نقشه راه آموزش ارز دیجیتال

مجموعه اینترنتی بیتمینو در حال حاضر به‌عنوان یک وب‌سایت تخصصی در حوزه بلاک‌چین، کریپتوکارنسی و رمزارزها با فعالیت مداوم و پوشش حداکثری اخبار این زمینه، در پی افزایش و ارتقا دانش فنی و همین‌طور آشنایی حداکثری عزیزانی است که امکان استفاده از پلتفرم‌های خارجی و بین‌المللی را ندارند.

ارزهای دیجیتال و فناوری‌های مرتبط با آن در حال حاضر یکی از موضوعات پرابهام و البته محبوب و سودآور مالی در قرن بیست و یکم محسوب می‌شوند. نمی‌توان تأثیر آن‌ها را بر مبنا و مفهوم زندگی انسان‌ها کتمان کرد و البته بسیاری از تجارت‌ها و پرداخت‌های روزانه و معمول نیز در این سیستم انجام می شود.

با تمام این تفاسیر، شما می‌توانید از آموزش‌های رمزارز بیتمینو، در این حوزه استفاده کرده و اگر قصد درآمدزایی در زمینه ارزهای دیجیتال را دارید، صفر تا صد آن به‌صورت نقشه راه یا مسیر یادگیری ارز دیجیتال، در اختیارتان است.

کریپتوکارنسی , همان‌طور که پلتفرم‌های مبتنی کار می‌کنند کاملاً غیرمتمرکز است؛ به‌عنوان یک بلاک‌چین مبتنی بر مالی، این بدان معناست که توسط هیچ بانک مرکزی یا مرجع پولی اداره نمی شود. این سیستم بیشتر توسط یک شبکه کامپیوتری جامعه همتا به همتا متشکل از ماشین‌های کاربران یا “سرورها” نگهداری می‌شود. توجه داشته باشید که اگرچه اساساً ناشناس است، ریاضیات پشت آن، آن را به یک دفتر معاملات عمومی جهانی تبدیل می‌کند، بنابراین هر تراکنش را می‌توان در نهایت از طریق رمزنگاری ردیابی کرد.

اهمیت فراگیری آموزش‌های ارز دیجیتال

به‌هرحال دنیای ارزهای دیجیتال نیز قواعد و قوانین خاص خود را دارید. اهمیت رمزنگاری و عدم افشای اطلاعات پرداخت‌کننده و خریدار اگرچه در این سیستم یک مزیت به‌حساب می‌آید. اما می‌تواند موجب بروز مشکلاتی نیز شود. به طور مثال شما نمی‌توانید در بیشتر موارد تشخیص دهید کسی که پشت سیستم نشسته و صاحب یک والت است، یک دانش‌آموز دبیرستانی بوده و یا مجموعه‌ای تحت عنوان یک پلتفرم رسمی فعالیت می‌کند.

ازاین‌رو در سراسر دنیا، معمولاً آموزش‌هایی پیش از ورود به این زمینه‌ها در اختیار افراد و کاربران قرار می‌گیرد که می‌تواند این مشکلات را تا حد زیادی حل کند. منابع ایرانی زیادی نیز برای آموزش رمز ارز وجود دارد که ما سعی می‌کنیم یکی از مفیدترین‌ها باشیم.

فناوری بلاک‌چین و غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی سبب شده است که افراد زیادی به آن وابستگی پیدا کنند. در دنیا مبادلات حالا و کم‌کم به سمت عدم استفاده از واحدهای مرسوم و بیت‌کوین و یا موارد مشابه آن پیش می‌رود. به طور مثال در کشور السالوادور شما امکان استفاده از واحد بیت‌کوین به‌عنوان روش رسمی پرداخت را خواهید داشت.

یعنی تمامی سیستم‌های بانکی، عملیاتی و پرداختی نیز به‌صورت کامل از آن حمایت می‌کنند.

البته که به شما حق می‌دهیم در مورد یادگیری ارز دیجیتال، کمی دودل بوده و یا آن را ترسناک بدانید، ما در این مسیر در کنار شما هستیم و بر اساس مفاهیم ساده و مواردی که عمومیت بیشتری دارند، دسته‌بندی‌های مختلفی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

منظور از ارز دیجیتال چیست؟

به گفته بانک مرکزی اروپا، اروپایی‌ها بیشتر و بیشتر به روش‌های پرداخت دیجیتالی متکی هستند. به همین دلیل است که اتحادیه اروپا اقداماتی را انجام می‌دهد تا مطمئن شود که انتقال مردم به پرداخت بدون نقد تاحدامکان ایمن، روان و مؤثر است.

ارز دیجیتال نوعی ارز است که عمدتاً به‌صورت دیجیتالی وجود دارد نه به‌عنوان پول نقد فیزیکی، مانند یک ارز دیجیتال. تقریباً 50 بانک مرکزی در سراسر جهان در حال آزمایش یا تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال هستند. برخی از بانک‌هایی که CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) را بررسی می‌کنند عبارت‌اند از Riksbank سوئد (با E-krona) و بانک مرکزی باهاما (با دلار Sand).

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ارز دیجیتال، غیرمتمرکز بودن آن است. یعنی شما می‌توانید پرداخت را به‌صورت مجازی و بدون نیاز به کمکی‌هایی مانند پول انجام دهید. ضمن این که امکان کنترل پرداختی‌ها از طریق سیستم‌های ناظر دولتی نیز در بیشتر موارد وجود ندارد. البته نمی‌توان گفت که دنیای ارز دیجیتال کاملاً برای خریداران و پرداخت‌کنندگان امن است. اما به‌هرحال همیشه تراکنش‌ها روی بلاک‌چین ذخیره‌سازی شده و امکان بازیابی آن‌ها نیز وجود دارد.

بیت‌کوین در حال حاضر به‌عنوان اولین و معتبرترین ارز دیجیتال شناخته می‌شود که در سال 2008 میلادی وسط گروهی یا فردی تحت عنوان نام مستعار ساتوشی ناکاموتو توسعه‌یافته و سپس در وضعیت‌های مختلف بازار، ارزش‌های یورویی و دلاری مختلفی را به خود دیده.

البته گفته می‌شود که بیشترین مقدار از این ارز دیجیتال در حال حاضر استخراج شده و یکی از دلایل موفقیت آن، قصه و روایتی است که در آن فردی برای خرید پیتزا، در ازای دو پیتزا 10 هزار بیت‌کوین را به فروشنده پرداخت نمود. این شخص لازلو هانیچ نام داشت که البته اتفاق رخ‌داده برای او، حاشیه‌های زیادی را به همراه داشت.

چرا یادگیری ارز دیجیتال در عصر پیش و رو مهم است؟

محبوبیت ارزهای دیجیتال هر لحظه بین افراد در سراسر دنیا بیشتر می‌شود. در مقابل تعداد افرادی که وارد این گستره از دانش فنی می‌شوند نیز هر روز بیشتر می‌شود؛ برای کسانی که می‌خواهند به سمت یادگیری ارز دیجیتال بروند این سوال مطرح می‌شود که چرا این زمینه می‌تواند برای آن‌ها آینده‌ای روشن داشته باشد؟ اصلاً می‌توان گفت که در نهایت ارزهای دیجیتال، مصونیت مالی خواهند داشت؟ ضمن این که محبوبیت ارزهای دیجیتال را در ادامه بررسی و بیان خواهیم کرد.

 • پرداخت‌های سریع‌تر با استفاده از ارز دیجیتال

می‌توانید پرداخت‌ها را بسیار سریع‌تر از روش‌های فعلی انجام دهید، مانند ACH یا حواله‌های معمول که ممکن است چند روز طول بکشد تا مؤسسات مالی یک تراکنش را تأیید کنند.

 • هزینه تراکنش‌ها

نقل‌وانتقالات بین‌المللی ارزان‌تر معاملات ارز بین‌المللی بسیار گران است. افراد برای انتقال وجوه از یک کشور به کشور دیگر کارمزدهای بالایی دریافت می‌کنند، به‌خصوص زمانی که این امر شامل تبدیل ارز باشد. دارایی‌های دیجیتال می‌توانند این بازار را با سرعت بیشتر و هزینه کمتر مختل کنند.

 • دسترسی 24/7

انتقال پول موجود اغلب در طول تعطیلات آخر هفته و خارج از ساعات کاری عادی زمان بیشتری می‌برد؛ زیرا بانک‌ها بسته هستند و نمی‌توانند تراکنش‌ها را تأیید کنند. با ارز دیجیتال، تراکنش‌ها در 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته با سرعت یکسانی کار می‌کنند.

 • حمایت از افراد بدون بانک

بر اساس نظرسنجی FDIC در سال 2019، بیش از 7 میلیون خانوار آمریکایی حساب بانکی ندارند. آنها در نهایت هزینه‌های پرهزینه‌ای را برای پرداخت چک‌های حقوق خود و ارسال پرداخت‌ها به دیگران از طریق حواله یا حواله پرداخت می‌کنند.

 • امنیت

موضوع امنیت که موجب جلوگیری از فیشینگ، صفحات جعلی و پرداخت‌هایی با کلاه برداری می‌شود، از جمله اصلی‌ترین دلایلی است که باعث شده بسیاری از شرکت‌ها به سمت آن روی‌آورند.

 • معامله مستقیم و بدون واسطه

از طرفی دیگر، هیچ نهاد، ارگان، بانک و یا سازمانی روی بحث ارزهای دیجیتال نظارت ندارد و به طبع، شما می‌توانید بدون حضور شخص سومی، پرداخت‌ها و یا دریافتی‌ها را در سایه ایمن ارزهای دیجیتال انجام دهید.

 • امکان سرمایه‌گذاری بلندمدت و کوتاه‌مدت

شما به شکل ویژه‌ای با یادگیری ارز دیجیتال، می‌توانید از روش‌هایی مانند استخراج، ترید و یا خریدوفروش، به میزان خوبی از سود برسید. این سوددهی هم با سپرده‌های طولانی و هم کوتاه‌مدت قابل دریافت است.

 • بین‌المللی بودن ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال محدودیت مدنی ندارند، در تمامی کشورها قابل‌استفاده هستند و هیچ کشوری نمی‌تواند به‌صورت مستقیم روی آن‌ها تحریم ایجاد کند. در نتیجه باعث می‌شود که تراکنش‌ها ناشناس باقی‌مانده و پرداخت‌ها نیز به‌سرعت و با راحتی هرچه‌تمام‌تر انجام گردد.

 • شهرت و محبوبیت بین مردم

در سال 2023 میلادی، ارزهای دیجیتال به‌خوبی بین مردم جاافتاده‌اند و می‌توان گفت که افراد مشهور نیز به‌هرحال در هفته یک‌بار در مورد آن‌ها صحبت می‌کنند، کافی است به تاریخچه توییت‌های ایلان ماسک، بیل گیتس، داگ، جک دروسی و... سری بزنید؛ متوجه می‌شوید که دامنه حضور ارز دیجیتال بین مردم فراتر از صرفاً چند صفحه مقاله و یا وب‌سایت‌های آموزش ارز دیجیتال است.

 • مزیت مهم برای ایرانیان

به‌هرحال ما در داخل کشورها با تحریم‌های بانکی و مشکلات متداولی در بحث خرید، پرداخت و فروش مواجه هستیم. استفاده از سیستم کریپتوکارنسی تا حد زیادی برای ما فوایدی فراتر از موارد ذکر شده در مقالات دارد. با استفاده از ارز دیجیتال، هویت ما مخفی مانده و می‌توانیم هر چیزی را به‌سادگی از کشور ثانویه، بخریم و بفروشیم.

چرا پیدایش ارز دیجیتال مثبت بود؟

همیشه دنیای مالی حاکم در کشورها و زیر نظر سازمان‌های دولتی، یک‌سری مشکلات و معایب دارد که می‌تواند کل سیستم پرداخت و اعتمادسازی مشتریان را تحت‌الشعاع قرار دهد.

به‌هرحال ممکن است به‌صورت دوره‌ای:

 • سیستم‌های بانکی در شهر و یا استان و کشورتان دچار مشکل شوند، ازکارافتادن سیستم‌ها و شبکه داخلی و...
 • ممکن است حساب کاربری و بانکی شما پس از مدتی به‌موجب فیشینگ، روش‌های نفوذ و هک در امنیت شبکه، دچار اختلال گردد.
 • شما و دوستتان، خارج از یک محدوده مرزی و خاکی، در دو کشور زندگی می‌کنید و ترجیح می‌دهید که با یک واحد مالی، با هم ارتباط برقرار کنید و یا اصلاً شخص در کشور ثانویه، واحد مالی شما را به رسمیت نمی‌شمارد.

در چنین مواردی، می‌توان گفت که به‌هرحال جایگاه ویژه‌ای برای ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می شود.

شما صرفاً نیاز به یک کیف پول خواهید داشت؛ پرداخت انجام می‌شود و از شما سوال می‌گردد که آیا در مورد انجام تراکنش مطمئن هستید؟ مبلغ به کیف پول شخص دوم ارسال‌شده و او نیز می‌تواند تراکنش را مدیریت و اطلاعات آن را کسب کند. این نوع از تبادلات مالی که در سایه یادگیری ارز دیجیتال رقم می‌خورد، بسیار سریع، روان و بدون وابستگی مالی و... است.

چرا کریپتوکارنسی مهم است؟

تجارت‌های آنلاین امروزه وارد مرحله‌ای جدید شده‌اند و شما می‌توانید با بررسی آن‌ها، به زمینه‌های مختلف به جهت تسریع پردازش‌ها و همین‌طور تبادلات مالی کمک کنید. اگر کمی با مفهوم ارز دیجیتال آشنا باشید، شاید حتی تصور کرده باشید که کم‌کم، واحدهای مالی معمول مانند دلار، یورو و پوند، کم‌کم قرار است در خریدهای اینترنتی و... جای خود را به این سیستم‌ها بدهند. البته در این مورد ضدونقیض بسیار مطرح است؛ اما خیلی دورازذهن نیست. در نتیجه یادگیری ارز دیجیتال بیش از هرزمانی ضروری می شود.

ابتدا، توجه داشته باشید که انواع مختلفی از ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد، اما به‌هرحال برخی در دنیا محبوب‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند. بیت‌کوین، اتریوم، تتر و... از جمله آن‌ها هستند. ممکن است این موضوع را زیاد شنیده باشید که می‌گویند: اگر در سال 2010 100 دلار بیت‌کوین آورده بودم، اکنون بیش از 100 میلیون دلار داشتم یا در مورد اولین میلیاردرهای بیت‌کوین معمولاً چنین اخباری شنیده می شود.

بدون پرداختن به جزئیات زیاد، درحالی‌که اتریوم بسیار شبیه به بیت‌کوین است، استفاده از آن فراتر از جنبه مالی صرف مواردی مانند استخراج، به ارائه خدمات در بلاک‌چین خاص خود می‌رسد. اتریوم زبان‌های برنامه‌نویسی نرم‌افزاری داخلی را ارائه می‌کند که می‌توان از آنها برای نوشتن قراردادهای هوشمند استفاده کرد که می‌توانند برای اهداف بسیاری از جمله انتقال و استخراج ارز دیجیتال قابل‌معامله و... استفاده کرد.

ضرورت یادگیری ارز دیجیتال و ورود به این بازار

ورود به بازار ارز دیجیتال، می‌تواند مزیت‌های زیادی برای شما داشته باشد.

رمزارزها راهی برای انتقال آنلاین و سریع مبالغ در سیستم‌های همتا به همتا است که نیازی به‌واسطه دارند، نهاد یا اشخاصی نیز برای نظارت بر آن وضع نشده‌اند و بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال مرجع، معمولاً شایستگی خود را به شکلی اثبات کرده‌اند که تحت عنوان یک روش پرداختی متداول شناخته می‌شوند.

باتوجه‌به گسترش روزافزون فناوری، بهتر است که زندگی خود را درگیر این موضوعات کنیم، چون درست مانند این است که استفاده ساده از یک کامپیوتر یا موبایل هوشمند را نیاموخته باشیم و به طور معمول، در همکاری با شرکت‌ها، افراد، مجموعه‌ها و یا پرداخت‌های بانکی، دچار مشکل می‌شویم.

در صورتی که شما هم علاقه‌مند به این حوزه هستید، می‌توانید با مقالات و آموزش‌های مختلف و ویژه‌ای که بیتمینو در اختیارتان قرار می‌دهد، به‌صورت مبنای آموزش گام‌به‌گام ارزهای دیجیتال پیش بروید و ما سعی می‌کنیم که شما را در وهله اول با مفهوم کلی، منابع و آموزش‌های اصلی آشنا کرده و سپس به بررسی صرافی‌های ایرانی و در نهایت باتوجه‌به گسترش دامنه علمی، با صرافی‌های خارجی آشنا سازیم.

با تمامی این تفاسیر، کیف‌های پول مناسب موبایل‌های اندروید و ios و سیستم‌عامل‌های دسکتاپ مانند ویندوز و مکینتاش را نیز به شما معرفی خواهیم کرد. برای مدیریت و همین‌طور نقل و تحلیل بازار و آینده کریپتوکارنسی‌های مختلف، می‌توانید از تحلیل‌های فاندامنتال و یا تحلیل تکنیکال استفاده کنید.

در واقع سعی می‌کنیم که شما را در مسیر اولیه معامله بازار ارزهای دیجیتال یاری کرده و معنا و مفهوم سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال را پله به پله شرح دهیم.

دانلود لوگو بیت کوین

مفاهیم پایه

دانلود لوگو بیت کوین

استخراج ارز

دانلود لوگو بیت کوین

آموزش رمز ارز

دانلود لوگو بیت کوین

ترید و معامله‌گری

دانلود لوگو بیت کوین

مفاهیم پایه

دانلود لوگو بیت کوین

استخراج ارز

دانلود لوگو بیت کوین

آموزش رمز ارز

دانلود لوگو بیت کوین

ترید و معامله‌گری