آموزش رمز ارز

ارز دیجیتال بیت تورنت BTT چیست؟ (آشنایی با BitTorrent)

ارز دیجیتال بیت تورنت BTT امروزه یکی از شاخص‌ترین و مهم‌ترین مبناهای تبادل مالی در دنیای کریپتوکارنسی است که توسط شرکت بیت تورنت ابداع شده. این سیستم به‌صورت متداول در راستای ارائه لینک‌های دانلود و آپلود فایل ایجاد شده و سال‌هاست که در این حوزه فعالیت می‌کند. با این تفاسیر، ارز دیجیتال بیت تورنت BTT نیز می‌تواند تا حد زیادی بر مبنای این سیستم قابل‌اعتماد باشد.

BitTorrent یک پروتکل به‌اشتراک‌گذاری فایل نظیر به نظیر محبوب است که به کاربران امکان می‌دهد آزادانه داده‌ها و فایل‌های بزرگ مانند فیلم‌ها، برنامه‌ها و فایل‌های صوتی را از طریق اینترنت به اشتراک بگذارند.

ارز دیجیتال بیت تورنت BTT چگونه شروع کرد؟

ارز دیجیتال بیت تورنت BTT چگونه شروع کرد؟

ارز دیجیتال بیت تورنت BTT ارز مبتنی بر بلاک‌چین است که البته سال‌هاست روی آن کار می‌شود. این شرکت از سال 2001 میلادی وارد جریان توسعه نرم‌افزاری و فضای ابری شد و در سال 2018 میلادی، بلاک‌چین آن نیز بخش مهمی از بازار را تحت‌تأثیر قرار داد.

برای خرید بیت تورنت با بهترین قیمت کلیک کنید

بیت تورنت در سال 2001 راه‌اندازی شد و علی‌رغم اینکه مبتنی بر بلاک‌چین نیست، به دلیل معماری همتا به همتای خود، مدت‌ها پیش‌گام در فناوری غیرمتمرکز بوده است. BitTorrent Inc در سال 2004 برای مدیریت توسعه مداوم این پروتکل تشکیل شد و در سال 2018 توسط جاستین سان، بنیان‌گذار Tron که بلاک‌چین شباهت‌های فنی زیادی با اتریوم دارد، از جمله توانایی میزبانی برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) خریداری شد.

پس از خرید، BitTorrent Inc. یک کلاینت جدید BitTorrent راه‌اندازی کرد که یک ارز رمزنگاری شده؛ توکن BitTorrent (BTT) – را که به‌عنوان یک توکن TRC-10 در بلاک‌چین ترون عمل می‌کند، یکپارچه می‌کند. درحالی‌که در تکرارهای گذشته بیت تورنت به‌شدت در نرم‌افزارها و رسانه‌های بدون مجوز قاچاق می‌شد، بیت تورنت فعال با بلاک‌چین آثار دارای مجوز و تراکنش‌های تأیید شده را در خود جای‌داده است. بیت تورنت اکنون بیش از 2 میلیارد کاربر و 200 میلیون کیف پول BTT در اکوسیستم خود ادعا می‌کند، و هر دو مرورگر وب اصلی BitTorrent و تکرار سرعت بیت تورنت مبتنی بر بلاک‌چین به طور گسترده برای استفاده در دسترس هستند.

بیت تورنت چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال بیت تورنت BTT تقریباً از همان سرورهای ابری استفاده می‌کند و بر اساس آن پلتفرم، داده‌های رمزنگاری شده را تبادل می‌کند.

فایل‌های دانلود شده از اینترنت به جهت بارگذاری روی شبکه اغلب از یک سرور به دست می‌آیند. بیت تورنت یک راهکار متداول جایگزین ارائه می‌دهد. به‌جای دانلود یک فایل از یک منبع که در اینترنت در دسترس است، این پروتکل شما را قادر می‌سازد تا قطعات آن فایل را از چندین کاربر در اینترنت به طور هم‌زمان دانلود کنید که فایل مشخص شده را در رایانه خود دارند. فایلی که دانلود می‌شود «تورنت» نامیده می‌شود، این سیستم امروزه در سراسر جهان مورداستفاده قرار گرفته و درحالی‌که عمل آپلود و اشتراک‌گذاری قطعه‌های فایل «seeding» نامیده می‌شود.

