران رمزارز را “در حاشیه” معامله می‌کنند، به این معنی که برای انجام معاملات پول قرض می‌کنند و هنگامی که قیمت‌ها کاهش می‌یابد، ممکن است یک “حاشیه تماس” ایجاد کند، به این معنی که معامله‌گران مارجین باید وام‌های خود را بازپرداخت کنند. این امر معامله‌گران را مجبور می‌کند تا مقداری پول را جابه‌جا کنند، اما با تعطیلی بانک‌ها در تعطیلات آخر هفته، می‌تواند کار را دشوارتر کند و در واقع باعث کاهش بیشتر ارزش ارزهای دیجیتال شود.

عدم تطابق ساعتی و نقدینگی

با تعطیلی بانک‌ها در تعطیلات آخر هفته، اما بازارهای ارزهای دیجیتال در تمام ساعات خاموش می‌شوند، معامله‌گران ممکن است با مشکل دریافت پول بیشتر به حساب‌های صرافی ارزهای خود مواجه شوند. این می‌تواند نقدینگی بازار را محدود کند و به طور بالقوه یک عنصر سیستمی و آشفته دیگر را به معاملات آخر هفته کریپتو اضافه کند.

برنامه حرفه ای برای یک تریدر

پله آخر برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای

البته که هر انسانی، نیاز به برنامه‌ریزی تخصصی و مطابق استانداردهای خودش دارد. ما در این راهنمای ساخت برنامه روزانه‌ترید حرفه ای، صرفاً در مورد فاکتورهای اساسی و مشخص صحبت کردیم که باید حتماً توسط شما رعایت گردد.

در یکی دیگر از مقالات و محتواهای کاربرمحور بیتمینو، در خصوص برنامه روزانه یک تریدر حرفه ای صحبت کردیم و به بررسی این موضوع پرداختیم که یک روتین می‌تواند تا حد زیادی شما را از حاشیه‌های پیش و رو دور کند. با تمامی این تفاسیر، انتظار می‌رود که شما بتوانید حتی به‌صورت سفارشی‌سازی شده، خیلی حرفه ای تر از فاکتورهای ذکر شده، برای خودتان یک برنامه‌ریزی دقیق و حرفه ای ترید دست‌وپا کنید.

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه