آموزش خرید ارز های دیجیتال

توکن های هوش مصنوعی چیست؟ معرفی چند ارز دیجیتال محبوب هوش مصنوعی

توکن های هوش مصنوعی امروزه بخش مهمی از اخبار بروز و ترند در دنیای ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. اگر نگاهی به قیمت ارزهای دیجیتال محبوب بیندازید می‌بینید که نسبت به قبل از جریانات مرتبط باهوش مصنوعی بینگ، دستخوش تغییرات مهم و گسترده‌ای شده‌اند.

علاقه به هوش مصنوعی و فناوری‌های مرتبط با آن (AI) در سال‌های اخیر به طور چشمگیری افزایش‌یافته و این موضوع یک موفقیت برای بازار این سیستم‌ها محسوب می‌شود. هوش مصنوعی یک فناوری موفقیت‌آمیز با پتانسیل تغییر اساسی صنایع بی‌شماری از جمله رمزارزها است. علاقه‌مندان آن را به‌عنوان یک جزء کلیدی از اکوسیستم‌های مالی و اجتماعی جدید، از جمله پروژه مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌دانند؛ بنابراین تعجبی ندارد که بسیاری از پروژه‌های جدید ارزهای دیجیتال با جنبه‌های هوش مصنوعی درهم‌تنیده شده‌اند. توکن های هوش مصنوعی توانسته‌اند حالا به صدر اخبار برسند. نمی‌توان گفت که چه چیزی قرار است در دنیای رمزارزها و هوش مصنوعی بگذرد، اما تا حدودی می‌توان آینده را بر اساس فرم‌هایی از تغییرات که در این چند وقت ایجاد شده است پیش‌بینی کرد.

 در زیر، توکن‌های هوش مصنوعی را با عمق بیشتری بررسی می‌کنیم و نگاهی دقیق‌تر به چند نمونه محبوب می‌اندازیم.

بیشتر در بیتمینو بمانید: ارز دیجیتال یا طلا؟ کدام سرمایه‌گذاری مناسب است؟ (طلا بخریم یا بیت‌کوین؟)

هوش مصنوعی (AI) چیست؟

هوش مصنوعی (AI) چیست؟

اول اینکه هوش مصنوعی پدیده جدیدی در دنیای فناوری نیست. همچنین مهم است که توجه داشته باشیم که هیچ اتفاق‌نظری در مورد تعریف هوش مصنوعی وجود ندارد که تعیین یک مورداستفاده یک‌طرفه را چالش‌برانگیز می‌کند.

بسیاری هوش مصنوعی را یک‌تکه فناوری حیاتی با ویژگی‌های دگرگون‌کننده و پتانسیل تغییر جامعه ما می‌دانند.

هوش مصنوعی شبیه‌سازی فرایندهای هوش انسانی توسط سیستم‌های کامپیوتری یا انواع دیگر ماشین‌ها است. کاربردهای متعددی از جمله سیستم‌های خبره، بینایی ماشین، یادگیری ماشین، تشخیص گفتار، پردازش زبان طبیعی و غیره وجود دارد.

به طور معمول، روشی که سیستم‌های هوش مصنوعی تمایل دارند در سطح فعلی کار کنند، مصرف مقادیر زیادی از اطلاعات آموزشی برچسب‌گذاری شده، تجزیه‌وتحلیل این داده‌ها برای الگوها و همبستگی‌های خاص، و سپس استفاده از این الگوها برای پیش‌بینی‌ها و نتیجه‌گیری‌های خاص است. همچنین یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های هوش مصنوعی یعنی ChatGPT چت ربات OpenAI که اخیراً جهان را تحت‌تأثیر قرارداد، به همین ترتیب کار می‌کند.

نحوه کارکرد ارزهای هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یک زمینه به‌سرعت درحال‌رشد است که پتانسیل تغییر روش زندگی، کار و تعامل ما با یکدیگر را دارد. در زمینه ارز دیجیتال، هوش مصنوعی می‌تواند برای بهبود همه چیز، از امنیت و مقیاس‌پذیری گرفته تا تجربه کاربر و پیش‌بینی بازار، استفاده شود. این به توسعه‌دهندگان یک پلتفرم جدید انقلابی برای طراحی و ساخت برنامه‌ها و خدمات، با پتانسیل ایجاد یک سیستم کارآمدتر و شفاف ارائه می‌دهد. با داده‌های آموزشی مناسب، می‌توان آن را برای انجام هر کاری آموزش داد، از شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گرفته تا کشف فعالیت‌های غیرقانونی.

توکن‌های هوش مصنوعی ارزهای دیجیتالی هستند که برای پروژه‌ها، اپلیکیشن‌ها و خدمات مرتبط باهوش مصنوعی، مانند بازارهای غیرمتمرکز هوش مصنوعی، مدیریت پورتفولیوی مبتنی بر هوش مصنوعی، پیش‌بینی‌ها، تولید تصویر، مسیریابی، سازمان‌های مستقل و غیره طراحی شده‌اند. این توکن‌ها ممکن است حقوق حاکمیتی را به دارندگان خود اعطا کنند یا برای پرداخت تراکنش‌ها در پلتفرم هوش مصنوعی موردنیاز باشند. چیزی که مسلم است این خواهد بود که توکن های هوش مصنوعی آینده را دربرگرفته‌اند.

روند کریپتو تحت‌تأثیر توکن های هوش مصنوعی

تعیین لحظه دقیق شروع روند هوش مصنوعی در بازار ارزهای دیجیتال دشوار است، اما در همان زمان بود. ارزش بسیاری از ارزهای دیجیتال که ارتباطی با هوش مصنوعی داشتند، شروع به افزایش کردند.

همان‌طور که تقریباً همیشه همین‌طور است، این بدان معناست که پروژه‌هایی که کاملاً مبهم بودند؛ اما فقط “AI” در نام خود داشتند نیز شروع به پمپاژ کردند. درحالی‌که بسیاری از پروژه‌های جدی با پشتوانه قابل‌توجهی وجود دارد که به طور فعال در زمینه‌های رمزنگاری و هوش مصنوعی درحال‌توسعه هستند، بسیاری از آنها شرور بودند (و هنوز هم هستند)، اما بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

ChatGPT

پیدایش ChatGPT

فضای کریپتو و دنیای تجارت، آموزش و موارد دیگر از زمان انتشار ChatGPT در اواسط سال 2020 و به‌ویژه از اواخر سال 2022 که محبوبیت گسترده‌ای به دست آورد، در مورد ChatGPT پرسروصدا بوده است. ChatGPT یک ربات چت است که توسط OpenAI توسعه‌یافته است و برای تولید متنی شبیه انسان و انجام بسیاری از وظایف زبانی مانند پردازش اطلاعات، پاسخ‌دادن به سؤالات و غیره طراحی شده است.

پتانسیل ChatGPT برای مختل کردن بیشتر فضای کریپتو بسیار زیاد است. به‌عنوان‌مثال، جاستین سان، خالق بلاک‌چین و توکن ترون، چارچوب پرداخت غیرمتمرکز مبتنی بر هوش مصنوعی را بر اساس و پشتیبانی از چت ربات ترسیم کرده است.

شاید مهم‌تر از همه، فراگیرشدن ناگهانی ChatGPT در بین سرمایه‌گذاران رمزارز و آنهایی که خارج از جامعه هستند به امکانات فناوری هوش مصنوعی علاقه جدیدی را برانگیخته است. مایکروسافت اخیراً سرمایه‌گذاری 10 میلیارددلاری در توسعه‌دهنده ChatGPT، OpenAI را اعلام کرده است که باعث افزایش بیشتر علاقه شده است.

برخی از توکن‌های رمزنگاری در اواخر سال 2022 در بحبوحه افزایش ChatGPT، 75 درصد یا بیشتر را تجربه کردند و این سودها برای تعداد معدودی از توکن‌های هوش مصنوعی انباشته شده است. در اوایل فوریه 2023، ارزش کل بازار تمام توکن‌های هوش مصنوعی حدود 1.6 میلیارد دلار بود که در مقایسه با فضای گسترده‌تر ارزهای دیجیتال ناچیز است. اما این به‌سرعت درحال‌رشد است، به‌ویژه با ادامه جریان نقدینگی سرمایه‌گذاران نهادی به سمت هوش مصنوعی.

چالش‌ها و مزایای توکن های هوش مصنوعی

چالش‌ها و مزایای توکن های هوش مصنوعی

توکن های هوش مصنوعی به‌هرحال مزیت‌های خاص خود را دارند و البته دراین‌بین، برای کریپتوکارنسی و بازارهای مرتبط با آن نیز چالش‌هایی را ایجاد کرده‌اند.

توکن های هوش مصنوعی در حال ایجاد شتاب هستند؛ اما بااین‌وجود با چالش‌هایی روبرو هستند. اینها شامل آینده نامشخص مقررات پیرامون بازار ارزهای دیجیتال، رقابت پروژه‌های هوش مصنوعی و توکن‌های دیجیتال، و عدم درک عمومی در مورد جزئیات بسیاری از پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند بسیار پیچیده باشد.

تا فوریه 2023، ارزش بازار تمام توکن های هوش مصنوعی 1.6 میلیارد دلار یا بیشتر بود.

از سوی دیگر، مزایای توکن های هوش مصنوعی شامل عدم تمرکز داخلی و امنیت به‌دست‌آمده توسط شبکه‌های بلاک‌چین و امکان بی‌حدوحصر برای کاربردهای جدید و موارد استفاده است.

فواید حضور AI در دنیای ارزهای دیجیتال

امروزه کوین‌های کریپتو توجه همه را به خود جلب کرده است. مردم برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، از سرمایه‌گذاران گرفته تا نسل بعدی هزاره‌ها، رقابت می‌کنند و می‌توانند در مبادله ارزهای رمزنگاری شده در این دارایی‌ها، سودهای عظیمی ایجاد کنند یا سرمایه‌گذاری‌های بلندمدتی داشته باشند.

  1. هوش مصنوعی زمان انجام یک کار را کاهش می‌دهد. این امکان انجام چندوظیفه‌ای را فراهم می‌کند و تقاضا برای منابع فعلی را کاهش می‌دهد.
  2. این پلتفرم اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های پیچیده قبلی را بدون متحمل شدن هزینه‌های بالا به پایان برسانند.
  3. هوش مصنوعی 24 ساعت شبانه‌روز، هفت روز هفته، بدون توقف در دسترس است.
  4. هوش مصنوعی استعداد افراد با توانایی‌های متنوع را بهبود می‌بخشد.
  5. سیستم محبوب هوش مصنوعی پتانسیل بالایی در بازار دارد و ممکن است در صنایع مختلف مورداستفاده قرار گیرد.
  6. هوش مصنوعی با سریع‌تر و هوشمندانه‌تر کردن تصمیم‌گیری را آسان‌تر می‌کند.

امروزه، هر پروژه‌ای که شامل یادگیری ماشینی باشد، به حجم زیادی از داده‌های تجربی نیاز دارد، به همین دلیل است که بازار سهام بسیار مناسب است. در نتیجه، جای تعجب نیست که هوش مصنوعی در دنیای ارزهای دیجیتال پرسه می‌زند.

در بازارهای مالی سنتی، هوش مصنوعی در حال حاضر به طور گسترده به کار گرفته شده است. به‌عنوان‌مثال، هوش مصنوعی توسط چندین صندوق تأمینی برای بهبود سود معاملات خود استفاده می‌شود. باتوجه‌به اینکه بازار سهام منبعی بی‌پایان از داده‌های تجربی نیست، قابل‌درک است.

محبوب‌ترین توکن های هوش مصنوعی (ارزهای هوش مصنوعی) که باید بشناسید!

محبوب‌ترین توکن های هوش مصنوعی (ارزهای هوش مصنوعی) که باید بشناسید!

در ادامه و در جریان مباحث مرتبط با توکن های هوش مصنوعی، در مورد محبوب‌ترین آن‌ها صحبت خواهیم کرد که البته این احتمال می‌رود آینده خوبی در بازار داشته باشند؛ اگر علاقه‌مند به خرید توکن های هوش مصنوعی و یا بررسی و استعلام قیمت توکن های هوش مصنوعی هستید، می‌توانید حداقل در ادامه این مقاله، مهم‌ترین ارزهای هوش مصنوعی را شناسایی کنید.

ارزش هوش مصنوعی FET

در معرفی توکن های هوش مصنوعی، به سراغ یکی از پرسروصداترین‌ها خواهیم رفت.

FET وسیله مبادله برای سیستم Fetch.ai است. Fetch یک پلت فرم غیرمتمرکز است که برای ساختن نرم‌افزارها و ابزارهای هوشمند و مستقل استفاده می‌شود. راه‌اندازی ربات‌های تجزیه‌وتحلیل داده، تصمیم‌گیری و پیش‌بینی را ممکن می‌سازد.

Oasis Network ROSE

شبکه Oasis یک بلاک‌چین لایه 1 است که به‌گونه‌ای طراحی شده است که همه‌کاره، مقیاس‌پذیر به روشی منحصربه‌فرد و همچنین حریم خصوصی باشد. آن را می‌توان یکی از بهترین توکن های هوش مصنوعی دانست که در سراسر دنیا معامله می‌شود.

بدون پرداختن به جزئیات فنی زیاد، پشته فناوری شامل نکات برجسته زیر است:

  • لایه اجماع و لایه اجرا از هم جدا می‌شوند. این به چندین ParaTime اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را هم‌زمان پردازش کند.
  • لایه ParaTime کاملاً غیرمتمرکز است. این به هرکسی اجازه می‌دهد تا ParaTime خود را بسازد.
  • شبکه Oasis به‌گونه‌ای ساخته شده است که کارآمدتر از پاراچین و شاردینگ باشد – این ادعاست.
  • لایه ParaTime روش آنها برای نام‌گذاری لایه اجرا است.

ارز دیجیتال بومی ROSE است. مانند بسیاری از پروژه‌های متمرکز بر هوش مصنوعی، در ابتدای سال 2023 نیز شاهد رشد قابل‌توجهی بود.

این تیم با یک پست در وبلاگ رسمی‌اش اعلام کرد که در حال ساختن «ابتدای هوش مصنوعی مسئولانه» هستند و با «رهبران صنعت در بخش‌های مختلف برای طراحی و پیاده‌سازی اصول اولیه قوی برای هوش مصنوعی مسئول» کار می‌کنند.

توکن AI AGIX

AGIX امروزه یکی از محبوب‌ترین توکن های هوش مصنوعی است. این توکن بومی پلتفرم غیرمتمرکز SingularityNET است. SingularityNET یک بازار بلاک‌چین غیرمتمرکز و منبع‌باز ارائه می‌دهد که به کاربران امکان می‌دهد طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات مرتبط با هوش مصنوعی را خریداری و بفروشند. یکی از ویژگی‌های کلیدی این پلتفرم این است که امکان تجارت مدل‌ها، داده‌ها و سایر ابزارهای مورداستفاده برای بهبود هوش مصنوعی را از طریق آموزش فراهم می‌کند. از این نظر، SingularityNET یک پلتفرم است که هم توسط هوش مصنوعی طراحی شده و هم به نفع هوش مصنوعی است.

NMR

در معرفی‌نامه بهترین توکن های هوش مصنوعی، به سراغ ان ام آر خواهیم رفت.

NMR یک توکن مرتبط با صندوق تأمینی غیرمتمرکز مبتنی بر هوش مصنوعی Numerai است. Numerai مدلی برای چگونگی استفاده از هوش مصنوعی برای اطلاع‌رسانی تصمیمات سرمایه‌گذاری است. این برنامه از مجموعه‌ای از پیش‌بینی‌های جمع‌سپاری شده از دانشمندان داده در سراسر جهان برای بررسی سرمایه‌گذاری‌های احتمالی استفاده می‌کند. مشارکت‌کنندگان در این پیش‌بینی‌ها با توکن های NMR برای پیش‌بینی‌های دقیق پاداش می‌گیرند.

توکن های هوش مصنوعی: ALI

توکن های هوش مصنوعی  یکی پس از دیگری در بازارهای مالی ظاهر می‌شوند و ALI یکی از شناخته‌شده‌ترین‌هاست.

ALI که مخفف عبارت Artificial Liquid Intelligence است، توکنی است که توسط مولد تصویر Alethea استفاده می‌شود. Alethea از هوش مصنوعی برای ایجاد تصاویر بر اساس ورودی کاربران استفاده می‌کند. این پروتکل CharacterGPT، یک پروتکل هوش مصنوعی است که از توضیحات متنی برای تولید کاراکترهای تعاملی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند. توکن‌های ALI در تولید شخصیت‌های NFT و همچنین برای ارتقاء، مشوق‌ها و تراکنش‌ها استفاده می‌شوند.

هرا

Hera یک توکن است که به الگوریتم مسیریاب به همین نام پیوند خورده است. هرا به شرکت‌کنندگان در اکوسیستم DeFi کمک می‌کند تا کارآمدترین و سودآورترین مسیرهای معاملاتی را در صرافی‌های غیرمتمرکز هدف قرار دهند. از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی استفاده می‌کند که قیمت‌ها، نقدینگی، حجم معاملات و سایر داده‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کند. توکن‌های Hera به کاربران اجازه می‌دهند تا در مدیریت پروژه شرکت کنند و در درآمد پروتکل سهیم شوند.

چگونه هوش مصنوعی بازار ارزهای دیجیتال را تا سال 2028 به 1902.5 میلیون دلار افزایش خواهد داد؟

تقاضا برای کریپتو به دلیل افزایش سرمایه‌گذاری در سرمایه‌گذاری خطرپذیر افزایش‌یافته است. علاوه بر این، افزایش محبوبیت دارایی‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین و لایت‌کوین احتمالاً بازار را در سال‌های آینده شتاب خواهد بخشید. علاوه بر این، دیده شده است که ارز دیجیتال در ادغام فناوری بلاک‌چین برای تمرکززدایی و کنترل تراکنش‌های کارآمد نیز استفاده می‌شود؛ بنابراین، مزایایی ازاین‌قبیل افراد را به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ترغیب می‌کند.

به‌عنوان‌مثال، در اکتبر 2018، بنیاد زنجیره Qtum با خدمات وب آمازون (AWS) چین همکاری کرد تا از سیستم‌های بلاک‌چین در ابر AWS استفاده کند. با این همکاری، AWS می‌تواند به کاربران خود در استفاده از تصاویر ماشین آمازون (AMI) برای توسعه و انتشار قراردادهای هوشمند به‌راحتی و کارآمد کمک کند.

بازار کریپتوکارنسی در تسلط AI

انتظار می‌رود اندازه بازار جهانی هوش مصنوعی تا سال 2028 به 360.36 میلیارد دلار برسد. طبق این گزارش، اندازه بازار در سال 2019 به 35.92 میلیارد دلار رسیده است و تخمین زده می‌شود که CAGR ستاره‌ای 31.9٪ در طول دوره پیش‌بینی نشان دهد. این اطلاعات توسط Fortune Business Insights در گزارش خود با عنوان “بازار هوش مصنوعی، 2021-2028” ارائه شده است.

افزایش تعداد دستگاه‌های مرتبط و افزایش پیاده‌سازی اینترنت اشیا (IoT) رشد بازار را هدایت می‌کند. افزایش استفاده از برنامه‌های کاربردی مبتنی بر ابر در صنایع مختلف مانند پزشکی، خرده‌فروشی آنلاین، تولید و بانکداری، خدمات مالی و بیمه (BFSI) همراه با افزایش پیچیدگی جرایم سایبری، فرصت‌های هیجان‌انگیزی را برای گسترش استفاده از هوش مصنوعی در بازار. برای مثال، استفاده از یادگیری ماشینی (ML) در شناسایی دقیق سلول‌های سرطانی پیش‌بینی می‌شود که تقاضای آن را در صنعت مراقبت‌های بهداشتی افزایش دهد.

ارتباط بلاک‌چین – وب 3.0 و توکن های هوش مصنوعی - توکن های هوش مصنوعی

ارتباط بلاک‌چین – وب 3.0 و توکن های هوش مصنوعی

وب 3.0 مبتنی بر ایجاد یک اکوسیستم کاملاً غیرمتمرکز از طریق قدرت فناوری‌های مدرن مانند یادگیری ماشینی و بلاک‌چین برای حل مشکلات اکوسیستم‌های آنلاین مدرن است. از سوی دیگر، هوش مصنوعی ماشین‌های هوشمندی است که برای فکرکردن و انجام فعالیت‌هایی مانند انسان برنامه‌ریزی شده‌اند و تجربیات زندگی را دردسترس‌تر و پیچیده‌تر می‌کنند. هوش مصنوعی به برنامه‌های خودآموزی اطلاق می‌شود که می‌توانند به طور مستقل یاد بگیرند و تکامل یابند.

فناوری بلاک‌چین برای رفع مشکلات فنی و امنیت بالا

وظیفه عظیم جابه‌جایی و انتقال دارایی‌های دیجیتال در سراسر مرزهای شرکت با بلاک‌چین مرتب و سودآور می‌شود. وب 3.0 تضمین می‌کند که شرکت‌ها تجارب ارتباط بهتری با امنیت تضمین شده در برابر حملات سایبری دارند. درحال‌حاضر بیت‌کوین و بسیاری از رمزارزها نیز تحت تاثیر کریپتو قرار گرفته اند و این به معنای شروع یک بازی بزرگ است که نقش اصلی را در آن AI ایفا می‌کند.

آینده وب 3.0 با هوش مصنوعی

وب 3.0 به‌شدت بر فناوری‌های هوش مصنوعی مانند داده‌های بزرگ، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق متکی است. اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها در شناخت حالات، احساسات و عبارات کاربران درخشان‌تر شده‌اند. با استفاده از وب معنایی و فناوری‌های مبتنی بر پردازش ارتباطات زبانی، ماشین‌ها را قادر می‌سازد تا اطلاعات را مشابه انسان‌ها درک کنند.

همچنین از یادگیری ماشینی، زیرمجموعه‌ای از هوش مصنوعی، استفاده می‌کند که از یادگیری انسان با استفاده از داده‌ها و الگوریتم‌ها تقلید می‌کند و به طور تدریجی دقت آن را بهبود می‌بخشد تا تبلیغات هدفمند که بخش عمده‌ای از تلاش‌های فعلی را تشکیل می‌دهد. این قابلیت‌ها منجر به نتایج سریع‌تر و مرتبط‌تر در توسعه پزشکی و مواد جدید خواهد شد.

توکن های هوش مصنوعی

سخن پایانی: در دنیای توکن های هوش مصنوعی چه خبر است؟

در نهایت ممکن است هنوز این سوال در ذهن شما پابرجا باشد که توکن های هوش مصنوعی چه آینده‌ای دارند، آیا خرید رمزارزهای هوش مصنوعی منطقی است؟ در پاسخ به هر دوی این سوال، باید گفت که هیچ‌چیز در دنیای دیجیتال مشخص نیست. کسی فکرش را هم نمی‌کرد که امپراطوری نوکیا، زمانی با سر به زمین فرود آمده و گوگل با سیستم‌عامل اندروید خود بتواند جلوی این شرکت بایستد؛ کسی فکرش را نمی‌کرد که بیت‌کوین چنین ارزشی پیدا کند و شخصی با خرید چند پیتزا و ازدست‌دادن بیت‌کوین، زندگی‌اش را به تلخ‌ترین تجربه‌ای که می‌توانست داشته باشد، محکوم کند.

در نهایت صحبت در مورد آینده توکن های هوش مصنوعی سخت و پیچیده است و روال خاص خود را می‌طلبد. مسئله‌ای که می‌توان به‌جرئت گفت این است که ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، آینده خوبی دارند، چون اساساً، هوش مصنوعی آینده است.

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه