آموزش رمز ارز

چگونه میتوان وارد بازار ارز دیجیتال شد ؟ (آسان شروع کنید )

اهمیت ارز دیجیتال در سال‌های اخیر توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است؛ بنابراین دسترسی به دنیای ارزهای دیجیتال یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری امروزه است.

اگرچه اهداف ارز دیجیتال کمی متفاوت است؛ اما هر کدام می‌توانند انتخاب خوبی برای سرمایه‌گذاری باشند. آمار جستجوی عبارت «چگونه وارد بازار ارزهای دیجیتال شویم» به خوبی نشان می‌دهد که افراد زیادی به دنبال پاسخی برای این سوال هستند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید، اما راه را نمی‌شناسید، این مقاله برای شما مناسب است.

در این مقاله از وب‌سایت بیتمینو به نکات مهمی که قبل از ورود به بازار ارزهای دیجیتال باید بدانید، می‌پردازیم. البته همه نکات به این محدود نمی‌شود و برای ادامه مسیر باید روزانه تحقیق، مطالعه، بررسی قیمت‌ها انجام دهید و با ورود به صرافی دیجیتال آنلاین فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کنید.

ارز دیجیتال چیست؟

بهتر است قبل از اینکه سراغ مبحث اصلی برویم اصلا بفهمیم که ارز دیجیتال به چه معناست؛ چون اگر شما اطلاعی در این باره نداشته باشید با این مقاله ارتباط خوبی بر قرار نخواهید کرد. در ضمن این احتمال وجود دارد که اهداف یک ارز با اهدافی که شما در ذهنتان دارید، متفاوت باشد.

پیشنهاد ما برای این که شما قدم اول خوبی را به سمت ارزهای دیجیتا بردارید این است که به صرافی‌های آنلاین سر بزنید. نوبیتکس، پول نو، اوکی اکسچنج، تبدیل و رمزینکس از بهترین صرافی‌هایی هستند که با مراجعه به آنها می‌توانید اطلاعاتی مانند تفاوت حجم معاملات ارزهای مختلف و همچنین موضوعات آموزشی را در بلاگ این سایت‌ها مشاهده کنید.

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال

ارز دیجیتال از طریق اینترنت و واسط افراد مبادله می‌شود. بیت کوین نام اولین رمز ارزی است که رسما وارد بازار شد. پس از بیت کوین، ارزهای رمزنگاری‌شده دیگری وارد بازار شدند که در بین کاربران محبوب شده‌اند. با این حال، در طول سال‌ها بیت کوین در بین کاربران ارزهای دیجیتال محبوب شده است و بسیاری از کاربران از آن برای تراکنش‌های خود استفاده می‌کنند. بیت کوین در حال حاضر با ارزش‌ترین ارز در بازار ارزهای دیجیتال است و به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود.

همه ارزهای دیجیتال با استفاده از فناوری بلاک چین کار می‌کنند. فناوری بلاک چین یک سیستم متمرکز است که بر تمام تراکنش‌های ارز دیجیتال نظارت دارد. وقتی صحبت از ارز دیجیتال می‌شود، امنیت گزینه بسیار مهمی است و باید به امنیت نیز توجه کنید. بخشی از امنیت ارزهای دیجیتال مربوط به بلاک چین است.

چگونه میتوانیم ارز دیجیتال به دست آوریم؟

دو راه برای دریافت کردن ارز دیجیتال وجود دارد که در ادامه به روش‌های دریافت ارز دیجیتال خواهیم پرداخت:

روش اول: ماین ارز دیجیتال یا استخراج ارز دیجیتال

ماین کردن ارزهای دیجیتال با کمک دستگاه‌های خاصی انجام می‌شود. برای استخراج ارز دیجیتال استفاده از دستگاه ماینر ضروری است. هر ارز از الگوریتم خاصی پشتیبانی می‌کند. طبق الگوریتم باید تجهیزات لازم را تهیه کرده و سپس ارز را استخراج کنید.

ماین کردن ارز های دیجیتال خیلی تخصصی است و نیاز به مهارت زیادی دارد. در ضمن اگر می‌خواهید ماین ارزهای دیجیتال را شروع کنید باید تجهیزاتی را تامین کنید که هزینه بسیار زیادی دارند. برای مثال ارزان‌ترین دستگاه ماین ارزهای دیجیتال در سایت‌های معتبر 10 میلیون تومان قیمت دارد. اگر هزینه برق را هم حساب کنیم که این هزینه بسیار بیشتر می‌شود.


در صورتی که درباره ماینینگ اطلاعاتی ندارید میتوانید مقاله ماینینگ چیست بیتمینو را مطالعه نمایید


روش دوم: خرید، فروش یا تجارت ارز دیجیتال

خرید یا فروش ارز دیجیتال نامی است که از اطرافیان خود می‌ شنوید. این روزها، افراد زیادی برای سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال تلاش خود را می‌کنند. خیلی از افراد با خرید و فروش ارز حتی در چند دقیقه سودهای زیادی را به دست می‌آورند. مثلا در ساعت سه و نیم بعد از ظهر ارزی را می‌ خرند و بعد از 15 دقیقه با دریافت سود مناسب ارز را می‌فروشند.

اگر اطلاعات کاملی در مورد بازار ارز دیجیتال ندارید، خرید و فروش آن درست نیست؛ زیرا ضرر و زیان زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. همانقدر که ارز دیجیتال سودآور است، به هم اندازه ضرر و زیان به همراه دارد. پس خواهش ما از شما این است که با استفاده از آموزش‌های سایت‌هایی مثل بیتمینو اطلاعات خود را درباره ارزهای دیجیتال کامل کنید. بعد از کامل شدن اطلاعاتتان می‌توانید خرید و فروش ارزهای دیجیتال را شروع کنید.

آیا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای کسب سود کار خوبی است؟

سرمایه گذاری در بازارهای مالی بسیار مهم بوده، اما خطرناک است. ریسک‌های زیادی در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد و شما باید معاملات زیادی انجام دهید. سرمایه‌ای که قرار است روی یک ارز سرمایه‍‌گذاری کنید، همگی بر اساس یک تحلیل انجام شده است؛ بنابراین 100% مشخص نیست که آیا این ارز به نفع شما خواهد بود یا خیر. انجام این کار خطرناک است و زمانی که روی ارز دیجیتال سرمایه گذاری می‌کنید باید این ریسک را بپذیرید؛ خریدی که انجام می دهید ممکن است برای شما سودآور یا بی فایده باشد.

همانطور که گفتیم در بازار ارزهای دیجیتال باید به دلار سرمایه گذاری کنید و در صورت ضرر، ضرر شما بسیار زیاد خواهد بود. با توجه به موارد فوق، باید انتخاب کنید که در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید یا خیر.

مراحل ورود به بازار ارزهای دیجیتال

در ادامه مقاله چند مرحله ساده برای شما قرار دادیم تا بتوانید به راحتی وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید. اگر به ورود به بازار ارزهای دیجیتال علاقمندید ادامه مقاله را با دقت بیشتری بخوانید.

مرحله اول؛ اطلاعات خود را کامل کنید

شما باید مقالات زیادی در این مورد بخوانید. کسب اطلاعات در مورد بازار ارز دیجیتال مستلزم مطالعه مقالات زیادی است. مطالعه مقالات مختلف شما را بهتر با این بازار آشنا می‌کند. با تکنیک‌های امروزی آشنا شوید.  پیشنهاد ما به شما مطالعه مقالات بیتمینو است. فقط کافیست که آدرس ما را به یاد داشته باشید. بعد از چند وقت اطلاعات بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال کسب خواهید کرد.

به تحلیل و ریسک خرید ارزهای دیجیتال دقت کنید. این دو تنها موارد مهمی هستند که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید و موارد دیگری نیز وجود دارد که قبل از ورود به بازار ارزهای دیجیتال باید از آن‌ها آگاه باشید.

مرحله دوم؛ در صرافی آنلاین مناسب ثبت نام کنید

هنگامی که اطلاعات کاملی در مورد بازار ارزهای دیجیتال دارید، باید ببینید چگونه می‌توانید ارز دیجیتال را دریافت کنید. برای ورود به بازار ارز دیجیتال باید ارز داشته باشید.

بهترین صرافی‌ های آنلاین برای ایرانی‌ها طبق تحقیقات انجام شده سایت‌هایی مثل نوبیتکس و پول نو و تبدیل هستند که برای ایرانی‌ها در حال حاضر مناسب‌ترین انتخاب به شمار می‌روند.

مرحله سوم؛ از امن بودن خرید و فروش خود مطمئن شوید

امنیت در بازار مالی به خصوص در ارز دیجیتال بسیار مهم است. همانطور که می‌دانید ارز دیجیتال فقط به صورت آنلاین قابل معامله است؛ در نتیجه باید آن را در همان بستر اینترنتی نگه دارید. این موضوع کمی اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند، اما خوشبختانه با پیشرفت فناوری و ظهور کیف پول‌ های دیجیتال امن، کمی خیالمان راحت شده است همیشه مراقب باشید که از کدام کیف پول برای محافظت رمز ارز خود استفاده کنید.

ترید ارز دیجیتال به چه معناست؟

تریدر یا معامله‌گر به فردی گفته می‌شود که در بازار ارزهای دیجیتال فعال است. اگر ارز دیجیتال بخرید، معامله‌‌گر محسوب می‌شوید. معامله‌گر شخصی است که به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازد.

چگونه ارزها را نگهداری کنیم؟

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال در کیف پول اینترنتی شما ذخیره می‌شود. برای محافظت از ارز خود باید از کیف پول دیجیتال استفاده کنید. می‌ توانید کیف پول‌ها را روی رایانه یا تلفن همراه خود نصب کنید. شاید شنیدن این عبارت برای اولین بار برایتان جالب باشد. اگر می‌ خواهید کیف پول دیجیتال خود را ارتقا دهید، باید از کیف پول‌های سخت افزاری استفاده کنید.

سخن آخر

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال می‌تواند بسیار خوب و سودآور باشد، اما خطرناک نیز خواهد بود. پس از مطالعه این مقاله به راحتی می‌ توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌توانید سرمایه خود را در این بازار ذخیره کنید یا خیر.

اگر در انجام این کار مردد هستید، بهتر است کمی بیشتر به ریسک کار خود فکر کنید و دوباره تصمیم بگیرید. با این حال، اگر فردی هستید که ریسک‌پذیر نیستید یا فردی احساساتی هستید، بهتر است در صورت‌عدم ورود یا ورود به این بازار، کنترل کامل خود را به دست بگیرید.

در پایان اگر اطلاعات بیشتری در این مورد دارید، لطفاً آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول:

1) هزینه راه اندازی یک ارز دیجیتال چقدر است؟

به طور کلی، میانگین هزینه اکثر پروژه‌های ارزهای دیجیتال بین 2000 تا 50000 دلار است. این اعداد به چند عامل بستگی دارد که ممکن است بخواهید قبل از ایجاد ارز دیجیتال خود در نظر بگیرید.

2) چه کسی ارز دیجیتال را اختراع کرد؟

گفته می‌شود که ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین است و کاغذ سفید اصلی این توکن را در سال 2008 نوشت. طرفداران کریپتو در سال 2023 تولد 48 سالگی ناکاموتو را در میان تئوری‌های جدید در مورد هویت واقعی او جشن گرفتند.

3) چند کشور از ارز دیجیتال استفاده می کنند؟

بیش از 60 کشور در مرحله پیشرفته استفاده از ارز دیجیتال (توسعه و آزمایش) هستند. 11 کشور به طور کامل یک ارز دیجیتال راه اندازی کرده‌اند و در کشور چین که جمعیت استفاده کننده از آن به 260 میلیون نفر می رسد، قرار است در سال 2023 به بیشتر نقاط کشور گسترش یابد.

امیر محمد رزمی

امیر محمد رزمی هستم تولید کننده محتوا و علاقمند به کریپتوکارنسی و سئو

نوشته های مشابه