به همین ترتیب، گروهی از همتایان که فایل را ارائه می‌کنند، «Swarm» نامیده می‌شوند. سرعت دانلود با افزایش تعداد همتایان در گروه افزایش می‌یابد.

درصورتی‌که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارز دیجیتال بیت تورنت هستید، می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید، دقت فرمایید که در حال حاضر، ممکن است مبادلاتی که در مورد این ارز ذکر شده با واحدی که در حال حاضر مطالعه می‌کنید متفاوت باشد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که حتماً تاریخ انتشار مقاله با مرور داده‌ها را بررسی نمایید.

بیت تورنت نام ارز دیجیتال
BTT مخفف
بازار 643.540.991€
75 دامنه
3 January. 2019 تاریخ تأسیس
Justin Sun (TRON) مؤسس
28 January 2019 ICO
TRON (nativ), Ethereum, BNB بلاک‌چین و نوع استاندارد
Online وضعیت
https://bt.io/ وبگاه
Ja, BitTorrent-Chain Whitepaper وایت پیپر

سرعت بیت تورنت و توکن BTT

علی‌رغم استفاده گسترده از پروتکل اصلی BitTorrent، کاربران انگیزه کمی برای اتصال به swarm پس از بارگیری یک فایل و ادامه‌دادن آن به سایر کاربران نداشتند. BitTorrent Inc. با معرفی BitTorrent Speed، نسخه جدیدی از پروتکل BitTorrent که از یک توکن بومی BTT برای تشویق کاربران به ادامه کاشت فایل‌ها پس از دانلود استفاده می‌کند، به دنبال رفع این مشکل بود.

در BitTorrent Speed، کاربران به‌عنوان «درخواست‌کنندگان خدمات» طبقه‌بندی می‌شوند که توکن BitTorrent را در ازای فایل‌های سایر کاربران ارائه می‌دهند، یا «ارائه‌دهنده‌های خدمات» که همچنان فایل‌ها را در ازای BTT ارسال می‌کنند. درخواست‌کنندگان خدمات پیشنهادهای خودکار را برای ارائه‌دهندگان خدمات ارسال می‌کنند که مشخص می‌کند آنها برای یک قطعه از یک فایل چقدر BTT پرداخت خواهند کرد.

پس از اینکه پیشنهاد آنها پذیرفته شد، درخواست‌کننده خدمات مقدار توافق شده BTT را در یک کانال پرداخت در دفترکل بلاک‌چین خصوصی به امانت می‌گذارد. هنگامی که قطعه فایل منتقل شد، وجوه به ارائه‌دهنده خدمات ارسال می‌شود. این تراکنش بعداً در بلاک‌چین Tron ثبت می‌شود.

توکن بیت تورنت چه مشکلی را برطرف می‌کند؟

توزیع داده‌ها با استفاده از پروتکل BitTorrent (تورنت) – درست مانند بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده – بدون مرجع مرکزی، اما از کاربربه‌کاربر دیگر کار می‌کند. درست مانند شبکه بیت‌کوین، شبکه بیت تورنت نیز به ظرفیت محاسباتی نیاز دارد که وظیفه ذخیره و توزیع داده‌های موردنظر را بر عهده دارد.

برخلاف روش‌های سنتی انتقال داده مبتنی بر سرور، یک فایل از طریق تورنت همیشه تضمین نمی‌شود که همیشه در دسترس باشد.

برای این کار حداقل یک کامپیوتر باید به شبکه‌ای متصل باشد که فایل موردنظر به طور کامل در آن ذخیره شده است. به این ماشین‌حساب دانه می‌گویند.

بااین‌حال، هر فایلی که از طریق تورنت ارسال می‌شود، به شبکة seders خاص خود نیاز دارد. این باعث ایجاد تلاش زیادی می‌شود. تا کنون، جدای از ایده‌آل‌گرایی، هیچ انگیزه‌ای برای کاربران برای توزیع مجدد فایل‌های دانلود شده وجود نداشته است.

روند کارکرد ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

روند کارکرد ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

BitTorrent با اجازه‌دادن به کاربران برای کسب BTT برای ادامه‌یافتن فایل‌ها، انگیزه طولانی‌مدت ازدحام را فراهم می‌کند که منجر به زمان دانلود سریع‌تر برای کاربران و فایل‌های راحت‌تر می‌شود؛ بنابراین درحالی‌که Bittorrent قبلاً یک محرک اولیه در شبکه‌های همتا به همتا بود و چیزی شبیه به منادی انقلاب بلاک‌چین در حال پیشروی بود، با پیاده‌سازی بلاک‌چین مبتنی بر Tron که اعتبار غیرمتمرکز آن را مستحکم کرد، تا حدودی نوسازی شده است.

درحالی‌که کاربران بیت تورنت هنوز می‌توانند از مشتری مبتنی بر وب خود برای دانلودهای مبتنی بر تورنت در اکوسیستم اشتراک فایل استفاده کنند، به‌روزرسانی سرعت بیت تورنت گزینه‌ای قوی باانگیزه داخلی برای کاربران است.

سایر موارد استفاده از رمز BTT

BitTorrent Inc. انواع برنامه‌های مرتبط با BitTorrent و BTT را فراتر از پروتکل به‌اشتراک‌گذاری که درگذشته مشابه آن بود پیش می‌برد و در نظر می‌گیرد. یکی از این کلیدی‌ترین و مهم‌ترین محصولات سیستم فایل بیت تورنت (BTFS) است که یک سیستم ذخیره‌سازی فایل غیرمتمرکز و فورکی از سیستم فایل بین سیاره‌ای (IPFS) ساخته شده بر روی اتریوم است.

مانند سایر راه‌حل‌های ذخیره‌سازی غیرمتمرکز، BTFS به دنبال ارائه جایگزینی غیرمتمرکز، ضد سانسور و مقرون‌به‌صرفه برای ذخیره‌سازی ابری متمرکز است. فضای ذخیره‌سازی در شبکه را می‌توان با توکن‌های BTT خریداری کرد و از BTT می‌توان برای خرید کالا با تجار آنلاین از طریق CoinGate و CoinPayments استفاده کرد.

کسب‌وکار BTTC چیست و چه اتفاقی برای BTT افتاد؟

طبق گزارش‌ها، پروژه BitTorrent بزرگ‌ترین شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا در جهان با بیش از 90 میلیون کاربر فعال و کل پایگاه نصب شده بیش از 2 میلیارد مشتری تورنت است.

طبق گزارش‌ها، پروژه BitTorrent بزرگ‌ترین شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا در جهان با بیش از 90 میلیون کاربر فعال و کل پایگاه نصب شده بیش از 2 میلیارد مشتری تورنت است. BTTOLD در مجموع تنها 990 میلیارد توکن با میانگین 11000 توکن برای هر کاربر فعال دارد.

مطابق با کاغذسفید BitTorrent-Chain، انواع برنامه‌های غیرمتمرکز، مانند امور مالی غیرمتمرکز، به محرک‌های اصلی شبکه TRON و دیگر پلتفرم‌های قرارداد هوشمند تبدیل شده‌اند. در همین حال، انواع بیشتری از برنامه‌های غیرمتمرکز در تعداد زیادی درحال‌توسعه هستند، اما اکوسیستم بلاک‌چین فعلی برای پشتیبانی از تقاضا برای برنامه‌های کاربردی در مقیاس بزرگ کافی نیست. تجربه ضعیف کاربر با Dapps، اعتبارسنجی آهسته بلوک، هزینه تراکنش‌های بالا و مقیاس‌پذیری پایین، همه عواملی هستند که مانع از استفاده کاربران از برنامه‌های بلاک‌چین در مقیاس می‌شوند.

آیا ارز دیجیتال بیت تورنت BTT ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

بله ارز دیجیتال بیت تورنت BTT یک گزینه محبوب و متداول در جهان آینده توکن‌ها است که می‌توان روی آن حساب ویژه‌ای باز کرد. البته هیچ‌گاه نباید در مورد آینده بازارهای مالی نظرات قطعی داد. ما هم این کار را انجام نمی‌دهیم، در مورد این ارز شما می‌توانید تحقیقات تکمیلی را از طریق مبانی پرداخت و دریافت انجام دهید.

 عملکرد ارز ممکن است در بلندمدت صعودی باشد. حرکت بیت تورنت را می‌توان بر اساس تحلیل تکنیکال به‌دقت دنبال کرد. به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که محاسبات خود را طبق پیش‌بینی‌های بازار برای تجارت در BTT انجام دهند و همچنین توصیه می‌شود مشاوره سرمایه‌گذاری را انجام دهند. BTT یکی از پروژه‌های ارز دیجیتال مناسب توسط شبکه TRON است که نقدینگی متوسطی دارد.

بیشتر بخوانید: روش جذاب TPA برای کسب درآمد از متاورس

پتانسیل‌ها و فرصت‌های توکن BitTorrent

وظیفه اصلی توکن بیت تورنت توکن کردن شبکه بیت تورنت است. در آنجا توکن به چند صد میلیون کاربر می‌رسد که می‌توانند متقابل از آن بهره ببرند. درحالی‌که اینترنت در طول چند سال به طور فزاینده‌ای متمرکز شده است، روند معکوس آن را می‌توان در چند سال گذشته مشاهده کرد.

BTT امکانات جدیدی را در زمینه تبادل داده P2P ایجاد می‌کند که نوید استفاده بیشتر را می‌دهد. بنیاد TRON قبلاً چندین شرکت را خریداری کرده است که متعاقباً BTT در آنها پیاده‌سازی شد. به‌عنوان شرکتی که در کسب درآمد از رسانه‌ها تخصص دارد، نمی‌توان ادغام آینده در پروژه‌های جدید را رد کرد. حتی امروزه، BTT دیگر محدود به تورنت نیست.

چرا ارز دیجیتال بیت تورنت آینده‌نگرانه است؟

توکن BitTorrent به‌عنوان ارز اکوسیستم BitTorrent عمل می‌کند.

کاربران آن را برای تکمیل خدماتی مانند ارائه فضای دیسک و پهنای باند دریافت می‌کنند. پرداخت‌های درون اکوسیستم نیز با توکن انجام می‌شود.

بنابراین، اگر کاربران می‌خواهند قفل تورنت سریع‌تر را باز کنند، فضای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز را به دست آورند یا برای پخش‌کننده‌ها در DLive پول بفرستند، باید یا می‌توانند – بسته به مکان – از توکن BitTorrent استفاده کنند. شبکه BitTorrent متشکل از میلیون‌ها کاربر است که می‌توانند مستقیماً به توکن دسترسی داشته باشند. تقاضای آنها تعیین‌کننده ارزش پول است. افزایش مخاطب باعث افزایش قیمت می‌شود. بنیاد TRON به افزایش محبوبیت اعتقاد دارد.

چرا مردم به ارز بیت تورنت اعتماد کردند؟

دلیل اصلی افزایش حجم معاملات BTT، اطمینان از عملکرد آن است. یک پلت فرم غیرمتمرکز فقط با سرعت به الگوریتم ایمنی اضافه می‌کند و در نهایت باعث می‌شود توده‌ها به پلت فرم اعتماد کنند.

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت

در مورد پیش‌بینی ارزهای دیجیتال نیز باید به همان اندازه محافظه‌کارانه عمل کرد؛ موضوع مهمی که باید در مورد این ارز بدانید این است که پیش‌بینی می‌شود که قیمت بیت تورنت خنثی باشد و برای سال آینده، پیش‌بینی نرخ تخمین زده شده به 0.00000180 دلار نوسان داشته باشد که در نوع خودش بی‌نظیر است.

با صحبت در مورد پیش‌بینی بلندمدت بیت تورنت، نمی‌توان انکار کرد که BTT ممکن است خود در یک مسیر صعودی ببیند، مبانی قیمت‌گذاری در بازار با چیزی که ما امروزه شاهد آن هستیم متفاوت است. ممکن است در سال‌های آینده رویه کلاً تغییر کند. بااین‌حال، ارز دیجیتال BTT یا بیت تورنت تنها در صورتی می‌تواند روند صعودی را حفظ کند که سطح مقاومت روانی را بشکند.

چرا BTT مجدداً نام‌گذاری شد؟

تخمین زده می‌شود که عرضه توکن BTT تا دسامبر 2021 بسیار کم باشد. در 12 دسامبر 2021، Redenomination با انتشار هم‌زمان زنجیره BTT انجام شد. این مذاکره مجدد (تبادل ارز) ضروری تلقی شد؛ زیرا توزیع بین شرکت‌کنندگان در اکوسیستم در عمل بسیار کم بود.

پاداش استخراج‌کنندگان BTFS، یعنی افرادی که فضای ذخیره‌سازی و پهنای باند خود را برای ذخیره‌سازی داده‌های غیرمتمرکز در دسترس قرار می‌دهند، قبل از تکرار مجدد، 0.00231 BTT بود. همین مقدار کم مشکلاتی را ایجاد کرد. کاربران عملاً مجبور شده‌اند منفعل باشند؛ زیرا مبالغ کوچک و کارمزد تراکنش‌ها سر راه یکدیگر قرار می‌گیرند.

بنابراین، تصمیم گرفته شد که تمام اعشار حذف شوند. در همین مثال، یک ماینر BTFS 2.31 BTT دریافت می‌کند. علاوه بر این، این امر از سوءتفاهم‌هایی که به دلیل ارقام اعشاری در بین کاربران ایجاد می‌شود جلوگیری می‌کند. در این راستا، خدمات مشتریان BitTorrent انتقادات زیادی دریافت کرد که سپس درخواست این نوآوری را دادند.

همکاری بیت تورنت

Rainberry Inc. (قبلاً BitTorrent Inc.) به‌عنوان یک شرکت تابعه از بنیاد TRON، همکاری نزدیکی با TRON دارد.

شرکت مادر در تلاش برای طراحی یک اکوسیستم منسجم از خریدهای مختلف است. در نوامبر 2020، بیت تورنت با شرکت چینی هواوی وارد همکاری شد. تولیدکننده دستگاه‌های فنی پایانی دارای پایگاه کاربری سه میلیاردنفری است. هدف از این همکاری، دسترسی آسان بیت تورنت به این گروه هدف بود.

بهترین کیف پول یا والت‌های بیت تورنت

با رشد تقریباً 900 درصدی توکن بیت تورنت از ابتدای سال 2021، بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در حال ارزیابی پتانسیل BTT و اضافه‌کردن آن به سبد سهام خود هستند. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که بیت تورنت را جذاب می‌کند این است که TRON هر ماه یک ایردراپ BTT را برای همه دارندگان TRX انجام می‌دهد و تا سال 2025 این کار را ادامه خواهد داد. به‌هرحال با این تفاسیر، ممکن است شما قصد سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال بیت تورنت را داشته باشید که در این صورت می‌توانید از والت‌های زیر استفاده کنید:

TronLink

ترون لینک یکی از اولیه‌ترین گزینه‌های پیش و رو است که می‌توان روی آن حساب کرد.

TronLink که قبلاً با نام TronWallet شناخته می‌شد، یک کیف پول منبع‌باز توسعه‌یافته توسط جامعه برای اکوسیستم TRON است. این رسماً توسط بنیان‌گذار TRON جاستین سان توصیه شد. TronLink برای سیستم‌عامل‌های اصلی موبایل و به‌عنوان افزونه مرورگر کروم در دسترس است.

Guarda Wallet

این گزینه نیز از 45 بلاک‌چین متفاوت پشتیبانی کرده و می‌توانید حتی روی آن تبادلات مالی خود را به‌صورت دقیق و پیشرفته روی آن انجام دهید. این سیستم نسخه‌های موبایل، دسکتاپ و مرورگر Guarda نیز خواهد داشت و تیم پشتیبانی آن نیز به‌صورت 24 ساعته پاسخگوی سؤالات شما خواهد بود.

رقابت توکن بیت تورنت در بازار ارزها

بسته به حوزه مسئولیت، توکن BitTorrent رقابت زیادی دارد. در زمینه پخش ویدئو و رسانه، به‌عنوان‌مثال، اعتبار THETA و LBRY (LBC) وجود دارد. در بخش انتقال داده و ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز، BTT با ارزهای رمزنگاری شده مانند Filecoin (FIL) یا Arweave (AR) رقابت می‌کند.

به‌عنوان یک نشانه سودمند از یک اکوسیستم تورنت، BTT تا حد زیادی تازه‌وارد در این عرصه است. رقبای کوچکی مانند Upfire (UPR) وجود دارند. BitTorrent پروتکلی است که در سراسر جهان توزیع شده است و سال‌هاست که بسیار محبوب بوده است. از BTT می‌توان برای افزودن توابع مفید به پروتکل و در نتیجه تقویت هم‌زمان شبکه استفاده کرد.

اگر ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز در سال‌های آینده شتاب قابل‌توجهی به دست آورد، افزایش قیمت برای توکن قابل‌تصور است.

جمع‌بندی

ارز دیجیتال بیت تورنت BTT به‌واسطه حضور مداوم و سالیان متوالی فعالیت در حوزه شبکه و وب، می‌تواند اعتمادبخش مهمی از کاربران را به دست آورد. در مورد پراکندگی آن نیز می‌توان گفت که حدود 20 درصد از این ارز، در اختیار ترون است. 19 درصد از آن نیز به بنیاد بیت تورنت اختصاص داده و 19.9 درصد نیز در اختیار منابع این سیستم خواهد بود.

این تفسیر می‌توان گفت که بخش مهمی از آن را نیز به‌صورت سهم عمومی عرضه کرده‌اند و دراین‌بین، 10 درصد نیز در اختیار ایردراپ‌های شبکه است که تبادلات مالی را روی این بستر انجام می‌دهند. فضای ارز دیجیتال بیت تورنت BTT به‌گونه‌ای است که در مورد آینده آن، رویا پردازی‌های زیادی خواهد شد.

توکن بیت تورنت (BTT) توکنی است که به‌عنوان ارز برای پروتکل بیت تورنت به همین نام عمل می‌کند. این پروتکل امکان تبادل داده بین همتایان را فراهم می‌کند؛ بنابراین یک سیستم P2P (به‌اشتراک‌گذاری فایل نظیر به نظیر) است. BTT پروتکل را توک نیزه می‌کند که دارای پتانسیل عظیمی با تخمینی 250 میلیون کاربر ماهانه است.

تحریریه

بیتمینو فعالیت رسمی خود را در سال 1399 بصورت برای افزایش آگاهی مردم در زمینه ارز دیجیتال آغاز نموده است و سعی دارد مرجعی برای مطالعه آخرین اخبار و آموزش های مربوط به ارز دیجیتال برای فارسی زبانان شود.و همچنین قصد دارد تا ابزار هایی مانند قیمت لحظه ای و دیگر ابزار های ارز دیجیتال را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

نوشته های مشابه