مفاهیم پایه ارز دیجیتال

هولد کردن ارز دیجیتال یا هودل HODL چیست؟

ارز دیجیتال، یک سیستم پرداخت دیجیتالی است که برای تایید تراکنش‌ ها به بانک‌ ها متکی نیست. این یک سیستم همتا به همتا است که در آن به جای انتقال و مبادله پول فیزیکی در دنیای واقعی، سیستم‌های پرداخت‌ ارز دیجیتال وجود دارند، که صرفاً به‌ صورت ورودی‌ های دیجیتالی به یک پایگاه‌داده آنلاین هستند، که تراکنش‌های خاص را توصیف می‌ کنند. هنگامی که وجوه ارز دیجیتال را انتقال می‌دهید، تراکنش‌ها در دفتر کل ثبت می‌شوند. ارزهای دیجیتال در کیف پول‌ های دیجیتال ذخیره می‌شوند.

ارز دیجیتال از رمزگذاری برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. این بدان معناست که کدنویسی پیشرفته در ذخیره و انتقال داده‌های ارزهای دیجیتال بین کیف‌پول‌ها و به دفتر‌کل عمومی نقش دارد. هدف از رمزگذاری ایجاد امنیت و ایمنی است. ما در این مقاله اصطلاح هولد را تعریف می‌کنیم و بهترین ارز دیجیتال برای هولد و فرق هولد با ترید را بررسی می‌نماییم.

هولد چیست؟

“هولد” اصطلاحی است که اغلب در جامعه سرمایه‌گذاری بیت‌ کوین استفاده می‌شود. این یک غلط املایی از “hold” است، با یک داستان جالب پشت آن. این اصطلاح به جوامع دیگر ارزهای دیجیتال نیز گسترش یافت. این نه تنها یک اصطلاح محبوب است، بلکه یک استراتژی سرمایه‌گذاری نیز محسوب می‌شود. هولد‌کردن یکی از مطمئن‌ترین و آسان‌ترین روش‌ های افزایش ارزهای دیجیتال شماست.

اصطلاح هولد در دسامبر 2013 ابداع شد و به معنای نگهداری دارایی‌های ارز دیجیتال حتی در هنگام نوسانات بازار است. سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال که به دنبال آسان‌ترین راه برای افزایش دارایی خود هستند، می‌توانند به سادگی دارایی‌های خود را هولد کرده و منتظر بازار بمانند تا به نفع آن‌ها عمل کند. صرف‌نظر از اینکه این اصطلاح در بازارهای مختلف چه نامیده می‌شود، از نظر سرمایه‌گذاران خبره نگهداری طولانی مدت و مطمئن‌ترین و سودمند‌ترین استراتژی سرمایه‌گذاری است.

هولد چیست، به عبارت ساده به معنای نگهداری صبورانه ارزهای دیجیتال خود به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند‌مدت است. اینکار تنها نیاز به شکیبایی و اعتماد ‌کردن به دارایی‌هایی که در حال نگهداری آن هستید، دارد. اگر قیمت ارز دیجیتال افزایش پیدا کند، ارزش دارایی‌های نگه ‌داشته شما نیز بیشتر خواهد شد.

بهترین ارز دیجیتال برای هولد

فرق هولد با ترید

در استراتژی هولد ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاری مقدار مشخصی از یک ارز دیجیتال را دارد که قیمت پایین‌تری دارد، و آن را برای افزایش قیمت در آینده نگهداری می‌کند. چند ساعت هولد‌کردن ارز دیجیتال تا حدود دو سال طول می‌کشد.

ترید یا خرید در بازار ارزهای دیجیتال به معنای خرید ارز در قیمت پایین و فروش آن در قیمت بالاتر است. هدف از ترید و ارزهای دیجیتال کسب درآمد از این بازار پرنوسان است. استراتژی ترید‌کردن اصول ماهانه و یا روزانه انجام می‌شود. استراتژی دیگر ترکیب هولد و ترید است، یعنی در یک بازه زمانی با توجه به هاوینگ بیت‌کوین و اتفاقات بزرگی که وجود دارد، در سال شاید چند‌بار به صورت محدود خرید‌و‌فروش انجام شود اما به طور کلی سرمایه خود را هولد کرده است.

هولد کوتاه مدت به چه معناست؟

در بین بازه ۳۰ تا ۹۰ روزه می‌توان هولد کوتاه مدت را تعریف کرد و با علم تحلیل و چک کردن چندین شاخص روند نما مانند moving average مقاومت ارز مورد نظر را در کف قیمت خریداری کرد و آن را به بالاترین قیمت فروخت.

برای انجام این عمل باید از مهارت مدیریت سرمایه برخوردار باشید و به طور هفتگی نهایت چارت قیمت را بررسی کنید.

 با چه روشی می توانید رمز ارزهای خود را هودل کنید؟

با نگه‌داری رمزارزهای خود به مدت طولانی در یک مکان می‌توانید هودل کنید.  برای سرمایه‌گذاری و نگه‌داری ارزهای دیجیتال نیاز به پلت فرم‌های رمز ارز داریم که این امر خالی از اشکال نیست و باید توجه داشت که کاربران تاوان این اشکال را ندهند، از همین ‌رو هودل کردن دارایی‌های رمز ارز از اهمیت بالایی برخوار است.

بهترین ارز دیجیتال برای هولد کردن کدام است ؟

در بخش‌های قبل اصطلاح “هولد چیست” را مفصل شرح دادیم. در اینجا چند مورد از بهترین ارزهای دیجیتال آورده شده است، نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که بازار ارزهای دیجیتال یکی از بی‌ثبات‌ترین و در عین حال سریع‌ترین بازارها است. سال 2021 برای ارزهای رمزنگاری‌شده بی‌نظیر بوده است، تنها به این دلیل که بازار ارزهای دیجیتال شاهد یک ترن هوایی بود.

برخی از ارزهای دیجیتال سودهای غیرقابل تصوری به دست آوردند، در حالی که برخی از آنها به شدت سقوط کردند. با در نظر گرفتن چنین نوساناتی، آنچه در سال 2022 برای این ارزهای دیجیتال در نظر گرفته است چیزی است که همه سرمایه‌گذاران مشتاقانه منتظر آن هستند. قبل‌تر به بررسی فرق هولد با ترید پرداختیم، در این یادداشت، نگاهی به چند مورد از بهترین ارز دیجیتال بلندمدت برای خرید و فروش نگهداری در سال 2022 می‌اندازیم.

ارز دیجیتال بیت کوین

پادشاه همه ارزهای دیجیتال، که بر کل بازار کریپتو حاکم است، بیت کوین، ارز دیجیتال اصلی است که در سال 2009 توسط گروهی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. مانند اکثر ارزهای دیجیتال، بیت کوین بر روی یک بلاک‌ چین اجرا می‌شود که شبکه‌ای متشکل از هزاران رایانه است که تراکنش‌ها را در زمان واقعی و بدون دخالت واسطه‌ ها تأیید می‌کند. این اولین انتخاب همه سرمایه‌گذاران کریپتو است و این آن را به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال بلندمدت برای خرید و نگهداری در سال 2022 تبدیل می‌کند.

– —- قیمت بیت کوین —– –

ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم یکی‌دیگر از بهترین ارز دیجیتال برای هولد است. بلاک‌چین اتریوم دارای ارز دیجیتال خود به نام اتر است. اتر سوخت شبکه‌ ای است که از آن در قالب پرداخت یا هزینه اجرای هر تراکنش استفاده می‌کند. بلاک‌ چین عمدا از ارز دیجیتال استفاده می‌کند تا از کدهای بیهوده جلوگیری کند و زنجیره سالم بماند.

ارز دیجیتال لایت کوین

لایت کوین در لیست تقریباً مشابه بیت‌کوین است، اما با برخی تغییرات جزئی. این یک ارز دیجیتال منبع باز و همتا به همتا است. همچنین، می توان از آن به عنوان یک شبکه اجماع مبتنی بر اسکریپت استفاده کرد.

ارز دیجیتال تتر

همانطور که گفتیم فرق هولد با ترید در نحوه سرمایه‌گزاری است که در آن‌ها انجام می‌شود. تتر برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال مفید است؛ زیرا راهی برای جلوگیری از نوسانات شدید سایر ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. این باعث ایجاد نقدینگی برای پلتفرم‌ های مبادله می‌شود، استراتژی‌های خروج بدون هزینه برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند، و انعطاف‌ پذیری و ثبات را به پرتفوی سرمایه‌گذاران می‌افزاید.

مشاهده قیمت امروز تتر در سایت بیتمینو

سرمایه گذاری برای آینده با خرید ارز دیجیتال

در دنیای مالی، بازارهای تنظیم شده و حریم خصوصی بازیگران مالی بسیار مهم است. مؤسسات مالی منصفانه و سازنده که به عنوان واسطه عمل می‌کنند، ضامن این اصول هستند. در بیشتر موارد، اینها آژانس های نظارتی، دولتی هستند. با این‌حال، چیزی در عصر دیجیتال تغییر کرده‌است. حکمرانی شکل جدیدی از کار تیمی و شبکه‌سازی را در پیش گرفته‌ است.

هزینه مضاعف یک مشکل بالقوه است که منحصر به محیط دیجیتال است؛ زیرا داده‌ های دیجیتال می‌توانند نسبتاً آسانی تولید شوند. دنیای مالی به سیستمی نیاز داشت که در آن فرستنده داده‌های دیجیتال را ارسال کند و گیرنده یک نسخه منحصر‌ به‌ فرد دریافت کند. شما با خواندن مطالب بالا با مفهوم هولد چیست و فرق هولد با ترید آشنا شدید. و همچنین بهترین ارز دیجیتال برای هولد را بررسی نمودیم و این مطالب می‌تواند به شما در خرید بهترین ارز‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این حوزه کمک کند.

تفاوت هولدینگ ارز دیجیتال با استیکینگ

هولدینگ ارز  دیجیتال به معنای خرید یک یا چند ارز و نگهداری آن در کیف پول است. در این حالت شخص ارزهای خود را برای میان مدت و طولانی مدت نگهداری می کند تا بعد از افزایش قیمت برای فروش آن ها اقدام نماید. استیکینگ به حالتی گفته می شود که شما در آن ارزهای دیجیتال خود را در داخل شبکه قفل می کنید. در این حالت از ارزهای شما به عنوان نود استفاده می شود و تراکنش های مختلف شبکه با کمک آن ها انجام می شود.

به استیکینگ سهام گذاری نیز گفته می شود که ممکن است آن را با این نام بشناسید. مورد دیگری که باید به آن دقت کنید این است که شما در سهام گذاری سود ثابت سالیانه دریافت می کنید. میزان این سود با توجه به نوع ارز دیجیتال می تواند متفاوت باشد. معمولا این سود در حدود ۱۰ درصد و به صورت سالیانه خواهد بود. این در حالی است که در هولدینگ چنین سودی وجود ندارد. در واقع شما در هولدینگ فقط به ازای گران تر شدن ارز مورد نظر خود سود خواهید کرد. با توجه به تفاوت هایی که  بین هولدینگ و استیکینگ وجود دارد،  شما می توانید بعد از انجام بررسی های مختلف یکی از آن ها را انتخاب کنید.

سود هولدینگ ارزهای دیجیتال چقدر است؟

با توجه به جذابیت های زیادی که هولدینگ ارزهای دیجیتال وجود دارد، بسیاری از افراد به دنبال استفاده از این فرصت به نفع خود هستند. هولدینگ میزان سود مشخصی ندارد و نمی توان عدد مشخصی را برای آن ذکر کرد. در حقیقت این شرایط بازار است که می تواند سود یا زیان شما را مشخص کند. اگر شما ارزهایی را هولد کنید که فاندامنتال قوی دارند،  احتمال سود شما نیز بیشتر خواهد بود. این نکته را از یاد نبرید که بازار ارزهای دیجیتال به صورت قطعی قابل پیش بینی نیست. به همین جهت تعیین سود دقیق در این بازار برای هولدینگ عملا غیرممکن است.

ناگفته نماند که احتمال ضرر در هولدینگ نیز وجود دارد. با این حال شما می توانید که برای جلوگیری از ضررهای بیشتر یک حد ضرر را برای خود مشخص کنید. معمولا بازار ارزهای دیجیتال نشان داده است که هولد بلند مدت می تواند برای شما سودساز باشد. به همین جهت به شما توصیه می کنیم که هودل را در بازه های زمانی بلند مدت انجام دهید. در کنار همه این موارد، حتما رعایت مدیریت ریسک و سرمایه را فراموش نکنید زیرا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بهترین کیف پول ها برای هولدینگ ارزهای دیجیتال

برای اینکه شما بتوانید ارزهای دیجیتال مختلف را هودل کنید، باید حتما یک کیف پول مناسب را برای این کار پیدا کنید. خوشبختانه امروزه تعداد کیف پول های معتبر زیاد است و دست شما برای انتخاب این موارد از هر زمان دیگری بازتر است. به طور کلی شما می توانید از ولت های سخت افزاری یا نرم افزاری برای این کار استفاده کنید. بر همین اساس اگر مقدار ارزهای شما زیاد است، بهتر است که آن ها را در ولت سخت افزاری نگهدارید.

در حال حاضر شرکت های لجر و ترزور این ولت ها را در انواع مختلفی تولید می کنند که شما می توانید از آن ها بهره مند شوید. با این حال اگر دوست دارید که از ولت های نرم افزاری استفاده کنید نیز گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارد که می توانید از آن ها به صورت ویژه برای خود بهره ببرید. در حال حاضر کیف پول هایی نظیر تراست ولت، متامسک و اتمیک جزو گزینه های نرم افزاری هستند که هر کدام از آن ها بالاترین اعتبار  ممکن را دارند و ارزهای شما را نگهداری می کنند.

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه