آموزش استخراج ارز های دیجیتال

آموزش استخراج ارز دیجیتال شیبا اینو به انواع روش ها

شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که یک میم کوین همچون شیبا اینو بتواند جایگاه بسیاری از ارزهای بزرگ را تصرف کند. ارز دیجیتال شیبا اینو هیچ پشتوانه یا پروژه خاصی ندارد که به همین جهت یک میم کوین به حساب می‌آید. با توجه به رشد عجیب و غریب این ارز در دنیای کریپتوکارنسی،‌ بسیاری از افراد تصمیم گرفتند که برای استخراج آن دست به کار شوند.

با توجه به سوددهی که در ماین کردن شیبا اینو وجود دارد،‌ فعالیت کردن در این بخش می‌تواند بسیار مفید باشد. برای اینکه بتوانید این کار را بهتر انجام دهید، آموزش استخراج ارز دیجیتال شیبا اینو را در این مطلب ارائه خواهیم داد و اگر با این ارز آشنایی ندارید می‌توانید مقاله ارز دیجیتال شیبا اینو چیست را مطالعه کنید.

استخراج شیبا با کامپیوتر

یکی از راه‌هایی که می‌توان با کمک آن استخراج شیبا را انجام داد، استفاده از کامپیوتر است. از آنجایی که کار ماینینگ بخش زیادی از سیستم کامپیوتر را درگیر می‌کند، شما باید حتما از کامپیوترهایی با سخت افزارهای قوی استفاده کنید. برای این کار شما به یک کامپیوتر نیاز دارید که ویندوز ۶۴ بیتی روی آن نصب شده باشد. غیر از این مورد،‌ شما باید یک اتصال اینترنتی پرسرعت به همراه یک کیف پول شیبا داشته باشید.

— مشاهده قیمت لحظه ای شیبا اینو در سایت بیتمینو —

یکی از نکات مهمی که باید به آن دقت کنید این است که حتما نوع سخت افزار را برای استخراج مشخص کنید. شما برای استخراج با کامپیوتر می‌توانید از کارت گرافیک یا پردازنده استفاده کنید. با وجود این که هر دوی این موارد برای استخراج مناسب هستند، ولی با این وجود کارت گرافیک بیشتر در چنین مواردی به کار می‌رود. در صورتی که قصد ماین کردن Ethash را دارید،‌ باید کارت گرافیک شما دارای ۶ گیگابایت حافظه باشد. همچنین شما برای استخراج Etchash باید از کارت گرافیک ۳ گیگابایتی استفاده کنید.

استخراج شیبا اینو با لپ تاپ

از آنجایی که لپ تاپ و کامپوتر از لحاظ ساختاری شبیه به هم هستند،‌ نحوه استخراج در آن‌ها تفاوت زیادی با هم ندارد. یکی از نکاتی که باید درباره لپ تاپ به آن دقت کنید، میزان ظرافت قطعات در آن است. به صورت کلی قطعات سخت افزاری لپ تاپ نسبت به کامپیوتر ضعیف‌تر هستند که بهتر است کار استخراج را با کامپیوتر انجام دهید. بررسی‌ها نشان داده است که میزان استهلاک قطعه‌‌های لپ تاپ بالاتر است.

با این حال اگر باز هم می‌خواهید که از لپ تاپ برای این کار استفاده کنید، باید مانند کامپیوتر، ویندوز ۶۴ بیت را نصب کرده و اتصال اینترنت پرسرعت را ایجاد کنید. به این نکته دقت داشته باشید که نیاز سخت افزاری ماین کردن شیبا اینو دقیقا مشابه با کامپیوتر است و باید از کارت گرافیک‌های ۳ و ۶ گیگابایت برای این کار استفاده کنید. مسلما هر چقدر که قدرت سخت افزاری لپ تاپ شما بیشتر باشد، میزان هش‌ریت افزایش پیدا می‌کند. بالا رفتن هش‌ریت منجر به استخراج بیشتر شیبا اینو می‌شود که در نهایت سود سرسام آوری را برای شما ایجاد خواهد کرد.

استخراج شیبا با موبایل

زمانی که یک ارز مانند شیبا به یکباره انفجار قیمتی را تجربه می‌کند،‌ بسیار از مردم دچار فومو FOMO می‌شوند و به دنبال آن هستند که از فرصت به وجود آمده استفاده کنند. امروزه بسیاری از افراد به دنبال راه استخراج شیبا اینو با موبایل هستند.

اولین نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که ماینینگ شیبا با گوشی موبایل توجیه اقتصادی ندارد. از آنجایی که برای کار استخراج بخش زیادی از ظرفیت و حافظه موبایل درگیر می‌شو‌د، قطعات گوشی به سرعت رو به خرابی می‌روند. در واقع سودی که از طریق استخراج به دست می‌آید حتی هزینه‌های خرابی و استهلاک قطعات را نیز پوشش نمی‌دهد.

از طرفی بسیاری از نرم افزارهایی که ادعای استخراج شیبا را دارند، اسکم هستند و نباید به آن‌ها اعتماد کرد. نکته جالب این است که اپ استور و گوگل پلی نیز به صورت مرتب دیتابیس خود را چک و نرم افزارهای استخراج شیبا را حذف می‌کنند. با توجه به مواردی که به شما گفته شد،‌ امکان استخراج شیبا اینو با موبایل وجود ندارد. در صورتی که به دنبال کسب سود از طریق استخراج شیبا هستید،‌ بهتر است که از سایر روش‌ها برای این کار کمک بگیرید.

سایت استخراج شیبا

با توجه به جذابیت‌هایی که در استخراج ارز شیبا اینو وجود دارد، بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که با سایت استخراج آن آشنایی پیدا کنند. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان با کمک آن استخراج شیبا را انجام داد،‌ مراجعه به سایت unminable است. در صورتی که می‌خواهید از این سایت برای ماینینگ شیبا استفاده کنید، در ابتدای کار وارد این سایت شوید. در داخل سایت قسمتی به نام coin وجود دارد که باید آن را بیابید. در بین لیستی که برای شما باز می‌شود ارز شیبا را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.

سایت استخراج شیبا اینو

برای اینکه فرایند ماینینگ شیبا آغاز شود، ابتدای امر باید الگوریتم استخراج توسط شما مشخص شود. بعد از این قسمت شما باید نرم افزار مربوط به الگوریتم خود را دانلود کنید و کار استخراج را انجام دهید. برای این که بتوانید سود حاصل از ماینینگ را به صورت مستقیم دریافت کنید، باید آدرس کیف پول خود را در این سایت ثبت کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که کیف پول انتخابی شما حتما باید از ارز شیبا پشتیبانی کند. زمانی که شما موفق شدید که ۳۰ واحد شیبا استخراج کنید، انتقال آن به کیف پول شما ممکن خواهد شد.

استخراج شیبا در shibaspace.com

اگر به دنبال روش‌های دیگری برای استخراج شیبا هستید،‌ سایت shibaspace.com گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. در واقع شما با مراجعه به این سایت و با استفاده از کامپیوتر می‌توانید استخراج شیبا را انجام دهید. برای شروع ماینینگ در این سایت، حتما باید مراحل ثبت نام خود در آن را پشت سر بگذارید. بعد از ثبت نام یک برنامه سی روزه در اختیار شما قرار می‌‌گیرد. اگر شما بر اساس این پلن جلو بروید، این امکان را خواهید داشت که به صورت روزانه ۱۷۵۰۰ واحد شیبا اینو استخراج کنید.

البته ذکر این نکته ضروری است که برای واریز به کیف پول خود، حداقل باید ۱۵۰۰۰۰۰ واحد شیبا جمع آوری کرده باشید. با توجه به اینکه این عدد تقریبا بزرگ است، باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید تا به این سطح دست پیدا کنید. طبق بررسی‌هایی که انجام شده است، برای اینکه بتوانید به سود برسید باید از این سایت پلن خریداری کنید. در بسیاری از موارد هزینه پلن با سود حاصل از استخراج برابری می‌کند که به همین علت استفاده از این سایت نمی‌تواند سوددهی بالایی برای شما داشته باشد.

استخراج شیبا با کارت گرافیک

یکی از روش‌هایی که می‌توان برای استخراج ارز شیبا از آن استفاده کرد،‌ ماین کردن با کارت گرافیک است. این قطعه بخش مهمی از کامپیوترهای امروزی را تشکیل می‌دهد. البته کارت گرافیکی که در لپ تاپ‌ها قرار می‌گیرد با نمونه‌هایی که در داخل کامپیوتر قرار دارد از لحاظ اندازه متفاوت هستند. به صورت کلی کارت گرافیک کامپیوتر توان بیشتری نسبت به کارت گرافیک لپ تاپ دارد که باید در برنامه استخراج خود این موضوع را هم در نظر بگیرید. مهم‌ترین موضوعی که در استخراج شیبا با کارت گرافیک اهمیت دارد،‌ میزان ظرفیت آن است.

ذکر این نکته ضروری است که ماین کردن شیبا اینو در کارت گرافیک‌های بالای ۳ گیگابایت حافظه امکان پذیر است. به طور مثال کارت گرافیک ۱۰ گیگابایتی می‌تواند گزینه مناسبی برای استخراج این ارز باشد. در صورتی که می‌خواهید ماینینگ شیبا برای شما توجیه اقتصادی داشته باشد، باید از چند کارت گرافیک قوی در کنار هم استفاده کنید. مسلما این کار می‌تواند میزان کل هش ریت را برای شما بالاتر ببرد و سودآوری مناسبی را برایتان ایجاد کند. امروزه برندهای مطرح زیادی وجود دارند که کارت گرافیک باکیفیت ارائه می‌کنند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به Nvidia اشاره کرد.

استخراج شیبا اینو چیست

میزان استهلاک قطعات در استخراج شیبا چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در موضوع استخراج به آن دقت کرد، بحث استهلاک قطعات است. این مورد زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما بخواهید از لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی برای ماین کردن استفاده کنید. هنگامی که شما فرایند ماینینگ را آغاز می‌کنید، ظرفیت حافظه پردازنده و کارت گرافیک خود را در اختیار شبکه بلاکچین قرار می‌دهید.

با توجه به این که این فرایند پردازش را به صورت مرتب انجام می‌دهد، قطعات سخت افزاری شما به صورت مرتب درگیر کار هستند. روشن بودن دائم سیستم و کار کردن آن باعث می‌شود که میزان عمر مفید قطعات به شدت کاهش پیدا کند. در حال حاضر قیمت قطعات کامپیوتر و لپ تاپ بسیار بالاست؛ به همین جهت در بسیاری از مواقع، سود حاصل از ماینینگ حتی هزینه‌های استهلاک و خرابی قطعات را تامین نمی‌کند. با توجه به شرایط خاصی که در این زمینه وجود دارد، بهتر است که شما از دستگاه ماینینگ مخصوص استفاده کنید یا اینکه از مجموعه‌ای از کارت‌های گرافیک برای کار ماینینگ شیبا بهره ببرید.

بررسی هزینه برق استخراج شیبا اینو

وقتی که صحبت از استخراج ارزهای دیجیتال می‌شود، مسلما یکی از نکات مهمی که باید بررسی شود، میزان مصرف برق است. ماین کردن شیبا اینو نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتما باید بررسی درستی از این لحاظ صورت بگیرد. مصرف برق در استخراج با توجه به تعداد دستگاه‌ها و شرایط آن‌ها سنجیده می‌شود. به طور مثال اگر شما از یک لپتاپ یا کامپیوتر شخصی برای ماینینگ شیبا استفاده می‌کنید، هزینه برق ‌آن مطمئنا خیلی زیاد نخواهد بود. حال اگر بخواهید کار استخراج را به صورت صنعتی و با تعداد دستگاه‌های بالا انجام دهید،‌ به طور قطع هزینه آن برای شما عدد قابل توجهی خواهد بود.

البته فراموش نکنید که برای استخراج در مقیاس وسیع حتما باید مجوزهای مربوطه را از وزارت صنعت دریافت کنید. در واقع هر گونه فعالیت ماینینگ در ابعاد وسیع بدون مجوز غیرقانونی است و در صورت کشف این موضوع، تمامی دستگاه‌ها ضبط خواهند شد. در صورتی که شخص بتواند برای استخراج صنعتی مجوز بگیرد‌،‌ تعرفه برق برای ماینرها متفاوت از برق خانگی است که باید برای پرداخت آن اقدام کنند.

نگرانی‌های موجود در استخراج ارز دیجیتال شیبا

عملکرد ارز شیبا در بازار ارز دیجیتال بسیار عجیب بود و هیچ کس فکر نمی کرد که یک ارز بی نام و نشان این رشد بی سابقه را تجربه کند. نکته قابل تامل این است که شیبا که هیچ پروژه خاصی ندارد، ظرف مدت کوتاهی بسیاری از ارزهای باسابقه و ریشه‌ دار بازار کریپتوکارنسی را پشت سر گذاشت. با توجه به اینکه این رشد زیاد باعث ایجاد حس طمع در میان مردم شده است، نگرانی‌هایی نیز در این بخش به وجود آمده است. بسیاری از سودجویان با ایجاد نرم افزارهای استخراج شیبا، سعی دارند که از مردم ناآگاه سواستفاده کنند.

به همین جهت تا زمانی که از اصالت و درستکاری یک سایت یا نرم افزار اطمینان حاصل نکردید، از آن استفاده نکنید. بخش زیادی از این اپلیکیشن‌ها اسکم هستند که به شما آسیب وارد می‌کنند. انجام ماینینگ اصولی شیبا دارای قواعد و قوانین خاص خود است که باید به صورت دقیق رعایت شوند. همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم،‌ ماین کردن شیبا با موبایل امکان پذیر نیست پس فریب این وعده‌ها را به هیچ عنوان نخورید. اگر به دنبال کسب سود از ماینینگ هستید،‌ هیچ راه میانبری وجود ندارد و حتما باید تجهیزات لازم برای آن را فراهم کنید.

سخن پایانی

یکی از ارزهایی که سروصدای زیادی در دنیای کریپتوکارنسی به پا کرده شیبا اینو است. در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال استخراج شیبا اینو هستند و از راهکارهای مختلف برای این کار استفاده می‌کنند. با توجه به شرایط خاصی که در این ارز وجود دارد،‌ شما می‌توانید که با کمک ابزارهای مختلف کار ماینینگ را آغاز کنید. البته قبل از شروع کار حتما مقرون به صرفه بودن آن را بررسی کنید.

در این مطلب از بیتمینو آموزش استخراج ارز دیجیتال شیبا اینو به صورت کامل بیان شد. امیدواریم که بتوانید با راهنمایی‌های گفته شده به راحتی استخراج شیبا را انجام دهید.

سوالات متداول:

1) آیا شیبا اینو برای استخراج گزینه مناسبی است؟

می توانید Shiba Inu را با واحد پردازش مرکزی (CPU) یا واحد پردازش گرافیکی (GPU) استخراج کنید. به طور معمول، استخراج GPU سودآورتر است؛ زیرا می تواند نرخ هش بیشتری را به ازای هر دلار ارائه دهد. بهترین مارک‌های CPU از Advanced Micro Devices Inc است.

2) روزانه چند شیبا قابل استخراج است؟

بر اساس نرخ‌های فعلی، می‌توان حدود 39800 شیبا اینو در روز یا 1.2 میلیون در ماه استخراج کرد. البته لپ تاپ یا هر سیستم دیگر شما باید 24/7 کار کند. اگر از طریق Unmineable آن را استخراج کنید، می توانید با استفاده از شبکه اتریوم، روزانه 2،000،000 سکه شیبا اینو دریافت کنید.

3) آیا ارز شیبا اینو به 1 دلار خواهد رسید؟

از نظر تئوری، با سوزاندن توکن‌ها، قیمت شیبا اینو به نسبت مساوی افزایش می‌یابد. برای اینکه Shiba Inu از اینجا صرفاً از طریق مکانیسم سوزاندن به 1 دلار برسد، جامعه باید 99.9998٪ از توکن‌هایی را که در حال حاضر در گردش هستند، حذف کند و مجموع را از 589.3 تریلیون به تنها 6 میلیارد کاهش دهد.

در بیتمینو بخوانید :

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه