از زبان شما

راه های فروش بیت کوین (BTC) راهنمای کامل

در بازار ارزهای دیجیتال راهکارهای زیادی وجود دارد که سرمایه‌گذاران را به سوددهی بسیار خوبی می‌رساند. درواقع تنوع کاری بازار ارزهای دیجیتال باعث شده که سرمایه‌گذاران آن بتوانند با انجام فعالیت‌های مختلفی به درآمد برسند. اما انجام این فعالیت‌ها چگونه ممکن است؟

خرید و فروش ارزهای مختلف ابتدایی‌ترین و پرسودترین فعالیتی است که در بازار ارزهای دیجیتال رواج دارد. درواقع به سبب تنوع ارزی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، سرمایه‌گذاران می‌توانند متناسب با بودجه خود، ارزهای مختلف را خریداری کرده و پس از مدتی آن را بفروشند. این کار ساده‌ترین شیوه کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال است که بیشتر سرمایه‌گذاران آن را انجام می‌دهند.

یکی از ارزهای بسیار کاربردی و معتبری که خرید و فروش آن باعث سوددهی بسیار خوبی شده، ارز دیجیتال بیت کوین است. این ارز اولین رمزارزی بود که به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی شد. این ارز از اعتبار بالایی برخوردار بوده و خرید آن برای بسیاری از سرمایه‌گذاران سود قابل توجهی را به ارمغان آورده است. اما فروش این ارز کاربردی چگونه منجر به سوددهی شد؟ سرمایه‌گذاران چگونه باید ارز دیجیتال بیت کوین را به فروش برسانند؟

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

پیش از اینکه به دنبال درک شیوه‌های فروش ارز بیت کوین باشیم، باید بدانیم که بیت کوین چیست و چه قابلیت‌هایی دارد؟ ساتوشی در سال 2009 و برای اولین بار ارز دیجیتال بیت کوین را به دنیای پرهیاهو رمزارزها ارائه داد. ارز بیت کوین اولین ارزی بود که در بازار ارزهای دیجیتال مورد خرید و فروش قرار می‌گرفت.

نحوه فعالیت این ارز به صورت غیرمتمرکز بوده و هیچ نهاد یا سازمان خاصی بر آن تسلط ندارد. هرچند که این رمزارز در ابتدا توسط یک شخص ارائه شد، اما فعالیت آن به صورت غیرمتمرکز انجام شد.

نحوه عملکرد ارز دیجیتال بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین اولین رمزارزی است که به صورت نظیر به نظیر یا (peer to peer) فعالیت می‌کند. درواقع کاربران و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال از این رمزارز برای پرداخت‌های آنلاین خود استفاده می‌کنند. همچنین ارز دیجیتال بیت کوین یکی از پرسودترین ارزهایی است که در اختیار کاربران قرار گرفته و به صورت مستقل دارای شبکه بلاک چین است.

نکته قابل توجهی که درمورد ارز دیجیتال بیت کوین وجود دارد این است که در هنگام معامله این ارز در شبکه بلاک چین، تمام کاربران یا سرمایه‌گذارانی که در شبکه وجود دارند، باید صحت و درستی معامله را تایید کنند. این امر منجر به افزایش اعتبار معاملات خواهد شد.

مزیت های خرید و فروش بیت کوین

همانطور که گفته شد خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین و تایید معاملات ارزی، وابسته به تایید این معاملات از سوی کاربران شبکه بلاک چین دارد. همچنین بسیاری از کاربران از رمزارز بیت کوین برای پرداخت‌های آنلاین خود استفاده می‌کنند. اما انجام تمامی این فرایندها و معامله بیت کوین چه ویژگی‌هایی دارد؟

استففاده از بیت کوین در معاملات ارزی باعث می‌شود که کاربران از همین رمزارز برای پرداخت‌های آنلاین خود استفاده کنند. در این صورت سه قابلیت کاربردی برای کاربران ایجاد می‌شود:

  • کارمزد بسیار اندک

  • عدم نفوذ تورم در معاملات

  • عدم برگشت پرداخت‌های آنلاین

فعالیت غیرمتمرکز بیت کوین باعث شده که تورم در معاملات ارزی تاثیری نداشته باشد، همچنین میزان کارمزد این معاملات بسیار اندک بوده و به دلیل سیستم امنیتی قوی که در رمزارز دیجیتال بیت کوین وجود دارد، هزینه‌هایی که توسط کاربران پرداخت شده به هیچ عنوان برگشت نمی‌خورد.

نحوه نگه داری از ارز دیجیتال بیت کوین

حفظ و نگه‌داری ارزهای دیجیتال از مهم‌ترین نکاتی که کاربران این عرصه ملزم به رعایت آن هستند. درواقع بازار ارزهای دیجیتال دارای معاملات ارزی زیادی است که هرکدام از آنها سود خوبی را به ارمغان می‌آورد. به همین سبب بسیاری از اشخاص سودجو و کلاهبردار، قصد دستیابی به این ارزهای پررونق را دارند. اما چگونه می‌توان از ارزهای دیجیتال در برابر این اشخاص سودجو مراقبت کرد؟

طراحان و برنامه‌نویسان عرصه ارزهای دیجیتال برای حفظ و نگه‌داری ارزهای دیجیتال خود کیف پول‌های دیجیتالی را ارائه داده‌اند که هرکدام از آنها دارای سیستم‌های امنیتی بسیار خوبی بوده و توانایی مراقبت از هر نوع ارزی را دارند. بسیاری از ارزهای دیجیتال به صورت مستقل دارای کیف پول مخصوص بوده و توسط آنها نگه‌داری می‌شوند.

دارندگان ارز دیجیتال بیت کوین از بیت کوین والت (bitcoin wallet) که کیف پول رسمی این ارز است استفاده می‌کنند. این کیف پول دارای سیستم امنیتی بالا و رمز است. کاربران می‌توانند با استفاده از این کیف پول و بکارگیری رمز برای آن، از دارایی خود به صورت کامل محافظت کنند.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین

کاربرانی که قصد خرید ارز دیجیتال بیت کوین را دارند، می‌توانند از شیوه‌های مختلفی به این هدف دست یابند. برای دستیابی به ارز دیجیتال بیت کوین سه شیوه وجود دارد:

  • در اولین شیوه که امن‌ترین شیوه‌ هم نام دارد کاربران می‌توانند به صرافی‌های معتبر ایرانی مراجعه کرده و در صرافی ثبت نام کنند. کاربران برای ثبت نام در صرافی باید فرایند احراز هویت را انجام داده و پس از آن و می‌توانند با تعیین میزان حجم ارز بیت کوین، بهترین پلتفرم برای خرید را انتخاب کرده و بیت کوین را به کیف پول خود منتقل کنند.

  • در دومین شیوه کاربران می‌توانند به صرافی‌های خارجی مراجعه کنند. صرافی‌های خارجی در مقایسه با صرافی‌های ایرانی از میزان امنیت بیشتری برخوردار است، اما یکی از معایبی که به این شیوه وارد شده عدم دسترسی آسان به صرافی‌های خارجی است. درواقع به دلیل قوانین و تحریم‌هایی که در کشور ایران انجام شده، دسترسی به صرافی‌های خارجی کمی دشوار است.

  • سومین روش که از میزان امنیت کمتری برخوردار بوده، مراجعه مستقیم به دارندگان ارز بیت کوین است. به زبان ساده‌تر کاربران در این روش به سراغ دارندگان ارز بیت کوین رفته و آن را به صورت مستقیم و بدون واسطه خریداری می‌کنند. البته این روش از چندان امنیتی برخوردار نیست، زیرا خطراتی چون: عدم انتقال دارایی به کیف پول، هزینه بسیار هنگفت در مقایسه با قیمت اصلی و غیره وجود دارد. کاربران در این روش نیاز به پرداخت کارمزد ندارند.

راه های فروش بیت کوین

همانطور که گفته شد فروش بیت کوین یکی از راه‌هایی است که می‌تواند کاربران را به سوددهی برساند. اما چرا؟ درواقع ارز دیجیتال بیت کوین بهترین ارز دیجیتال ارزان است که فروش آن سود خوبی را به کاربران ارائه می‌دهد. درواقع این ارز باتوجه به قابلیت‌‌ها و در مقایسه با ارزهای دیگر، از قیمت کمتری برخوردار است. به همین سبب اصطلاح بهترین ارز دیجیتال ارزان برای آن بکار می‌رود. اما افزایش معاملات این ارز باعث رونق و افزایش میزان سود آن می شود. سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند از طریق روش‌های زیر ارز بیت کوین را به فروش برسانند.

فروش از طریق صرافی داخلی

ساده‌ترین شیوه برای فروش بیت کوین استفاده از صرافی‌های داخلی است. در این روش سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به صرافی‌های ایرانی و انجام فرایند احراز هویت، ارز بیت کوین خود را با تعیین قیمت و مشاهده میزان کارمزد، در لیست ارزهای فروشی قرار دهند. در این روش کاربرانی که قصد فروش بیت کوین را دارند، می‌توانند با مشاهده خریداران مختلف خود، بهترین قیمت برای ارز دیجیتال بیت کوین را انتخاب کرده و با همان خریدار معامله کنند.

البته یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای کاربران ایرانی وجود دارد دستیابی به یک صرافی معتبر ایرانی است. صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی است که با ارائه قابلیت‌های مختلف برای معاملات ارزی، فروش ارزهای دیجیتال را بسیار ساده تر کرده است.

فروش از طریق صرافی خارجی

فروش از طریق صرافی‌های خارجی یکی دیگر از شیوه‌های فروش بیت کوین است. صرافی‌های خارجی برای ثبت نام کاربران نیازی به احراز هویت ندارند، اما بر صحت IP کاربران دقت زیادی دارند. به همین سبب سرمایه‌گذاران می‌توانند با تعیین یک IP درست، به این صرافی‌ها مراجعه کرده و با تعیین قیمت، ارز خود در لیست فروش قرار دهند.

فروش از طریق سایت های مبادله

استفاده از سایت‌های مبادله یا P2P روشی است که کمتر به آن توجه شده، در این روش کاربران می‌توانند خریداران مختلف را در سایت‌های معتبر فروش بیت کوین پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کرده و ارز خود را به فروش برسانند.

کلام پایانی

برای فروش ارز بیت کوین شیوه‌های ساده و عین حال مهمی وجود دارد، هرکدام از این شیوه‌ها دارای نکات مهمی است که به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند که معامله بهتری داشته باشند. در هنگام فروش بیت کوین خریداران و پلتفرم‌های زیادی وجود دارد که هرکدام ارائه‌دهنده قیمت مختلفی هستند، پس با انتخاب یک پلتفرم درست برای فروش، سود خوبی را برای خود به ارمغان بیاورید.

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه