آموزش رمز ارز

روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال 2021

ارز دیجیتال چیست

امروزه روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال به یکی از مباحث داغ هر جمعی تبدیل شده است. اما برای شناخت ارز دیجیتال و بررسی امکان درآمدزایی از طریق خرید و فروش آن، ابتدا باید با مفهوم کریپتو کارنسی آشنا شویم. کریپتو کارنسی یا رمز ارز، نوعی ارز دیجیتال یا مجازی است که به وسیله رمزنگاری یا کریپتوگرافی تضمین می‏شود. به این معنا که تقریبا غیر ممکن است آن را جعل کرد. بسیاری از رمز ارزها، شبکه ‏های غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین هستند.

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

با توجه به نوسان ذاتی دارایی ‏های رمزنگاری شده، سرمایه‏ گذاری روی بسیاری از آنها ممکن است خطرناک باشد، با اینحال برای سرمایه‏ گذاری روی دسته دیگر، کافیست در مورد حوزه تجارت کریپتو کارنسی اطلاعات و تخصص کسب کرد.

تجارت کریپتوکارنسی، یکی از روش‏ های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است. اگرچه میانگین حجم معاملات روزانه ارزهای رمزنگاری شده تنها 1 درصد بازار ارز است، اما نوسانات زیادی در بازار رمزنگاری وجود دارد. بنابراین امکان انجام معاملات کوتاه مدت وجود دارد.

اگرچه بازار کریپتوکارنسی در حال حاضر نسبتاً کوچک است، اما از پتانسیل زیادی برای رشد کردن برخوردار است. بنابراین می‏توان با سرمایه ‏گذاری بلند مدت روی ارز های دیجیتال، درآمد کسب کرد.

روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

برای کسب درآمد از طریق ارز های دیجیتال راه‏ های ساده و بسیاری وجود دارد که پیروی تخصصی و علمی از هرکدام، می‏تواند به کسب درآمد سرشار منجر شود. در وهله اول باید توجه داشته باشید که روش های کسب درآمد از ارز های دیجیتال، به طور کلی بر مبتنی بر سه مکانیسیم هستند:

  • سرمایه‏ گذاری در بازار ارز دیجیتال ، حتی بدون داشتن ارز دیجیتال. درست مثل سرمایه‏گذاری روی طلا در بازار بورس.
  • سهم‏ گیری و قرض دادن سکه به سیستم یا سایر کاربران با استفاده از ارز دیجیتال شخصی
  • مشارکت در سیستم بلاکچین از طریق استخراج ارز دیجیتال یا دریافت جوایز دیجیتال

بر اساس این سه مکانیسم، در ادامه به معرفی برخی از شیوه‏ های درآمد زایی از طریق تجارت ارز دیجیتال خواهیم پرداخت:

سرمایه‏ گذاری روی ارز دیجیتال

سرمایه‏ گذاری روی ارز دیجیتال
سرمایه‏ گذاری روی ارز دیجیتال

این شیوه، یکی از متداول‏ ترین روش کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است. اکثر سرمایه‏ گذاران، سکه‏ هایی مانند بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، ریپل و غیره را خریداری می‏کنند و منتظر می‏مانند تا ارزش آنها افزایش یابد. هنگامی که قیمت ارز دیجیتال خریداری شده افزایش پیدا می‏کند، آنها را با سود می‏فروشند.

این استراتژی سرمایه‏ گذاری مستلزم شناسایی دارایی‏ های با ثبات و نیز ناپایدار است که ارزش آنها به سرعت تغییر می‏کند و در نتیجه موجب کسب سود منظم می‏شود. ارز ‏هایی مانند بیت کوین و اتریوم، دارای نوسانات منظم در قیمت هستند. بنابراین می‏توان آنها را یک سرمایه‏ گذاری مطمئن در این زمینه دانست. با این حال، می‏توانید از مبادله هر ارزی که احساس می‏کنید ارزش آن افزایش می‏ یابد استقبال کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قبل از تعهد به حفظ هر گونه دارایی دیجیتال، دارایی مورد نظر را مورد تجزیه ‏و تحلیل قرار دهید.

همچنین، برای سودآوری لازم نیست حتما گران‏ ترین ارز موجود در بازار را خریداری کنید. هزاران آلت کوین یا ارز کوچک ثانوی وجود دارد که تغییرات قیمت مناسبی دارند. در نظر داشته باشید که بهتر است ترکیبی از تمام ارز هایی تهیه کنید که فکر می‏کنید در آینده ارزشمند خواهند شد.

کسب سود سهام ارز دیجیتال

سرمایه‏ گذاری روی سهام دارایی دیجیتال، یکی از شیوه ‏های کسب اعتبار برای ارزهای دیجیتال است. در این شیوه، رمز ارز خریداری شده را می‏توان حفظ کرد و از سود سهام آن بهره ‏مند شد. انواع زیادی از سکه‏ های دیجیتال وجود دارند که تنها با خرید و حفظ آنها می‏توان به کسب درآمد رسید. یکی از ویژگی‏ های خوب سکه‏های مذکور این است که دیگر مجبور نیستید آنها را حتی در کیف پول دیجیتال خود ذخیره کنید. از جمله این سکه‏ ها می‏توان به COSS, CEFF, NEO و KUCOIN اشاره کرد.

قرض دادن ارز دیجیتال به سیستم بلاکچین

اگر سکه ‏های خود را ذخیره کرده ‏اید و آنها را خرج نمی‏ کنید، می‏توانید سکه‏ ها را در کیف پول دیجیتال خود قفل کرده و از این طریق موفق به کسب درآمد شوید. در این شیوه، پس از قفل شدن ارز دیجیتال شما در کیف پول دیجیتال، شبکه سهام از سکه ‏های شما برای تایید معاملات استفاده می‏کند و برای این کار به شما پاداش می‏دهد.

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال

در واقع، شما با این کار به شبکه بلاکچین، سکه قرض می‏دهید. این کار به شبکه اجازه می‏دهد امنیت خود را حفظ کرده و تراکنش ‏ها را تأیید کند. پاداشی که دریافت می‏کنید مشابه سودی است که بانک‏ ها به صاحبان حساب‏ های اعتباری پرداخت می‏کنند.

الگوریتم اثبات سهام، اعتبارسنج‏ های معامله را بر اساس تعداد سکه‏ هایی انتخاب می‏کند که شما متعهد شده‏ اید ذخیره کنید. این کار بسیار کارآمدتر از استخراج رمزنگاری است و نیازی به داشتن سخت‏ افزار گران قیمت ندارد. همچنین، می‏توانید سکه ‏های خود را به سایر سرمایه‏ گذاران وام دهید و سود بگیرید. پلتفرم ‏های بسیاری برای تسهیل وام‏ دهی رمزنگاری وجود داند.

از جمله این سکه‏ هایی که می‏توان به این شیوه روی آنها سرمایه‏گذاری کرد، PIVX, NAV Coin, Decred و Neblio هستند.

مبادله روزانه

بیش از 80 درصد از سرمایه‏ گذاران عرصه رمز ارزها معتقدند که تنها راه موثر برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، مبادله روزانه است. اما اکثر آنها نمی‏دانند که مبادله روزانه چیزی بیشتر از حفظ ارز تا زمان افزایش ارزش آن است. مبادله روزانه کار دشواری است، اما مهمتر از آن، باید از مهارت‏ های فنی بالایی برخوردار باشید و بتوانید به خوبی شرایط را آنالیز کنید. باید بتوانید نمودارهای بازار را در مورد عملکرد دارایی‏ های ذکر شده تجزیه و تحلیل کنید. این شیوه شاید پرکاربرد ترین روش کسب درآمد از ارزهای دیجیتال و قطعا یکی از سودمند ترین آنهاست.

مبادله روزانه را می‏توان در هر زمانی و از طریق همه صرافی‏ ها انجام داد. فقط کافیست ثبت‏ نام کنید، ارز بخرید و تحلیل کنید. همچنین، می‏توانید مبادله روزانه را از طریق استفاده از پلتفرم ‏های اتوماتیک مانند bitcoin profit انجام دهید که به کاربر اجازه می‏دهد سیگنال‏ های منتشر شده از سوی بیتکوین و سایر رمز ارز ها را رمزگشایی کرده و روزانه مبادلات موفقی انجام دهید.

فراموش نکنید که در مبادله روزانه، تسلط بر هنر تجزیه و تحلیل سهام، با استفاده از روش‏های فنی و اساسی، بسیار مهم تلقی می‏شود. این روش‏ ها بطور کلی برای ارزیابی همه دارایی ‏های قابل معامله مورد استفاده قرار می‏گیرند.

کسب درآمد از طریق انجام خرده وظایف سیستم بلاکچین

اگر دوست دارید از اوقات فراغت خود برای کسب درآمد استفاده کنید، می‏توانید کارهای کوچکی را برای افراد یا سیستم ‏های عامل ارزهای رمزنگاری شده انجام دهید و برای این کار دستمزد بگیرید. این وظایف ممکن است بسیار متفاوت باشند. هر وب‏سایت، بنابر قوانین و سیاست‏ های از پیش تعیین شده خود، ممکن است وظایف مختلفی را به عهده کاربران قرار دهد و در قبال انجام آن وظایف، به کاربران خود بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال، ارائه دهد. از جمله خرده وظایف رمز ارزها می‏توان به آزمایش نرم ‏افزارها، مشاهده تبلیغات، شرکت در نظرسنجی‏ ها، تماشای ویدئو و موارد بسیار دیگری اشاره کرد. با استفاده از این روش می‏توان به صورت فریلنسر و در خانه به کسب درآمد سرشار رسید.

نتیجه‏ گیری

همه کسانی که وارد تجارت کریپتو کارنسی می‏شوند، سود چندانی کسب نمی‏کنند، اما با بهره ‏مندی از تخصص کافی و کمی شانس، می‏توان با استفاده از روش های کسب درآمد از ارز های دیجیتال، به سود سرشاری دست یافت. علاوه بر شیوه‏ های ذکر شده، روش‏ های متنوع دیگری نیز برای کسب درآمد از طریق تجارت کریپتو کارنسی وجود دارد که با استفاده از هرکدام می‏توان به درآمد زایی. اما فراموش نکنید که قبل از سرمایه‏ گذاری روی هر دارایی دیجیتال، دارایی مورد نظر را مورد تجزیه‏ و تحلیل قرار دهید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x