مقالات صرافی

آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال + قوانین ایجاد صرافی

صرافی نوبیتکس

صرافی والکس

امروزه ارزهای دیجیتال به عنوان یک پدیده جدید توانسته اند که اقتصاد دنیا را با دگرگونی مواجه کنند. در همین راستا امروزه شاهد آن هستیم که کسب و کارهای جدیدی نیز مربوط به این حوزه رشد کرده اند. بر همین اساس صرافی‌های ارز دیجیتال نیز به وجود آمده اند که مبادلات مربوط به رمز ارزها در آن‌ها صورت می‌گیرد. با توجه به اینکه ایجاد یک صرافی می تواند درآمدزا باشد، در این مطلب آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال را به صورت کامل بیان خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

چرا راه اندازی صرافی ارز دیجیتال پیشنهاد می شود؟

ارزهای دیجیتال در جهان امروز حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارند که به همین جهت با استقبال زیادی از سوی مردم روبرو شده اند. به همین جهت شما این فرصت را خواهید داشت که از فواید ارز دیجیتال برای خود بهره ببرید. با توجه به جذابیت های ارزهای دیجیتال میلیون ها نفر در سراسر جهان به خرید و فروش این ارزها علاقه مند شده اند. بر همین اساس تعداد زیادی از افراد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام می کنند.

با توجه به شرایط خاصی که در این بخش وجود دارد،‌ بدون شک دیدن آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال بسیار مفید خواهد بود. به ازای هر تراکنشی که در صرافی شما اتفاق می افتد، کارمزد معینی به شما تعلق می گیرد. وقتی که روزانه تراکنش های زیادی در صرافی شما صورت بگیرد،‌ به طور قطع سود ایجاد شده برای شما نیز بسیار بالا خواهد بود. درآمد صرافی ارز دیجیتال باعث شده است که بسیاری از افراد به سراغ آن بروند پس شما هم از این شرایط مناسب به نفع خود استفاده کنید.

چرا راه اندازی صرافی ارز دیجیتال

دریافت مجوز برای راه اندازی صرافی ارز دیجیتال

چنانچه شما قصد دارید آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال را ببینید، حتما باید به موضوع دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال نیز دقت کافی را داشته باشید. از همین رو بهتر است که شرایط قانونی آن را در ایران به صورت ویژه بررسی کنید. کسی که قرار است برای تاسیس صرافی اقدام کند باید حتما مقیم ایران باشد. در این مرحله شما باید کارهای مربوط به  ثبت شرکت را به صورت ویژه انجام دهید. در واقع بعد از اینکه ثبت شرکت به طور قطع انجام شد، باید سایر مدارک مهم در این قسمت را نیز تهیه کنید. مواردی همچون ضمانت بانکی و آگهی ثبت موسسه نیز باید ارائه شود که هر کدام آن ها دارای اهمیت خاص خود هستند.

مشاهده قیمت بیت کوین در سایت بیتمینو

ذکر این نکته ضروری است که میزان اعتبار صرافی ۲۴ ماه است که با تمام شدن این زمان باید برای تمدید کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید. در حال حاضر قوانینی که درباره مجوز صرافی ارز دیجیتال وجود دارد با تغییرات متعددی روبرو می‌شود که شما باید به طور مرتب از این موارد مهم نیز آگاهی پیدا کنید. در حال حاضر هزینه راه اندازی صرافی ارز دیجیتال نیز شامل موارد متعددی می‌شود که حتما باید این موارد را در نظر داشته باشید.

مجوز های مورد نیاز عبارتند از :

  • ضامنت بانکی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • جواز تأسیس شرکت
  • آگهی ثبت موسسه
  • گواهینامه مهارت انجام عملیات صرافی
  • ارائه نسخه برابر با اصل روزنامه ای که در آن آگهی ثبت شرکت را ثبت کرده اید.

قوانین راه‌ اندازی و فعالیت صرافی ارز دیجیتال در ایران

چنانچه شما نگاهی به آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال بیندازید، متوجه خواهید شد که قوانین مختلفی در این قسمت مشخص شده است که باید آن‌ها را مدنظر خود قرار دهید. از همین رو را برای کسب درآمد صرافی ارز دیجیتال باید این موارد اساسی را نیز بررسی کرد. یکی از قوانینی که هر صرافی ارز دیجیتالی باید به‌ آن دقت کند مبارزه با پولشویی است. بر همین اساس صرافی ارز دیجیتال حتما باید شرایطی را فراهم کند که احتمال پولشویی به حداقل ممکن خود برسد.

از دیگر قوانینی که در ایران وجود دارد این است که تمامی فعالان در صرافی ارز دیجیتال باید حتما احراز هویت شوند. این قانون سبب می‌شود تا احتمال پولشویی و سایر فعالیت های مالی غیرقانونی به حداقل ممکن برسد. همچنین تمامی خرید و فروش‌هایی که در صرافی انجام می شود باید به شکل کامل ثبت شود. در واقع هر وقت که این اطلاعات توسط بانک مرکزی خواسته شد، صرافی موظف است که این موارد را در اختیار‌ آن قرار دهد. چنانچه به فکر راه اندازی صرافی ارز دیجیتال هستید حتما این نکات مهم و تاثیرگذار را در برنامه های خود بگنجانید.

آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال ایرانی :

هزینه راه اندازی صرافی ارز دیجیتال چقدر است؟

چنانچه شما قصد دارید صرافی ارز دیجیتال ایجاد کنید،‌ حتما باید با مقدار هزینه آن نیز آشنایی کافی را داشته باشید. از همین رو به شما توصیه می‌ کنیم که از این شرایط به طور کامل اطلاع داشته باشید تا در آن دچار مشکل نشوید. هزینه راه اندازی صرافی ارز دیجیتال شامل موارد مختلفی می شود که هر کدام آن ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. اصلی‌ترین هزینه‌ای که پیش روی شما قرار دارد دادن ضمانت نامه بانکی برای تاسیس صرافی است.

بعد از گرفتن مجوز نیز باید هزینه های ایجاد سایت و مدیریت آن را در نظر بگیرید. طراحی یک بستر که بتواند معاملات آنلاین را مدیریت کند باید به طور حرفه‌ ای توسط یک تیم برنامه نویس صورت بگیرد که این مورد برای شما هزینه مشخصی را به همراه خواهد داشد. همچنین برای اینکه صرافی شما در بین مردم شناخته شود باید حتما هزینه تبلیغات خود را کنار بگذارید. به غیر از این موارد، به طور قطع شما نیازمند نیروی انسانی نیز هستید که باید بودجه‌ای را نیز برای آن کنار بگذارید. آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال نشان می دهد که با یک برنامه ریزی مناسب می توان هزینه ها را به حداقل ممکن رساند.

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

یکی از مهم ترین مراحلی که در آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال به آن پرداخته شده است ایجاد یک سایت مناسب برای این کار است. طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال با سایت‌ های ساده تفاوت های زیادی دارد که حتما باید به این مورد توجه شود. به همین جهت حتما باید این کار توسط یک تیم حرفه ای  و کاربلد انجام شود تا کارایی مناسبی داشته باشد. بعد از این که شما دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال را با موفقیت پشت سر گذاشتید، باید به فکر طراحی سایت مناسب باشید. به طور کلی یک سایت صرافی باید قابلیت های مختلفی داشته باشد تا افراد بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی از آن استفاده کنند.

مواردی همچون ماشین حساب قیمت ارز دیجیتال و کیف پول جزو این موارد هستند که حتما باید برای آن‌‌ ها برنامه ریزی لازم را انجام دهید. مهم ترین قسمت سایت صرافی پنل معاملاتی آن است که حتما باید طراحی آن به شکل حرفه ای صورت بگیرد. تمامی کاربران صرافی در این پنل به انجام معاملات خود خواهند پرداخت. با توجه به اهمیت بالای این بخش، حتما سعی کنید که برای طراحی سایت از یک مجموعه‌ حرفه ای کمک بگیرید. در حال حاضر طراحی سایت نیز بخشی از هزینه راه اندازی صرافی ارز دیجیتال است کهه شما حتما باید در این مورد برنامه ریزی مناسب داشته باشید.

موارد مورد نیاز برای ایجاد سایت صرافی ارز دیجیتال

چنانچه شما به مرحله ایجاد سایت صرافی ارز دیجیتال رسیده اید، باید حتما موارد لازم برای این کار را فراهم کنید. قبل از هر چیز در آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال به انتخاب نام مناسب اشاره شده است. واقعیت این است که کاربران شما را با نام و برندتان می‌ شناسند. به همین علت حتما سعی کنید که یک اسم مناسب برای صرافی خود انتخاب کنید. برای ایجاد سایت باید یک هاست و دامنه را تهیه کنید.

خوشبختانه سایت‌ های زیادی در ایران خدمات هاست و دامنه را ارائه می دهند که شما می توانید از آن ها به صورت ویژه استفاده کنید. ذکر این نکته ضروری است که هر صرافی ارز دیجیتال نیازمند یک پشتیبانی قوی است. به همین جهت شما باید برای پشتیانی سایت نیز یک نیروی بسیار خوب در نظر بگیرید تا کارها را برای شما به خوبی انجام دهد. همچنین باید برای سایت صرافی یک بخش بلاگ نیز در نظر گرفته شود. در این قسمت آخرین اخبار و اطلاعات مهم در حوزه ارزهای دیجیتال قرار می گیرد تا کاربران بتوانند از آن نفع ببرند.

در بیتمینو بخوانید : ارز دیجیتال چیست

عوامل موثر بر قیمت راه اندازی صرافی ارز دیجیتال

آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال نشان می دهد که عوامل متعددی بر روی هزینه راه اندازی صرافی ارز دیجیتال تاثیر دارند که هر کدام آن ها باید به طور جداگانه مورد استفاده قرار بگیرند. تعداد ارزهای پشتیبانی شده در صرافی یکی از همین موارد است. چنانچه شما بخواهید تعداد ارزهای بیشتری را در صرافی خود قرار دهید، به طور قطع باید هزینه بیشتری را نیز برای آن پرداخت نمایید. عامل دیگری که می تواند بر روی این هزینه تاثیرگذار باشد میزان امنیت سایت صرافی است.

با توجه به اینکه در صرافی ارز دیجیتال دارایی‌ها مبادله می شوند، این گونه سایت ها بسیار مورد علاقه هکرها قرار می گیرند. به همین جهت تامین امنیت سایت صرافی باید با پروتکل های مختلفی صورت بگیرد. از همین رو هر چقدر که امنیت بیشتری برای سایت صرافی می‌ خواهید، باید قیمت بیشتری را بابت آن پرداخت نمایید. در نهایت ذکر این مورد ضروری است که هر چقدر امکانات بیشتری در سایت صرافی گنجانده شود، به طور قطع قیمت راه اندازی آن نیز بیشتر خواهد شد. برای اینکه بتوانید از درآمد صرافی ارز دیجیتال نفع ببرید، در ابتدا باید تمامی هزینه‌ ها بسنجید و سپس در این راستا اقدام نمایید.

سخن پایانی

راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال دارای مراحل خاص خود است که حتما باید با دقت هر چه تمام طی شود که گرفتن مجوز صرافی ارز دیجیتال یکی از این موارد است. چنانچه شما قصد ایجاد صرافی ارز دیجیتال را دارید، حتما سعی کنید که تمامی جوانب لازم برای این کار را بسنجید. در این مطلب از بیتمینو به طور کامل آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال بیان شد. به طور قطع با استفاده از این اطلاعات می‌توانید به راحتی برای ایجاد صرافی ارز دیجیتال اقدام نمایید.


شاید برای شما مناسب باشد :

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه